Matulka
08.03.05,15:14
Ahojte, prajem vam vsetkym pekny den. Aj pre mna je uz konecne peknym. Dnes mi skoncila danova kontrola a nic mi nenasli, tak konecne budem moct spavat. Juj hned mam lepsi pocit!Dufam vsak, ze to bola moja posledna kontrola, lebo nervy som mala pri tom riadne....

Ahojte
lenkak
08.03.05,14:19
Super, aspoň vidíš, že si odviedla kus dobre vykonanej práce. Gratulujem k takému dobrému výsledku. A nabúduce už budeš vedieť čo Ťa čaká, tak hádam pri ďalšej kontrole už budeš aj spávať.
Evanka
08.03.05,14:33
Ahojte, prajem vam vsetkym pekny den. Aj pre mna je uz konecne peknym. Dnes mi skoncila danova kontrola a nic mi nenasli, tak konecne budem moct spavat. Juj hned mam lepsi pocit!Dufam vsak, ze to bola moja posledna kontrola, lebo nervy som mala pri tom riadne....
AhojteUprimne sa tesim s tebou a urcite hovorim z duse aj za ostatnych Poradakov. Viem, ze su to nervy aj ked si clovek mysli, ze ma vsetko v poriadku.
luebchenko
08.03.05,14:37
Mne sa jednému z mojich klientov ohlásila kontrola na DPH za január 05. Nemal niekto v poslednej dobe takúto kontrolu - prípadne priamo z DU BA 5 - že na čo sa zameriavajú? :p Do piatka času dosť....:D
Anonymka
08.03.05,14:38
Vitaj medzi nami (ktorý majú za sebou kontrolu). Som rada, že si to prežila a že ti nič nenašli. Si šikulka.
inge57
08.03.05,14:50
Áno, mala som kontrolu na DPH práve mi skončila. CHcú hlavnú knihu,výpisy z účtu, knihu DPH dokladov, prijaté, vydané faktúry a pokladňu.Držím prsty!
iva
08.03.05,15:40
Ja som mala (teda jedna moja zákazníčka) minulý týždeň kontrolu DPH za I.Q 2004, nechceli nič mimoriadne, tak ako vždy. Skontrolovali, "odfajkali" a za pár hodín boli preč.
Manual
08.03.05,16:34
Ahojte, prajem vam vsetkym pekny den. Aj pre mna je uz konecne peknym. Dnes mi skoncila danova kontrola a nic mi nenasli, tak konecne budem moct spavat. Juj hned mam lepsi pocit!Dufam vsak, ze to bola moja posledna kontrola, lebo nervy som mala pri tom riadne....
AhojteTeším sa Tebou, lebo viem čo to je keď kontrola dobre dopadne.
Pekný večer...
ondrejvla
08.03.05,16:53
Ahojte, prajem vam vsetkym pekny den. Aj pre mna je uz konecne peknym. Dnes mi skoncila danova kontrola a nic mi nenasli, tak konecne budem moct spavat. Juj hned mam lepsi pocit!Dufam vsak, ze to bola moja posledna kontrola, lebo nervy som mala pri tom riadne....

AhojteUF, to je poľahoba! Až tu som počula padať kamene. Vidíš, že si formát, a som presvedčená, že ti veľa pri tom pomohla aj PORADA. Prajem ti vždy úspešné kontroly, bezproblémové odvody a kvalitných klientov. I keď chybička sa občas vyskytne, veď sme ľudia a nie stroje.
M0NIKA
08.03.05,19:03
Gratulujem!!!!!!!!!!!!! Len tak ďalej. ;)
Fatma
18.03.05,08:03
Príde mi daňová kontrola. Budú kontrolovať marec 2004. Na čo sa mám pripraviť? Čo budú chcieť vidieť?
gulas
18.03.05,08:09
a v akej obati ta firma pracuje, teda tu co budu kontrolovat a co budu kontrolovat DPH alebo nieco ine???
Fatma
18.03.05,08:11
Budu kontrolovať DPH.
gulas
18.03.05,08:18
klasika hlavna kniha, dosle a vysle FA, pokladnu
a v akej oblasti podnikaju prosim konkretizuj lebo ak doprava tak ti viem poradit konkretne ja v tej oblasti robim
Julča
18.03.05,08:20
klasika hlavna kniha, dosle a vysle FA, pokladnu
a v akej oblasti podnikaju prosim konkretizuj lebo ak doprava tak ti viem poradit konkretne ja v tej oblasti robimGulas, ak máš skúsenosti s kontrolu zameranou na spotrebu PHM u dopravcu, tak mi napíš svoje skúsenosti. Ďakujem
ivetas
18.03.05,08:25
Pocula som ze pri prechode zo zivnosti na s.r.o. danovaci oblubuju kontroly, je to naozaj tak?? Lebo vam zavidim, ja som previerku mojej prace este neabsolvovala, i ked rada by som vediet ci je to spravne, ale pri pocite ze ma to caka "tenkrat poprve" mi nie je velmo dobre:eek:
gulas
18.03.05,08:28
samozrejme ved mam tu 16 kamionovych suprav a zopar osobnych aut
mas problem pr osobnych autach alebo nakladnych ??? skusali to na nas pri kontrole dane z prijmu ci mame spotrebu OK ale nenasli nic osobne auta su jasne tam mas TP a urcenu spotrebu, mas blocku a k nim dorobis knihu jazd a su nahrany nemozu ti nic
co sa tyka kamionov treba dostat od poredajcu kamionov nejaky list v ktorom ti napisu ze spotrebu si v internej smernici urcuje kazdy prepravca sam lebo nejazdis s kamionom po rovine a je rozdielna spotreba ked ma nalozene 6t alebo 24t
co sa tyka DPH pri blockoch tu si uplatnujes v pohode v danom mesiaci
Fatma
18.03.05,08:43
klasika hlavna kniha, dosle a vysle FA, pokladnu
a v akej oblasti podnikaju prosim konkretizuj lebo ak doprava tak ti viem poradit konkretne ja v tej oblasti robim
Pracujem pre firmu, ktorá sa zaoberá dovozom veterinárnych liekov z ČR. Konkrétne veľkodistribúcia veter. liekov.
gulas
18.03.05,08:47
budu ti hlavne kontrolovat dosle FA a JCD k nim a kedy boli DPH na JCD zaplatene a kedy si si ich uplatnila to mas najvacsie riziko a daj si pozor aj na prijate zalohy a ci mas k nim povystavovane FA inak by si to mala mat v pohode
janaGT
24.03.05,09:51
ja som mala včera kontrolu na DPH ale chceli len odbera. fa na jednu firmu. Len sa veľmi čudovali, že prečo robím zálohovú faktúru bez DPH! Tak som im vysvetlila systém, že zálohová fa je len ako výzva na zaplatenie, neúčtovaná, a po platbe sa robí riadny DD. No prenáramne sa tomu čudovali!!! Ale dopadlo všetko OK, chceli vidieť obraty účtu 343, faktúry, k ním PPD, zmluvu, a to je tuším všetko.
popleta
22.08.06,17:11
samozrejme ved mam tu 16 kamionovych suprav a zopar osobnych aut
mas problem pr osobnych autach alebo nakladnych ??? skusali to na nas pri kontrole dane z prijmu ci mame spotrebu OK ale nenasli nic osobne auta su jasne tam mas TP a urcenu spotrebu, mas blocku a k nim dorobis knihu jazd a su nahrany nemozu ti nic
co sa tyka kamionov treba dostat od poredajcu kamionov nejaky list v ktorom ti napisu ze spotrebu si v internej smernici urcuje kazdy prepravca sam lebo nejazdis s kamionom po rovine a je rozdielna spotreba ked ma nalozene 6t alebo 24t
co sa tyka DPH pri blockoch tu si uplatnujes v pohode v danom mesiaci

a ako určím spotrebu PHM na Tatru keď pracuje v ťažkom teréne a spotrebu má aj 120l na 100 km? Veľa km neprejde,preto to riešim tak , že tie km dopisujem, aby tá spotreba nebola taká veľká. / kotúč na určenie km nemá - musí mať? / A čo pri zemnom stroji kde sa počítajú motohod. nie km - stroj nemá technický a preto neviem podľa čoho tú spotrebu určiť.
deni10
30.11.07,17:00
Prajem príjemny večer,

len nedávno naša novozaložená firma poslala prvé :o daňové priznanie a už sa aj ohlásili z daňového úradu. Prekvapená nie som, však sme to čakali. Daňovú kontrolu máme o dva týždne a týka saDPH - III.Q 2007.

Už mám "všetko" skompletizované. Nakoľko sa máme dostaviť my k nim, tak som im pripravila všetky doklady za III.Q.

Len mám takú otázočku: kúpili sme dielňu, a neviem či mám k tej fa dodať aj kúpnu zmluvu. A ešte k tej zmluve bol urobený dodatok pretože je tam aj pozemok. Takže sa určila cena za dielňu a zvlášť za pozemok. Fa mám len jednotnú cenu. Musím mať na tej fa všetko rozpísané, alebo stačí len tá jedna suma spolu?

Myslím si, že by tam malo byť rozpísané zvlášť pozemok, zvlášť dielňa a samozrejme základ, koľko dph a tak.Preto prosím poraďte.

Ďakujem veľmi pekne za každú radu, a ak by niekto vedel, na čo zvášť si mám dať pozor, tak mi dajte vedieť.Vopred ďakujem a idem čítať ďalej, samozrejme príspevky na porade.;)