matobaf
27.12.07,23:09
zdravim , presiel som vela podobnych tem rozoberanych na porade, ale nenasiel som jednoznacnu odpoved,inak by som novu nezakladal....
mam s.r.o. a chcem vyuzivat sukromne auto na firemne uceli, mozem zakaznikom fakturovat dopravne naklady? budu to vyjazdy na servis alebo doprava tovaru a podobne, chcel som to robit tak ako v byvalej firme, fakturovali sme dopravne-mesto, co bola doprava v ramci BA v sume 350 Sk a dopravne-mimo mesto, kde sa ratal pocet km x12Sk, lenze tam sme mali vsetky auta v majetku firmy, mozem to teda tak isto uvadzat na fakture alebo musim navysit cenu tovaru alebo sluzieb? vdaka za odpoved...
mato
matobaf
09.01.08,06:57
nikto nevie?:confused:
sway
09.01.08,07:01
zdravim , presiel som vela podobnych tem rozoberanych na porade, ale nenasiel som jednoznacnu odpoved,inak by som novu nezakladal....
mam s.r.o. a chcem vyuzivat sukromne auto na firemne uceli, mozem zakaznikom fakturovat dopravne naklady? budu to vyjazdy na servis alebo doprava tovaru a podobne, chcel som to robit tak ako v byvalej firme, fakturovali sme dopravne-mesto, co bola doprava v ramci BA v sume 350 Sk a dopravne-mimo mesto, kde sa ratal pocet km x12Sk, lenze tam sme mali vsetky auta v majetku firmy, mozem to teda tak isto uvadzat na fakture alebo musim navysit cenu tovaru alebo sluzieb? vdaka za odpoved...
mato

Máš presne tie možnosti ako píšeš.
1 - fakturovať dopravu tovaru - môžeš, ak máš auto nahlásené na DÚ na využívanie na podnikanie a s tým súvisiace splnené povinnosti (daň z MV, evidencia jázd...)
2 - navýšiť cenu tovaru - môžeš

celé to závisí od odberateľa, niektorí vyslovene chcú aby bola doprava osve.;)
matobaf
11.01.08,14:21
vdaka presne toto som potreboval, idem sa preluskat danou z MV......
branono
15.07.08,05:53
Ahojte,

prosim Vas viete mi poradit kde najdem tlacivo na danu temu ?
Velmi by ste mi s tym pomohli.

Vopred dkujem.

b.:eek:
Zoltán Kovács
15.07.08,06:11
Ahojte,

prosim Vas viete mi poradit kde najdem tlacivo na danu temu ?
Velmi by ste mi s tym pomohli.

Vopred dkujem.

b.:eek:

Tu je oznámenie DÚ o vzniku/zániku daňovej povinnosti na MV:

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=659
Zoltán Kovács
15.07.08,06:13
Máš presne tie možnosti ako píšeš.
1 - fakturovať dopravu tovaru - môžeš, ak máš auto nahlásené na DÚ na využívanie na podnikanie a s tým súvisiace splnené povinnosti (daň z MV, evidencia jázd...)
2 - navýšiť cenu tovaru - môžeš

celé to závisí od odberateľa, niektorí vyslovene chcú aby bola doprava osve.;)

Reagujem dosť oneskorene, ale aby veci boli dané na správnu mieru:
V pôvodnom dotaze sa uvádza, že sa používa súkromné auto a nie firemné.
Ak s.r.o. používa súkromné mot.vozidlo zamestnanca, spoločníka.... nie je povinnosť prihlasovať to na DÚ ako uvádza sway. Len vysporiadať daňovú povinnosť do 31.1.2009 v rámci daňového priznania k dani z MV.
branono
15.07.08,09:04
Dakujem ti velmi pekne. Si borec :)