Richard
27.12.07,19:03
Udržať komunitu veľkú ako je Porada.sk nie je veľmi ľahké.
Nemožno čakať že sa tu vyskytnú len členovia, ktorí Vám budú vyhovovať.

Akokoľvek je však mojou prioritou aby Porada naďalej ostala stránkou s vysokou úrovňou ohľaduplnosti a etického správania.

Zaviedol som na Porade "Poriadkové upozornenia". Podľa závažnosti prestúpenia etikety budú previnenému pridelené "pokutové body", ktoré keď sa nahromadia, bude úplne alebo dočasne vylúčený.

Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
- urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
- spamuje
- degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
a iné .-)

Verím, že sa nám bude dariť udržiavať poriadok, aby sme aj naďalej "vedeli spolu viac" :)
Zoltán Kovács
27.12.07,18:05
TO nahlásenie máš na mysli klasickým spôsobom cez tlačítko nahlás?
Richard
27.12.07,18:24
áno klasicky...
Jozef Mihál
27.12.07,18:30
V Etikete (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)som si dovolil doplniť bod 16:

16. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusií používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

Prosím všetkých členov o dodržiavanie Etikety (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html). Každý deň, nielen vo sviatok ale i v piatok.
ayya
27.12.07,18:54
.... To platí v odborných i oddychových témach.

dalsia zaplatana diera... hmmm.... :D
Richard
27.12.07,19:57
No pomaly budeme musieť spraviť ektiketu dlhú ako európsku zmluvu.... obsahujúcu všetky "nepísané pravidlá" ...
Jozef Mihál
27.12.07,20:02
Nuž keď sa nedarí dodržiavať tzv. "nepísané" pravidlá, tak si ich teda zapíšme a majme ich na očiach.

Len a len o tom je Etiketa: o zapísaných "nepísaných" pravidlách.
Richard
27.12.07,20:06
veď práve...
VladoaKatka
28.12.07,07:55
veď práve... a niekedy sa to mení na adrenalínový šport
ekopo
28.12.07,08:42
Toto je všetko v poriadku a súhlasím s tým, pretože Porada sa v poslednom čase mení na určitú slovnú prestrelku o všetkom možnom, len nie o tom na čo bola v podstate stvorená. Ale...je tu ale... cit. z Richarda: Podľa závažnosti prestúpenia etikety .... Otázka môže znieť: Má niekto oprávnenie posúdiť mieru závažnosti prestúpenia etikety Porady? Pretože čo sa jednému môže javiť ako porušenie istých pravidiel, to sa druhému tak javiť nemusí. To nehovorím o slovách hraničiacich s vulgarizmom. A opäť to bude na polemiku, kde je hranica. Osobne urobím aspoň toľko, že začínam úplne ignorovať určité témy, hlavne tie ,ktoré sa snažia určitým spôsobom rozpútať búrlivú a hlavne neodbornú debatu o všetkom možnom.
misomiso
28.12.07,09:19
Otázka môže znieť: Má niekto oprávnenie posúdiť mieru závažnosti prestúpenia etikety Porady? Pretože čo sa jednému môže javiť ako porušenie istých pravidiel, to sa druhému tak javiť nemusí.

Neviem, s cim mate stale problem. Vsade plati nejaky poriadok a pravidla a vsade je niekto zodpovedny ale aj opravneny taketo veci posudzovat. V instituciach a firmach je to vzdy nadriadeny, v lietadle je to vzdy kapitan (ako sa mohli Cmorik so Skrucanym presvedcit) a.t.d.

Tuto stranku niekto zalozil, niekto ju vlastni a spravuje. Preto si nemyslim, ze bude problem s tym, kto a ako to bude posudzovat. Myslim, ze to nie je nasa starost. Vseobecne si myslim ze mnohe problemy dnes vznikaju z neochoty respektovat vyssiu autoritu. Princip vyssej autority nie je nieco, co by malo byt vlastne iba veriacim ludom alebo co by malo byt dnes oznacovane snad za prezitok. Dokonca to nieje nieco, co by si niekedy vymysleli ludia. Aj zvierata vo volnej prirode, ktore ziju v stadach si nie su rovni, ale maju velmi prisne upravene vzajomne vztahy. A funguje im to od pociatku sveta az dodnes.
KEJKA
28.12.07,09:24
Toto je všetko v poriadku a súhlasím s tým, pretože Porada sa v poslednom čase mení na určitú slovnú prestrelku o všetkom možnom, len nie o tom na čo bola v podstate stvorená. Ale...je tu ale... cit. z Richarda: Podľa závažnosti prestúpenia etikety .... Otázka môže znieť: Má niekto oprávnenie posúdiť mieru závažnosti prestúpenia etikety Porady? Pretože čo sa jednému môže javiť ako porušenie istých pravidiel, to sa druhému tak javiť nemusí. To nehovorím o slovách hraničiacich s vulgarizmom. A opäť to bude na polemiku, kde je hranica. Osobne urobím aspoň toľko, že začínam úplne ignorovať určité témy, hlavne tie ,ktoré sa snažia určitým spôsobom rozpútať búrlivú a hlavne neodbornú debatu o všetkom možnom.
len aby nevznikli otázky v súvislosti s mojim súhlasom na dva čiastočne polemizujúce príspevky, zvýrazňujem predmet môjho súhlasu.
Richard
28.12.07,09:50
Je na mne alebo prípadne na moderátoroch aby citlivo zvážili mieru porušovania etikety, ale aj slušných pravidiel všeobecne.
Nie je to nič nové, niektorých užívateľov som tu upozorňoval aj doteraz, dokonca som aj niekoľkých vylúčil z Porady. Hoci je to práca, ktorá mi nie je veľmi príjemná, musí byť spravená.

Mesačne tu chodí 190.000 ľudí, takže je jasné že sa medzi nimi nájde zopár čo bude robiť problémy, drvivá väčšina je však v pohode a treba si uvedomiť že sa tu stretávame s tisícmi normálnych ľudí a nedať sa znechutiť jedným, dvoma "nemusím" členmi... Takýchto ľudí či chceme či nechceme budeme stretávať všade, je to súčasť nášho života :)

To že tu chodí normálna väčšina treba využiť v náš prospech a spoločne "riešiť" nehodiace sa správanie zopár ľudí.
Zvážte však či je vhodné upozorniť užívateľa priamo reakciou v téme, alebo je lepšie nahlásiť príspevok.
Vaše upozornenie v téme môže byť "nevhodné" zvlášť ak ste priamym účastníkom diskusie. Ak už napíšete niečo proti správaniu iného člena, robte tak veľmi citlivo a vážte svoje slová. Uvedomte si že nie ste ani moderátor ani administrátor Porada.sk, takže aj Vaše "reakcie" budú takto posudzované.

Porada je tu na to, aby sme riešili veci, zhromažďovali odpovede, konzultovali.
Témy, ktoré sa snažia využívať a zneužívať emócie je lepšie ignorovať. Ja ich budem aj uzatvárať a (alebo) mazať, pretože to nie sú témy na ktoré je Porada určená.
TinkiDinki
28.12.07,10:17
Všimol som si že
keď niekoho upozorním, že svojím konaním vlastne porušuje zákon
a že správne by to malo byť takto a takto, tak sa ten dotyčný
nahnevá vlastne na mňa. Že tu v skutočnosti zo dňa na deň takýto
zákon naozaj máme a že tieto zákony schvaľuje

prezident, vláda a parlament to si už skoro nikto neuvedomuje.

Mnohokrát si za dobrotu vyslúžim nejaký ten ...:confused::(:mad:
To platí hlavne v reálnom živote.
Tu na porada.sk je to tak od 60% viac k lepšiemu (porozumeniu).

Ďakujem
Richard
28.12.07,11:29
Slušné upozornenie slušný človek pochopí.
Ak je tvoje upozornenie priateľská rada a nie výčitka či iný provokujúci postoj, tak je to v poriadku a keď to dotyčný zle pochopí treba to brať, že to nechápe alebo že je ignorant s ktorým sa neoplatí hádať.
Mysli na to že tvoje priateľské upozornenie tam ostáva aj pre ďalších ktorí tému čítajú (ktorí môžu byť za také info vďační), nielen pre dotyčného...
Bastian
28.12.07,20:13
Neviem, s cim mate stale problem. Vsade plati nejaky poriadok a pravidla a vsade je niekto zodpovedny ale aj opravneny taketo veci posudzovat. V instituciach a firmach je to vzdy nadriadeny, v lietadle je to vzdy kapitan (ako sa mohli Cmorik so Skrucanym presvedcit) a.t.d.

Tuto stranku niekto zalozil, niekto ju vlastni a spravuje. Preto si nemyslim, ze bude problem s tym, kto a ako to bude posudzovat. Myslim, ze to nie je nasa starost. Vseobecne si myslim ze mnohe problemy dnes vznikaju z neochoty respektovat vyssiu autoritu. Princip vyssej autority nie je nieco, co by malo byt vlastne iba veriacim ludom alebo co by malo byt dnes oznacovane snad za prezitok. Dokonca to nieje nieco, co by si niekedy vymysleli ludia. Aj zvierata vo volnej prirode, ktore ziju v stadach si nie su rovni, ale maju velmi prisne upravene vzajomne vztahy. A funguje im to od pociatku sveta az dodnes.
Vystihol si podstatu veci (ako väčšinou).
ayya
30.12.07,20:48
Richard :)

(pre novacikov: to je nas admin) prosim ta, rada by som ta poziadala o nieco ...tri veci, dve priamo suvisia s touto temou a jedna tak trosku nepriamo ...

1. premyslala som o tom prvom bodiku, udelenom podla tejto novej zasady v etikete, ... velmi by som ta prosila, aby si zvazil, ci by sa predsa nemal zrusit, aj ked si ho "obdarovana" ;) priamo sama vyziadala ... a sice z toho dovodu, ze by to vlastne bolo retroaktivne pridelenie ... a myslim (velmi pokorne a pokojne), ze na porade by nemala byt (a zvlast v takejto represivnej veci) zavedena retroaktivita, zvaz to este raz, prosim ... diky moc ...

2. rada by som vedela, akym sposobom sa v buducnosti pripadni "obodovani" o tom dozvedia? bude sa im to zobrazovat niekde v "sukromnej" casti? alebo sa im to oznami ss-kou? alebo akym sposobom je planovane tie "cierne bodky" oznamovat? ... myslim, ze uz aj jeden-dva pridelene a na ociach viditelne bodiky, by mohli posobit ako mierne a sustavne varovanie ... a potom pripadne silnejsi postih by nemal byt "prekvapenim" ;)

3. a ked sa bude robit koncorocny poriadok na porade, budu k dispozicii aj nejake statistiky k nahliadnutiu v nejakej teme? ja som taky zvedavy clovek, rada by som nieco take na porade videla, nemam na mysli uplne podrobnosti, ktore by mohli byt kvalifikovane ako obchodne tajomstvo, ale rada si klikam na pocet tem a pocet prispevkov a prave prihlasenych clenov aj hosti ... a tieto tri veci celkom moju zvedavost neuspokojuju, veru :D ... aha... este je k dispozicii pocet vsetkych clenov a ich prispevkov a bodov ... ale to je maaaaalo, :o dalo by sa nieco take ako napr.

- pocet prispevkov (pristupov) podla jednotlivych mesiacov ...
- hodiny (pocas dna) kedy je porada najviac a kedy najmenej vytazena
- aky je rozdiel medzi pracovnymi dnami a nepracovnymi ... a take podobne zaujimave vecicky ... hoci aj graficky,
ak by to bolo mozne ...

to by ma teda potesilo, to je fakt ... tak diky zatial za trpezlivost pri citani tohoto prispevku, ... a keby sme sa "nevideli" do buduceho roka, tak prajem vesely zajtrajsok a vsetko dobre do noveho roka

ayya :)
kukučka
30.12.07,21:45
chcela som napísať to isté, čo Ayya, ale zobrala som si vodu do úst a počítala do desať a predsa ma to neprešlo...
a ešte by som bola zvedavá, či to pokarhanie je časovo obmedzené, lebo keby nie, tak by to voči tej, za ktorú sa prihovárame, bolo dosť nefér, teda podľa mňa
...ja viem Etiketa platila aj predtým...
tetrisss
31.12.07,09:37
Aj som sa dlhsie zdrziavala, aby som sa tu nezapojila, ale cert je cert a vzdy ta kdesi posoti.:D Mne sa porada velmi paci, obdivujem ludi, ktori takuto velku komunitu zvladnu, samozrejme je to predovsetkym urcene na odbornu poradu pre vsetkych, ktori to potrebuju a klaniam sa ludom, ktori ochotne a trpezlivo, bohuzial niekedy aj zbytocne /v tom zmysle, ze keby dotazujuci chceli svojmu problemu venovat trochu casu, tak to bez velkeho hladania najdu/ nezistne davaju svoje skusenosti druhym a vacsina aj tych nie celkom odbornikov v dobrej snahe chce pomoct. Mozno, ze tie neodborne temy aj niekoho vyrusuju a rozptyluju, ale nemozem si pomoct, oni su zaujimave, co ako rozporuplne su. Samozrejme, ze kultura vzajomnych nazorov by mala byt vlastna takymto debatam, ale zakazat, alebo neotvarat ich , to by bolo trochu aj skoda, nie?:confused:
kitky
31.12.07,12:59
chcela som napísať to isté, čo Ayya, ale zobrala som si vodu do úst a počítala do desať a predsa ma to neprešlo...
a ešte by som bola zvedavá, či to pokarhanie je časovo obmedzené, lebo keby nie, tak by to voči tej, za ktorú sa prihovárame, bolo dosť nefér, teda podľa mňa
...ja viem Etiketa platila aj predtým...

baby ja som fakt dojata:mee:. Cely zivot idem sama za seba a nie som zvyknuta na taketo nieco.toto mi vazne nerobte. neviem co s tym.
ayya
31.12.07,13:16
baby ja som fakt dojata:mee:. Cely zivot idem sama za seba a nie som zvyknuta na taketo nieco.toto mi vazne nerobte. neviem co s tym.

ech nejas! :D este nie je nic vybavene, musime pockat na Richarda, ako on rozhodne, on tu ma posledne slovo ...
a ze pravom, to uznavam samozrejme ;)
kitky
31.12.07,13:29
ech nejas! :D este nie je nic vybavene, musime pockat na Richarda, ako on rozhodne, on tu ma posledne slovo ...
a ze pravom, to uznavam samozrejme ;)
Ayya pocuj, sama som sa verejne bonzla a Richard nemohol urobit nic ine.Mam zltu kartu do Troch kralov.A to je velavyznamne:).
kukučka
31.12.07,14:55
baby ja som fakt dojata:mee:. Cely zivot idem sama za seba a nie som zvyknuta na taketo nieco.toto mi vazne nerobte. neviem co s tym.

sme na jednej lodi, ak si vinovatá ty, som aj ja :)
Richard
31.12.07,15:19
Ďakujem Kitky že tu to stručne a jasne vysvetlila.
Danila
31.12.07,15:26
Ayya pocuj, sama som sa verejne bonzla a Richard nemohol urobit nic ine.Mam zltu kartu do Troch kralov.A to je velavyznamne:).kitky, prosím, bonzni aj to, čo je na tej karte také veľavýznamné. A čo s ňou práve robíš. Lebo človek nikdy nevie...:)
kitky
31.12.07,15:53
kitky, prosím, bonzni aj to, čo je na tej karte také veľavýznamné. A čo s ňou práve robíš. Lebo človek nikdy nevie...:)
:Dmyslela som ten datum.:D
danushka
31.12.07,17:02
Kitky, ja som si tu prednedávnom vyrobila tiež malér tak chtiac nechtiac, veľmi ma to mrzelo...Ale pochopila som fantastickú vec, že tu sú úžasní ľudia s neskutočne veľkým srdcom!!! Celkovo som za posledný rok zažila naozaj veľa medziľudského sklamania a práve tu som sa naučila (teraz nehovorím o odborných témach), že nič nie je také horúce...keď má človek trošku viac sebavedomia a vyhodia Ťa dverami a máš odvahu vstúpiť oknom, aby si vysvetlila taktne dôvody svojho konania, tak to táto fantastická väčšina pochopí. V tom je krása tohto portálu, že s takýmto druhom chápania a pomoci sa v bežnom živote nedá stretnúť. Koniec koncov, sme tupredsa len 17-tky a nejaký ten úlet je v tomto veku snáď pochopiteľný nie? Potom nás tu nejaká trošku staršia a skúsenejšia 17-tka sfúkne, my si to zoberieme k srdcu a pekne sa formujeme do života;)
ayya
31.12.07,19:19
koceny, podte na chvilku napr. do P.F ... tam bude prima teraz :)
kitky
01.01.08,23:26
chcela som napísať to isté, čo Ayya, ale zobrala som si vodu do úst a počítala do desať a predsa ma to neprešlo...
...

toto je vazne take zlate a vzdy ked si na to spomeniem sa musim :D:D:D.
Mozno to vyskusam, vzdy ked sa budem chciet najest.
Pribrala som a ako hovoria moji chalani ... mami si v objemovke :---.
andersen
02.01.08,13:19
Ďakujem Kitky že tu to stručne a jasne vysvetlila.


:---:---:---:---:---
Melnick
02.01.08,18:45
A čo má robiť človek ak má rád nicky : ayya, kitky, bastian, kukučka,...........to sa má s nimi" stretávať" tajne?????:mee: Často chcem súhlasiť aj s jedným aj z druhým, lebo každý má kus pravdy. Asi to budem robiť ako Kejka, že zvýrazním tú časť príspevku s ktorou súhlasím.
A ešte niečo. V žiadnom prípade som sa neregistrovala s úmyslom, že budem nadobúdať nepriateľov.Preto súhlasím s názorom,že táto stránka je fakt o niečom inom.:):):)
Preto sľubujem , že sa nebudem zapájať do tém ,ktoré budú "páchnuť" po urážaní a netolerancii./ Darmo -iskrička a pionierka sa vo mne nezaprie. :D :D :D/
ickom
03.01.08,08:51
A čo keď je článok nesprávne umiestnený v Blog-u, tam nie je možnosť nahlásiť. Práve pozerám, že je tam škoda zamestnávateľovi od dodo858, asi by to malo byť v porade...
Richard
17.01.08,09:54
A čo keď je článok nesprávne umiestnený v Blog-u, tam nie je možnosť nahlásiť. Práve pozerám, že je tam škoda zamestnávateľovi od dodo858, asi by to malo byť v porade...

V blogu máme sťažnosť na článok, v dolnej lište článku toto tlačítko: http://www.porada.sk/images/misc/blog/report.gif
Takisto tam je aj sťažnosť na reakciu, tiež tlačítko: http://www.porada.sk/images/misc/blog/report.gif
Jano23
24.01.08,13:59
Admin, mám jednu tému,ktorú by si mohol zaradiť ,/aj keď to paradoxne znie / povedzme do témy takzvaných "oddychviek",trebas s názvom
"Ako som sa stál , alebo skoro stal /alebo sa stali moji príbuzní , kamaráti, známy ,obeťou podvodu /podvodníka/ ".Je tu desaťísice poraďakov. Môžeme si vypočuť "poraďacku Paľbu alebo Lampáreň"
a poučiť sa na cudzích chybách. /lepšie ako na vlastných/.
Mňa osobne podviedla jedna malá cestovná kancelária. Bolo to iba 13 tis. Sk , ale poraďaci môžu mať stovky príbehov o podvodoch z vlastnej praxe, alebo že sa stal niekto obeťou podvodu z ich okolia /trebars o podvodoch s nezaplatenými faktúrami, prevodoch pri nehnuteľnostiach a.tď./.
Proste by to bola nejaká "poraďacka lampáreň"...
Zoltán Kovács
24.01.08,14:27
Admin, mám jednu tému,ktorú by si mohol zaradiť ,/aj keď to paradoxne znie / povedzme do témy takzvaných "oddychviek",trebas s názvom
"Ako som sa stál , alebo skoro stal /alebo sa stali moji príbuzní , kamaráti, známy ,obeťou podvodu /podvodníka/ ".Je tu desaťísice poraďakov. Môžeme si vypočuť "poraďacku Paľbu alebo Lampáreň"
a poučiť sa na cudzích chybách. /lepšie ako na vlastných/.
Mňa osobne podviedla jedna malá cestovná kancelária. Bolo to iba 13 tis. Sk , ale poraďaci môžu mať stovky príbehov o podvodoch z vlastnej praxe, alebo že sa stal niekto obeťou podvodu z ich okolia /trebars o podvodoch s nezaplatenými faktúrami, prevodoch pri nehnuteľnostiach a.tď./.
Proste by to bola nejaká "poraďacka lampáreň"...

Lampáreň na porade už funguje od 05/07, tu je:

http://www.porada.sk/t51730-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html
Heni
24.01.08,14:34
...
Mňa osobne podviedla jedna malá cestovná kancelária. Bolo to iba 13 tis. Sk , ale poraďaci môžu mať stovky príbehov o podvodoch z vlastnej praxe, alebo že sa stal niekto obeťou podvodu z ich okolia /trebars o podvodoch s nezaplatenými faktúrami, prevodoch pri nehnuteľnostiach a.tď./.
.
Janči, daj to do blogu :)
Jano23
24.01.08,14:42
To si nemyslím, že je to "poraďacká Lampáreň"-nejaké osobné a ľudské tragédie , alebo iba malé /veľké podvody/ v téme
"Čo sa mi dnes stalo , čo ma potešilo , rozčúlilo..." ak tam čítam príspevky trebars .
"Dnes ma najviac potešilo, že zajtra je voľný deň a zajtra si môžem dlhšie pospať..." hneď za ním ďalší /náhodny/príspevok, že "Dnes ma neteší že už mám tretí týždeň virózu..."

Ja som myslel niečo iné...Nebudem sa o tom ďalej rozpisovať. Ak ste ma nepochopili, tak nič..
Zoltán Kovács
24.01.08,14:43
To si nemyslím, že je to "poraďacká Lampáreň"-nejaké osobné a ľudské tragédie , alebo iba malé /veľké podvody/ v téme
"Čo sa mi dnes stalo , čo ma potešilo , rozčúlilo..." ak tam čítam príspevky trebars .
"Dnes ma najviac potešilo, že zajtra je voľný deň a zajtra si môžem dlhšie pospať..." hneď za ním ďalší /náhodny/príspevok, že "Dnes ma neteší že už mám tretí týždeň virózu..."

Ja som myslel niečo iné...Nebudem sa o tom ďalej rozpisovať. Ak ste ma nepochopili, tak nič..

Jano treba jednoducho založiť novú tému, žiadný problém.
Richard
24.01.08,15:16
Ak je to ľahko dokázateľný podvod, kľudne napíš radu do blogu, ak je to sťažnosť tak neviem.
Chcel by som vytvoriť rubriku na takéto veci, ale mali by to skôr byť niečo ako skúsenosti s firmamy a nielen negatívne.

Problém je že na slovenskú sme zvyknutí viac haniť ako chváliť (nieže by to inde nebolo rovnako, ale v našich geošírkach asi trochu viac) a ja osobne nechcem robiť niečo ako rubriku "sťažnosti" ale skôr rubriku "odporúčania".

Problém je že ak sa aj niekto sťažuje na Porade na nejakú firmu, tak ja s tým mám trampoty, pretože firmy sa ohlasujú že to nie je pravda, že je to útok konkurencie a podobne... Ako mám ja vedieť kto má pravdu?

Preto rozmýšľam ako to poriešiť, napríklad že vstup do sekcie budú mať len členovia s X príspevkami, aby sme sa vyvarovali jednopríspevkovým anomáliám. To však nevyrieši všetko...




Admin, mám jednu tému,ktorú by si mohol zaradiť ,/aj keď to paradoxne znie / povedzme do témy takzvaných "oddychviek",trebas s názvom
"Ako som sa stál , alebo skoro stal /alebo sa stali moji príbuzní , kamaráti, známy ,obeťou podvodu /podvodníka/ ".Je tu desaťísice poraďakov. Môžeme si vypočuť "poraďacku Paľbu alebo Lampáreň"
a poučiť sa na cudzích chybách. /lepšie ako na vlastných/.
Mňa osobne podviedla jedna malá cestovná kancelária. Bolo to iba 13 tis. Sk , ale poraďaci môžu mať stovky príbehov o podvodoch z vlastnej praxe, alebo že sa stal niekto obeťou podvodu z ich okolia /trebars o podvodoch s nezaplatenými faktúrami, prevodoch pri nehnuteľnostiach a.tď./.
Proste by to bola nejaká "poraďacka lampáreň"...
Jano23
24.01.08,16:14
Jaj admin, tak takto som to nemyslel.. Myslel som skôr opísať nejaký p r í b e h . Nie že menovať nejakú firmu, alebo sa konkretne sťažovať sa a menovať niekoho konkretného. Sťahujem svoj príspevok.Ber to tak, ako keby som nič nenapísal.
Richard
24.01.08,16:39
:)

ty možno napíšeš "jedna cestovná kancelária" ale keď je niekto naštvaný tak chce uviesť meno.

Ale ak myslíš na to, že by to bola téma kde sa bude upozorňovať na rôzne typy podfukov, tak ja som za, kľudne založ tému "Ako ma dostali" a napíš prvý príspevok.
Na konci vyzvy aj ostatných, ale upozorni že "nemenovať" :)
Stanislav 1975
24.01.08,20:36
Admin, mám jednu tému,ktorú by si mohol zaradiť ,/aj keď to paradoxne znie / povedzme do témy takzvaných "oddychviek",trebas s názvom
"Ako som sa stál , alebo skoro stal /alebo sa stali moji príbuzní , kamaráti, známy ,obeťou podvodu /podvodníka/ ".Je tu desaťísice poraďakov. Môžeme si vypočuť "poraďacku Paľbu alebo Lampáreň"
a poučiť sa na cudzích chybách. /lepšie ako na vlastných/.
Mňa osobne podviedla jedna malá cestovná kancelária. Bolo to iba 13 tis. Sk , ale poraďaci môžu mať stovky príbehov o podvodoch z vlastnej praxe, alebo že sa stal niekto obeťou podvodu z ich okolia /trebars o podvodoch s nezaplatenými faktúrami, prevodoch pri nehnuteľnostiach a.tď./.
Proste by to bola nejaká "poraďacka lampáreň"...
Janko, myslím, že to nieje možné- ja som sa o takéto niečo tu snažil, proste začať nejakú debatu o tom čo ty píšeš, ale tu sa to nedá,hneď ťa zablokujú a že kazíš moralku a rozdeľuješ poradu a pod.- ja som chcel...ale fakt sa to tu nedá
Jano23
25.01.08,08:50
Nie Stanislav, tentoraz súhlasím s adminom. Su ti tisíce poraďakov
a niektorí by naozaj mohli začať menovať firmy, písať mená a.tď.
Ja som to myslel v dobrom / a nedomyslel som , že to sa môže zvrtnuť aj iným smerom/ , ako uvádza admin napísať príbeh o
rôzných / niekedy až geniálnych/ typoch podfukov, alebo nedokonaných podfukoch s osobnou skúsenosťou alebo so skúsenosti našich známych o ktorých vieme, ale naozaj s tisícov poraďakov sa nájde pár jedincov , ktorí to zoberú "osobne" a začnu menovať konkretné osoby , firmy...
Richard
25.01.08,09:43
Ešte to doplním.
Ak je to čistý podfuk môže byť aj meno. Niekedy je ťažké určiť hranicu...

Ja sa chystám napr. napísať do blogu o jednej firme - zahraničnej ktorá posiela firmám letáky na zaplatenie poplatku za doménu, napríklad mne prišlo za www.porada.sk. V skutočnosti to je však chyták, pretože oni nie sú registrátormi ale ten leták navodzuje takú "atmosféru".
Podobný chyták robí firma, ktorá sa tvári že je oficiálny obchodný register...

takéto typy môžu byť kľudne v blogu, sú to dobré rady...

ale že sa tu niekto začne hádať že tá či oná firma robí zle plastové okná a podobne, toto je ťažké len tak preveriť...
Tanče
25.01.08,12:45
Suhlasim s Richardom, účelom témy by malo byť upozornenie, na konkrétne firmy, podnikateľov,na ktoré si treba davať pozor ak nie sú poctiví, korektní a sú špekulanti a máme to pádne a jasné dôkazy.

Veď len tak všeobecne sa sťažovať môžme v téme Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Heni
25.01.08,17:28
a "konkrétne" sa sťažovať dá aj tu:
http://staznosti.sme.sk/
Tanče
25.01.08,17:43
a "konkrétne" sa sťažovať dá aj tu:
http://staznosti.sme.sk/

dobrá stranka, ale my si chceme odovzdavať skusenosti na Porade.
rudoex
10.03.08,16:22
Môže niekto poradiť,kde nájdem paragraf alebo článok,ktorí prikazuje umiestnenie mena živnostnika na branke domu.
Zoltán Kovács
10.03.08,16:24
Môže niekto poradiť,kde nájdem paragraf alebo článok,ktorí prikazuje umiestnenie mena živnostnika na branke domu.

1. Zle si zaradil.
2. Hladaj v živnostenskom zákone
liba2
10.03.08,16:29
Môže niekto poradiť,kde nájdem paragraf alebo článok,ktorí prikazuje umiestnenie mena živnostnika na branke domu.
http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2008-a.html
motylik7
19.06.08,18:35
Dobrý deň motylik7,

reklama na Porade a zvlášť na vlastné veci je zakázaná!!!!!!!!!!!
Toto je posledné upozornenie, nabudúce Vám bude zrušené konto
--------------

Dôvod: SPAMovanie (nepovolená reklama)

Za príspevok:
http://www.porada.sk/84257-plesnove-...tml#post753649

Tak som sa prelúskala až sem. Dobre, chápem, poriadok musí byť, tak sa už budem snažiť sem nedávať veci znejúce ako reklama. A čo tie ostatné odkazy a linky podobného druhu (v mojom prípade alternatívna medicína), akému holdujem aj ja? Predpokladám, že všetko takéto treba nahlasovať, lebo je to reklama. Alebo sa mýlim?
Mimochodom, keď niekto odporučí prostriedok, ktorý je dobrý a pomohol jemu aj dalším ľudom, ide vždy o reklamu? To by sa potom muselo nahlásiť koľko príspevkov? A ako mám rozoznať, či je to moje odporučenie dobrého prostriedku SPAM alebo IBA ODPORUČENIE? Ja som alternatívnu medicínu nikdy nerobila pre obchod, ale preto, lebo ma baví a baví ma aj pomáhať ľudom k zdraviu. Baví ma to tak ako nič na tomto svete. Takže takáto represia proti mne mi príde veľmi ľúto. To už pomaly nebudem môcť nič povedať bez toho, aby som sa bála, že porušujem pravidlá. :mee:
A ďalšia vec: ked ma niekto požiada o informáciu cez súkromnú správu a ja mu cez súkromnú správu odpovedám presne na jeho otázku, je to SPAM? Pretože sa mi stalo, že sa mi aj v SS vyhviezdičkovala časť slova. :(
Ďakujem za odpoved. Dúfam, že som písala dosť zrozumiteľne, niekedy s tým mám problém.
Zoltán Kovács
20.06.08,04:40
Viem, že nepatrí to celkom sem, ale dnes ráno s prekvapením som zistil, že prišiel som o VIP členstvo. Neviem či je to iba chybou systému (asi nie, inak by to bol plošný jav, ale ostatní vipkári majú v profile naďalej to označenie), alebo som nejakým spôsobom previnil, porušil etiketu. Ak je tomu tak, očakával by som upozornenie na previnenie.
Zoltán Kovács
20.06.08,05:31
Viem, že nepatrí to celkom sem, ale dnes ráno s prekvapením som zistil, že prišiel som o VIP členstvo. Neviem či je to iba chybou systému (asi nie, inak by to bol plošný jav, ale ostatní vipkári majú v profile naďalej to označenie), alebo som nejakým spôsobom previnil, porušil etiketu. Ak je tomu tak, očakával by som upozornenie na previnenie.

Už to mám späť. Ďakujem.
Richard
20.06.08,13:47
Hmm, zaujímavé. To nemá ani hlavu ani pätu :D
Žeby bolo serveru teplo?