JankaV
28.12.07,06:34
Dobré ráno, dnes som zistila, že v jednej firme mám nahodené bloky na PHM spolu na jednej anal pre dve autá. Problém je v tom, že o existencii druhého auta som ani nevedela. Aj takí sú. Kniha jázd sa robí na konci roka.
Prosím vás, ako urobiť prepočet spotreby? Môžem to urobiť spolu na tie dve autá? Alebo ich nejako prideliť?
Pekný deň
Lydka R
28.12.07,06:28
Dobré ráno, dnes som zistila, že v jednej firme mám nahodené bloky na PHM spolu na jednej anal pre dve autá. Problém je v tom, že o existencii druhého auta som ani nevedela. Aj takí sú. Kniha jázd sa robí na konci roka.
Prosím vás, ako urobiť prepočet spotreby? Môžem to urobiť spolu na tie dve autá? Alebo ich nejako prideliť?
Pekný deň

No to veľmi ťažko, pokiaľ nevieš, koľko ktoré auto najazdilo km a koľko spotrebovalo PHM. Mne sa veľmi páčia tie knihy jázd na konci roka. Podľa čoho? Vlastná tvorba?
JankaV
28.12.07,06:51
Ja neviem a ani nechcem vedieť ako tvorí knihu jázd na konci roka. Každý mesiac mu napíšem, že kniha jázd nebola odovzdaná a čo s ním urobím. Má len pár dokladov, ale ani tie si nevie ustriehnuť. Patrí k tým, ktorí robia všetko samí a potom nestíhajú a samozrejme, že taká vec ako je kniha jázd alebo napr. inventarizácia, to sú samé hovadiny, ktoré ich zaťažujú. Nevysvetlíš čo zahynieš. Ale robotu potrebujem.
Aj tak díky.
liba2
28.12.07,06:53
Dobré ráno, dnes som zistila, že v jednej firme mám nahodené bloky na PHM spolu na jednej anal pre dve autá. Problém je v tom, že o existencii druhého auta som ani nevedela. Aj takí sú. Kniha jázd sa robí na konci roka.
Prosím vás, ako urobiť prepočet spotreby? Môžem to urobiť spolu na tie dve autá? Alebo ich nejako prideliť?
Pekný deňSpotreba sa musí vykázať za každé auto zvlášť. Tie autá predsa musia byť v evidencii majetku obidve....... :confused:
JankaV
28.12.07,07:35
Ďakujem za reakcie. Viete, myslím si, že toto nie je len môj problém, neverím, že iba ja mám takého lajdáka. Mal auto, nosil každý mesiac bločky a teraz v decembri keď som znovu pýtala knihu jázd vyšla z neho otázka, že či to môže byť dokopy. Tak som sa dozvedela, že má imbecil aj druhé auto. Tak sme to zúradovali, jediný problém je, že oba autá sú na rovnaké palivo a on nevie z tých bločkov určiť, ktoré ku ktorému autu. Je pravda, že dá sa na to aj vykašľať, je to jeho problém, ale na druhej strane, myslím, že poriešiť to treba. Preto sa vlastne týmto zaoberám.
Zoltán Kovács
28.12.07,07:38
Ďakujem za reakcie. Viete, myslím si, že toto nie je len môj problém, neverím, že iba ja mám takého lajdáka. Mal auto, nosil každý mesiac bločky a teraz v decembri keď som znovu pýtala knihu jázd vyšla z neho otázka, že či to môže byť dokopy. Tak som sa dozvedela, že má imbecil aj druhé auto. Tak sme to zúradovali, jediný problém je, že oba autá sú na rovnaké palivo a on nevie z tých bločkov určiť, ktoré ku ktorému autu. Je pravda, že dá sa na to aj vykašľať, je to jeho problém, ale na druhej strane, myslím, že poriešiť to treba. Preto sa vlastne týmto zaoberám.

A na to druhé auto má vôbec zaplatenú daň z MV? Veď do 31.01. sa malo zaplatiť, a z tej úhrady sa dalo vydedukovať, že ide o dve auta, či nie? A keď už účtuješ nákup PHM, tak tie auta by mali byť v majetku, inak sa môže účtovať iba paušálna náhrada. Takže neviem si predstaviť ako si sa mohla dozvedieť až teraz, že má dve auta.

P.S. Klienta nazvať imbecilom?!? :eek:
JankaV
28.12.07,08:19
Mal jedno auto, mal ho v majetku, zaplatená daň. V 8/2007 si kúpil to druhé auto, nedal papiere, nebola zaplatená daň, každý mesiac mi odovzdal papiere, kde boli i bločky, ale či boli z jedného auta alebo z dvoch, to nezistím. Nebolo ich veľa. Keby bol nejaký extra nárast, tak si všimnem.
A k tomu, že nazvať klienta tak alebo tak, no poviem ti, že neviem, či má vôbec maturitu, najmúdrejší na svete, zákon je pre blbých, ja mám mercedes a po... sa všetci. Všetci vieme, že sú aj takí.
Pekný deň
VladoaKatka
28.12.07,08:19
JankaV -
quote=JankaV;597046]Ja neviem a ani nechcem vedieť ako tvorí knihu jázd na konci roka. Každý mesiac mu napíšem, že kniha jázd nebola odovzdaná a čo s ním urobím. Má len pár dokladov, ale ani tie si nevie ustriehnuť. Patrí k tým, ktorí robia všetko samí a potom nestíhajú a samozrejme, že taká vec ako je kniha jázd alebo napr. inventarizácia, to sú samé hovadiny, ktoré ich zaťažujú. Nevysvetlíš čo zahynieš. Ale robotu potrebujem.
Aj tak díky.[/quote]

redpokladám, že aj plácu za ňu:):):)

quote=JankaV;597071]Ďakujem za reakcie. Viete, myslím si, že toto nie je len môj problém, neverím, že iba ja mám takého lajdáka. Mal auto, nosil každý mesiac bločky a teraz v decembri keď som znovu pýtala knihu jázd vyšla z neho otázka, že či to môže byť dokopy. Tak som sa dozvedela, že má imbecil aj druhé auto. Tak sme to zúradovali, jediný problém je, že oba autá sú na rovnaké palivo a on nevie z tých bločkov určiť, ktoré ku ktorému autu. Je pravda, že dá sa na to aj vykašľať, je to jeho problém, ale na druhej strane, myslím, že poriešiť to treba. Preto sa vlastne týmto zaoberám.[/quote]

Na takomto verejnom portáli sa toto nehodí, aj keď si ako nahnevaná, ale porozmýšlaj, či na tom nemáš akýsi podiel aj Ty...???
Zoltán Kovács
28.12.07,08:25
Mal jedno auto, mal ho v majetku, zaplatená daň. V 8/2007 si kúpil to druhé auto, nedal papiere, nebola zaplatená daň, každý mesiac mi odovzdal papiere, kde boli i bločky, ale či boli z jedného auta alebo z dvoch, to nezistím. Nebolo ich veľa. Keby bol nejaký extra nárast, tak si všimnem.
A k tomu, že nazvať klienta tak alebo tak, no poviem ti, že neviem, či má vôbec maturitu, najmúdrejší na svete, zákon je pre blbých, ja mám mercedes a po... sa všetci. Všetci vieme, že sú aj takí.
Pekný deň

A nedal o kúpe druhého auta žiadne doklady? Nemal pohyb z účtu, ktorý si nevedela identifikovať, resp. z pokladne?
Čo sa týka titulovania klientov, samozrejme, že sú rôzny, ale takto verejne by som ich netituloval. Čo keď číta tieto stránky aj on (a preto sa cití byť múdry)?
VladoaKatka
28.12.07,08:27
JankaV - a sú rovnaké PHM tankované? Nemáš bloky aj na benzin aj na naftu?

Alebo okrem neho ešte niekto z firmy jazdí na tých autách?
KEJKA
28.12.07,08:27
podiel má len taký, že ak celý rok sa uspokojila s bločkami a iba "hlásila" potrebu viesť knihu jázd, tak zrazu prečo cíti potrebu to riešiť na konci roka?
Takže moja rada...
daj na papier upozornenie, že
a) mala byť zaplatená DMV odo d§a uvedenia auta do užívania.
b) je potrebné predložiť evidenciu nadspotreby ALEBO knihu jázd. Ak nebude predložená do dd.mm.2008, v rozsahu uvedeného upozornenia nenesie účtovníčka zodpovednosť za prípadné postihy.
Manual
28.12.07,09:24
Dobré ráno, dnes som zistila, že v jednej firme mám nahodené bloky na PHM spolu na jednej anal pre dve autá. Problém je v tom, že o existencii druhého auta som ani nevedela. Aj takí sú. Kniha jázd sa robí na konci roka.
Prosím vás, ako urobiť prepočet spotreby? Môžem to urobiť spolu na tie dve autá? Alebo ich nejako prideliť?
Pekný deň
Pre obidve autá jednou sumou sa to nedá.
Myslím že táto tabuľka by ti pomohla dať spotrebu oboch áut s trochou námahy dohromady.
Potrebuješ počiatočný a konečný stav tachometrov oboch áut.
Vieš koľko PHL bolo mesačne zakúpených = máš to zaúčtované.
Rozdeľ počet najazdených km na počet mesiacov v ktorých sa jazdilo.
A už to bude len hra čísiel v tabuľke, ktoré tam budeš dosádzať.
Sama vieš že na konci roka je toho moc, ale ak chceš vec dotiahnuť do konca, tak toto je asi najschodnejšia cesta, vyskúšaj.
JankaV
28.12.07,09:33
Ďakujem pekne všetkým.