bambul
27.12.07,19:09
Ahojte, mam prosbu na vas sikovnych. Jednoduche uctovnictvo, platca DPH dostane fakturu z Ciech za software, ktory predava dalej.
najprv bola vystavena zalohova fa na sumu dajme tomu 10tis.SKK. Zalohovu davam ako vydavok neovplyvnujuci zaklad dane. Po zaplateni prisla riadna faktura. Faktura je uvedena v SKK bez DPH, s upozornenim, ze Rezim "reverse charge" -par. 64- odberatel je povinnen odvest DPH.
Mam program Oberon, kde sa mi zda byt komplikovane robene uctovanie zalohovych fa.
teraz ja som vystavila dalej fakturu dalsiemu odberatelovi fakturu na 11tis + DPH.
ale ako zauctovat tu riadnu fakturu??
ak dam 10 tis.do zavazkovych faktur a plus DPH, tak mi vyjde suma na uhradu 11900, ale ja som platila len 10tis. Teraz ked tam nahodim ze DPH podla paragrafu paragrafu 69 a paragrafu 49 odst.2 pismeno c
tak v DPH sa mi zobrazi ako zaklad dane ten rozdiel cize 1190SKK a z toho sa mi v DPH priznani zobrazuje 226 SKK, ale je to aj na vstupe aj na vystupe.. uz neviem ako to mam zobrazit, aby to bolo spravne, ale takto urcite nie, ako sa mi to teraz zobrazuje.

neviem, ci som to napisala chapavo, ale ja uz mam z toho misung.

Ak mi viete poradit, budem velmi vdacna.