Gabi03
28.12.07,10:47
Ideme podpisovať zmluvu o pripojení odberného miesta elektriny. V zmluve je klauzula o "požadovanej maximálnej rezervovanej kapacite vo výške 3F x 20,0 (A) pre budúci odber elektriny...". Vie mi niekto vysvetliť tú formuláciu, najmä "množstvo" nakoľko by som v budúcnosti nechcela platiť prípadne nejaké pokuty.
Vopred vďaka.
Ninna
28.12.07,12:16
Ideme podpisovať zmluvu o pripojení odberného miesta elektriny. V zmluve je klauzula o "požadovanej maximálnej rezervovanej kapacite vo výške 3F x 20,0 (A) pre budúci odber elektriny...". Vie mi niekto vysvetliť tú formuláciu, najmä "množstvo" nakoľko by som v budúcnosti nechcela platiť prípadne nejaké pokuty.
Vopred vďaka.
Pripájate dom alebo výrobné priestory?
Gabi03
28.12.07,12:17
Dom.
Ninna
28.12.07,12:20
Určite ste zmluvu spisovali s pracovníčkou SEE a pýtala sa Vás aké máte kúrenie, čím budete ohrievať vodu... Je to tak?
Gabi03
28.12.07,12:24
No manžel bol vybavovať cez známeho, možno predpokladal s takou normálnou spotrebou. :D Ale ja chcem si byť istá...
Ninna
28.12.07,12:36
Asi máte el.kúrenie? - na projekte
Gabi03
28.12.07,12:37
:D My iba ideme stavať dom, kúrenie najskôr bude plynom, ale varná doska bude elektrická.
Ninna
28.12.07,12:41
Pozriem zmluvu a zistím
duves
28.12.07,12:43
Mne osobne to pripada, ze maximalne prudove zaťaženie môže byť trojfazove x 20 Amperov. A to na kurenie asi nebude stacit. A co webova stranka energ.zavodov? Tam nie je vysvetlenie?

V tejto suvislosti som si spomenul, ze uz ZSE sa nechali pocut (davnejsie), ze mesacne platby naviazu na maximalne prudove zatazenie. Pokial ho prekrocis, vypne istic privod el.energie. Resp. budu prekrocenie sankcionovat. Hlavne moderne domacnosti s x-poctom spotrebicov musia zvazit, ci pustia naraz pračku, žehličku, el.ruru a vysavač.
Gabi03
28.12.07,12:46
Ďakujem. ;):)
Ninna
28.12.07,13:09
Maximálna Rezervovaná kapacita: - ( veľkosť hlavného ističa v ampéroch)
je to na :
http://www.sse.sk/portal/page/portal/stranka_SSE/spravy/zoznampdf/zmluva_o_pripojeni_0.doc
Ninna
28.12.07,13:10
Musíte ju zadať podľa projektu na dom
petmar
28.12.07,15:20
Predpokladám, že sa nejedná o prípojku vysokého napätia (lebo bežne sa týmto výrazom označovalo tech. alebo namerané maximum v kW v sieťach vn, vvn). Tento výraz zrejme použili na špecifikáciu hlavného ističa v pripojenom odbernom mieste (domácnosť alebo podnikateľ) kde je el. vykurovanie, ovládané impulzom HDO alebo od spínacích hodín.
3x20A je hodnota hl. ističa , ktorú pravdaže nebudete meniť , lebo bude zablombovaný. Zrejme sa jedná o menší rozsah spotreby, lebo 3x20A nie je veľa. Od hodnoty tohto ističa sa odvíja ale mesačný distribučný poplatok, čím silnejší istič, tým vyšší poplatok. Sankcionovať nie je čo, prekročenie okamžitého odberu 20A v niektorej fáze by sa prejavilo ako výpadok ističa, pri častých prípadoch musíte ho vymeniť a prejsť do vyššej tarify, čo sa môže 1x ročne. Dajte pozor na rovnomerné zaťaženie vo všetkých fázach.
Xero
28.12.07,16:31
martinhe
05.02.08,07:14
Pre rodinny dom by som doporucoval istenie 25A, samozrejme 400V. Tych 25B/3 je hodnota hlavneho 3-fazoveho istica s charakteristikou B. Staci pre bezne pouzivanie (okrem kurenia ekektro).
Za prekrocenie amperaze nie su ziadne pokuty (ako som tu cital), po prekroceni max. prudu sa istic akurat vypne. Potom ho staci o5 natiahnut a vsetko je v poriadku.