vilob
27.12.07,23:25
ahojte. neviem či môžem položiť otázku tipu: koľko maximálne môžem dať zarobiť študentovi a akou formou, aby sme sa vyhli množstvu papierovačiek a samozrejme "zbytočných" platieb
liba2
28.12.07,06:57
ahojte. neviem či môžem položiť otázku tipu: koľko maximálne môžem dať zarobiť študentovi a akou formou, aby sme sa vyhli množstvu papierovačiek a samozrejme "zbytočných" platieb
Ani "papierovačkám" ani platbám poistného a odvodu dane sa vyhnúť nedá. Inak študent môže mať neobmedzený príjem aj ako zamestnanec na pracovnú zmluvu, aj ako dohodár.
KEJKA
28.12.07,07:34
Podľa mňa "maximálne" študent zarobí na DBPŠ ak podpíše vyhlásenie...., vdaka čomu sa uplatní odpočitateľná položka a pri brutto cca 8 tis.Sk neplatíš daň. Prihláška do SP a hlásenia sú však povinné, prihláška na DU a Q-prehľady tiež.
Ak má študent jednoosobovú sro - tak si fakturujete (bez obmedzenia) - samozrejme aj ak je SZČO, ale potom "papierovačky" má on.
Jozef Mihál
28.12.07,10:26
Súhlas, najvýhodnejšie v praxi je uzavrieť dohodu o brig.práci študentov. Pripomínam, že po novom (a to platí aj spätne za rok 2007) študent pri dohode neplatí zdravotné poistenie bez ohľadu na výšku príjmu z dohody.
pepsikova
05.03.11,18:05
..nechcem otvárať novú tému pre jednu otázku,ale potrebovala by som vedieť, do akej výšky sumy môže zarobiť študent, pracujúci na dohodu o vykonaní prác, aby rodičia neprišli o rodinné prídavky?..
..ďakujem za odpoveď...
Andyke
05.03.11,18:30
Výška zárobku je neobmedzená (nemá vplyv na PnD.)
pepsikova
05.03.11,18:55
..ďakujem ti , mojuš..