MihalSWK
28.12.07,09:51
Hladam neaky profesionalny program na davanie videy z kamery do PC ........ale z dobrou kvalitou..................vopred dakujem
robovi
28.12.07,13:24
Ulead video studio, pinnacle atd. je toho hafo
Madam Kurie
28.12.07,18:21
chlap
30.12.07,09:25
Najskôr by som si upresnil tvoju otázku - to čo hľadáš je spôsob, ako môžeš dostať video z kamery do počítača ? Ak áno, z akej kamery ? Analógovej alebo digitálnej ? Ak z analógovej, potom nepotrebuješ program, ale hardware - TV kartu ..... ak kúpiš lepšiu, tak bude v sebe obsahovať aj program, ktorým nahráš video do PC. Ten program, ktorý ti radili predchádzajúci prispievatelia je hlavne dobrý na strihanie videa.

- pred pár dňami som riešil obdobný problém a už som vyriešil:

pozri tu: http://www.porada.sk/t67202-prevod-analogoveho-videa-na-digitalne.html
robovi
30.12.07,14:49
Ten program, ktorý ti radili predchádzajúci prispievatelia je hlavne dobrý na strihanie videa.


mno, ulead softy v pohode zosnimaju video ci uz z tv karty, alebo priamo z digitalnej kamery cez fire wire. a mozes si vybrat aj rozlisenie. ci uz nativne, alebo si nastavis ake chces.
chlap
30.12.07,21:42
mno, ulead softy v pohode zosnimaju video ci uz z tv karty, alebo priamo z digitalnej kamery cez fire wire. a mozes si vybrat aj rozlisenie. ci uz nativne, alebo si nastavis ake chces.

Preto som zdôraznil, že je dôležité vedieť, aká je kamera .......
- ak je digitálna, stačí FireWire port a Ulead
- ak je analógová, treba kúpiť TV kartu a netreba Ulead, lebo slušná TV karta obsahuje aj soft na nahrávanie videa cez kartu ..... ja som kúpil na analógové video túto kartu (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7300467)a tá má aj soft na nahrávanie videa. Ale keďže som predsa chcel to video aj editovať, kúpil som si Pinnacle Studio 11. (ale na samotné nahratie analógovej pásky do PC mi nebolo treba)
jojom
04.01.08,19:06
Prípadne dalšie softy : Sony Vegas, Adobe Premiere.
martin.br
05.01.08,13:29
Ja pouzivam Nero Vision Expres a uplne to staci. Da sa tam strihat, titulkovat, nejake tie efekty atd. Sice nic extra to nie je ale pre zaciatocnika to staci. Vie dokonca prekonvertovat a nasledne vypalit DVD alebo VCD a ine formaty. Odporucam.
subard
16.01.08,09:11
Ja mam ku kamere Sony Picture Motion Browser ale nevedel som upravit zvuk a tak som si kupil Pinnacle studio Ultimate 11 nema chybu hladaj na webe najdes serioznu cenu
Fero11
16.01.08,09:55
MihalSWK
pokial mas digital kameru, tak ti uplne staci tato utilitka http://windv.mourek.cz/ ved pises, ze chces soft na grabovanie videa s kamery do PC. Ostatny ti radia softy, ktore tuto funkciu maju len ako bokovku a pouzivaju sa hlavne na editovanie.
Poviem priklad: chces preniest nejaku knihu z jednej strany rieky na druhu, tak neobjednas si na to nakladnu lod za 100 melonov, ale pojdes na malom (mozno aj vlastne vyrobenom) clne a splni to ten isty ucel
Katabaticky
17.01.08,07:07
plne suhlasim on chcel grabovaci program nie rendrovacie monstra :D:D:D:D:D

a navyse to bola super poziadavka na profesionalne :-D

oki chces profesionalne moze byt

zakup si grafiku profesionealnu za 60 000 mas k tomu pinnancle studio pripadne ho vymen za vegas s licenciou a nezabudni k tomu dokupit novy procak dosku ramky disky ... atd samozrejme monitore pripadne tablet a mozes zacat pisat o professionalnej praci s videom

nie ze ty si chces prekopat nahravky z dovolenky professionalne :D:D:D
to sa v domacich podmienkach neda ;):rolleyes::cool:
lavi
04.05.09,08:41
vedeli by ste poradit typ kamery?
Potrebujem kupit kameru na obcasne snimanie skolskych akcii....sutaze, recitacie a pod.
Hlavne aby som to potom zvladla dat aj do PC podoby.
Chobot
04.05.09,20:32
vedeli by ste poradit typ kamery?
Potrebujem kupit kameru na obcasne snimanie skolskych akcii....sutaze, recitacie a pod.
Hlavne aby som to potom zvladla dat aj do PC podoby.

Zadala si otázku ako "Chcel by som si kúpiť auto na občasné vozenie. Poraďte." Čo by si mi poradila?

Mohla si aspoň uviesť:

- cenový limit
- aký typ úložného média uprednostňuješ (miniDV kazety, mini DVD disk, HDD, flash pamäťová karta)
- nakoľko profesionálna kamera to má byť

Napr. takáto je už celkom slušná na poloprofesionálne záznamy (aby to bolo možné ďalej spracovať a poskytnúť napr.rodičom na DVD):

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=11039A
mpca
05.05.09,13:18
tu je trošku lacnejšia: http://www.hej.sk/audio-video/obchod/484845/panasonic/panasonic-hdc-hs9ep-s/

ale ano ako povedal už chobot:
-za koľko €?
-na "čo" ukladať obraz?
-aké minimálne parametre ma spĺňať (opt. zoom, funkcie, manual. ostrenie,váha..)
diry
05.05.09,16:53
Tvoja otázka nie je jednoznačná - pokiaľ hľadáš program na profesionálnej úrovni, tak najprv sa zamysli nad počítačom, čo máš doma!! Má výkonnú grafiku, rýchly procesor, dosatok RAM a miesta na disku? - pokiaľ áno tak ti stačí PINNACLE studio 12, alebo Ulead a podobné programy. Pokiaľ PC je iba bežné, tak ti stačí Nero. Ja osobne uprednostňujem PINNACLE - robím už na ňom 7-rok a pre domáce účely je výborný.
lavi
05.05.09,18:04
vdaka...za ochotu....potrebovala som to vyriesit dost rychlo, takze nakoniec mi poradili v nay...zobrala som Sony, taky ten minisystem, cena 115OO,- s pamatovou kartou
Chobot
05.05.09,18:47
Tvoja otázka nie je jednoznačná - pokiaľ hľadáš program na profesionálnej úrovni, tak najprv sa zamysli nad počítačom, čo máš doma!! Má výkonnú grafiku, rýchly procesor, dosatok RAM a miesta na disku? - pokiaľ áno tak ti stačí PINNACLE studio 12, alebo Ulead a podobné programy. Pokiaľ PC je iba bežné, tak ti stačí Nero. Ja osobne uprednostňujem PINNACLE - robím už na ňom 7-rok a pre domáce účely je výborný.

Diry, nič v zlom, ale pozri aj dátum zadania otázky.:D:D:D

MihalSWK sa na soft pýtal ešte v roku 2007, predpokladám, že medzitým si už nejaký ten soft nainštaloval. Teraz bola diskusia o niečom inom....;)
k2s
06.05.09,04:23
ak ti ide o prehranie videa z kamery do PC, teda nie o samotnú editáciu, tak vyskúšaj:
* VirtualDub
* WinDV
* Scenalyzer
* a možno ti poslúži aj DVdate
lavi
11.05.09,17:52
Mozete mi este odporucait program na JEDNODUCHU editaciu videa?
V podstate z uprav mi ide o to vediet vystrihnut casti z videa resp. spojit rozne casto do jedneho celku.
Ten pribaleny mi nejak nesedi....zatial ...
lavi
11.05.09,18:11
nasla som napr. tento:
Aurora Media Workshop
mpca
12.05.09,03:55
zdá sa mi ze to zvladne aj virtualdub....