al.vlado
27.12.07,20:21
Dobry den. Chcel by som sa opytat, ci niekto nevie poradit ohladom PANELA PRE RYCHLE SPUSTANIE PROGRAMOV vo Windows XP. Problem je takyto: Bezne si ikony do tohto panela vkladam jednoduchym pretiahnutim mysou z plochy, potom si ich poradie uz priamo v paneli takym istym sposobom prehadzujem, aby som ich mal v mnou urcenom poradi. A toto vkladanie a usporaduvanie pretahovanim mysou mi prestalo uplne fungovat. Nepomaha ani opatovne zap/vyp tohto panela, ani opakovane restarty pocitaca.:mad:.....ikony do tohto panela dostanem iba tak, ze ich vlozim do priecinka vo Windows, ktory je na to urceny......ale to je take skrabkanie sa lavou rukou za pravym uchom a neriesi to presuvanie ikon na panely. Kedze sa mi kvoli takej malickosti nechce preinstalovavat Windows, tak sa pytam, ci nevie niekto poradit ako obnovit povodnu funkcnost. Vopred DAKUJEM!
robovi
28.12.07,13:31
klikni na volne miesto na hlavnom paneli, kde mas aj panel rychleho spustenia pravym tlacikom mysi a odhackuj druhu polozku zdola v otvorenej roletke uzamknutie hlavneho panela
al.vlado
28.12.07,13:38
To som skusal hned, ale tato volba nema na tu funkciu absolutne ziadny vplyv.
al.vlado
28.12.07,14:30
Vyskusal som vsetko mozne. Nechytilo sa nic.
Ale zistil som, ze to ma priamu suvislost s povolenim presuvat polozky v ponuke START mysou.....napriek tomu, ze to mam zafajknute, tak sa mi polozky v ponuke START mysou posuvat nedaju(doteraz som to bezne robil).
Som tuto funkciu opakovane vypol, restartol a zas zapol a restartol, ale nic sa nevyriesilo. Skusil som sa prihlasit ako ADMINISTRATOR(cez F8 - SAFE MOD) a na tom konte to funguje uplne normalne. Tak mi napadlo, ci neexistuje moznost nastavenia z jedneho konta nakopirovat do druheho, lebo ked som mal problem v SPRAVE NAPAJANIA, tak mi raz poradili, ako si nakopirovat defaultne nastavenia do svojho konta.......do prikazoveho riadku sa napise powercfg /RestoreDefaultPolicies a SCHEMY NAPAJANIA sa skopiruju z Default User-a do daneho usera. Tak som myslel, ci podobny prikaz neexistuje aj na QUICK LAUNCH.
http://img167.imageshack.us/img167/7008/vlastnostiponukystartya4.th.jpg (http://img167.imageshack.us/my.php?image=vlastnostiponukystartya4.jpg)
misomiso
28.12.07,14:38
Chcem sa opytat - ta funkcoa toho Quick Launch je totozna, ako bolo kedysi Po Spusetni - teda, ze sa program mal sam automaticky otvorit p starte pocitaca?
robovi
28.12.07,16:17
Chcem sa opytat - ta funkcoa toho Quick Launch je totozna, ako bolo kedysi Po Spusetni - teda, ze sa program mal sam automaticky otvorit p starte pocitaca?

nie
al.vlado
28.12.07,16:56
Chcem sa opytat - ta funkcoa toho Quick Launch je totozna, ako bolo kedysi Po Spusetni - teda, ze sa program mal sam automaticky otvorit p starte pocitaca?

Nie, s tym to nema nic spolocne.
misomiso
28.12.07,17:21
A vie mi niekto povedat, ci taka funkcia sa nachadza vo Viste, a ak ano, tak kde?

Ide mi napr. o to, aby sa mi po nabootovani otvorili same programy, napr. mobilne propojenie, Outlook a tak podobne.

Vi niekto jednou vetou vysvetlit, na co je tome Quick Launch?

Diky
Chobot
28.12.07,19:44
A vie mi niekto povedat, ci taka funkcia sa nachadza vo Viste, a ak ano, tak kde?

Ide mi napr. o to, aby sa mi po nabootovani otvorili same programy, napr. mobilne propojenie, Outlook a tak podobne.

Vi niekto jednou vetou vysvetlit, na co je tome Quick Launch?

Diky

Áno, podľa mňa je to dobrá vec.

Ak máš pootvárané okná na ploche a potrebuješ spustiť nejakú aplikáciu, ktorú často využívaš, tak nemusíš ísť zdĺhavo cez Start>Programs>príslušný Program File>Aplikácia, či odkladať všetky okná na lištu, aby si sa dostal na odkaz príslušného programu na ploche, ale stačí si kliknúť na ikonu vľavo dole. Ja tam mám odkazy na programy, ktoré najčastejšie používam - napr. Firefox, Nero, uTorrent, Winamp, Windows Explorer a pod.

Pre teba bude lepšie nahádzať odkazy na tie aplikácie, ktoré chceš spustiť pri štarte, do adresára Start>Programs>Startup. Len neviem, či ten adresár existuje aj vo Viste. Všetko, čo je v ňom, sa automaticky spustí pri štarte systému.
camelfly
29.12.07,15:57
A vie mi niekto povedat, ci taka funkcia sa nachadza vo Viste, a ak ano, tak kde?

Ide mi napr. o to, aby sa mi po nabootovani otvorili same programy, napr. mobilne propojenie, Outlook a tak podobne.

Vi niekto jednou vetou vysvetlit, na co je tome Quick Launch?

Diky

skús vyskúšať nástrojovú lištu RocketDock, určenú pre ľahšie spúšťanie programov a ovládanie systému, je to obdobné ako lišta pre rýchle spustenie, do lišty si potom môžeš pridávať ľubovolné položky, ktoré máš na pracovnej ploche a to úplne jednoducho, myškou a ponastavuješ si ju v nastaveniach, je to aj v slovenčine, mám to vyskúšané a musím povedať, že je celkom užitočná ;)

stiahnuť si ju môžeš tu:
RocketDock (http://www.rocketdock.com/)
sali76
27.06.10,08:04
Caute. Nadviazem na tuto temu a poprosim o radu. V paneli pre rychle spustanie programov si presuvam ikony s programami podla svojich potrieb, ale v poslednom case sa mi po starte WinXP poprehadzuju podla lubovole ako ich napadne :rolleyes:. Neviete mi niekto poradit ako zariadit aby si ten panel pamatal to MOJE nastavenie? Dakujem.