nikitaf1
28.12.07,12:22
ahojte poradaci,
potrebavala by som poradit. Mam zivnostnika ktory nakupuje a predava tovar. Nakolko ma nadstandardne vztahy s dodavatelmi, stalo sa to ze si zobral tovar, ktory predal a dodal svojmu odberatelovi v 10 mesiaci, kedy si urcite odberatel uznal DPH ale vyfakturovali mu to az v 11. mesiaci, cize aj datum dodania je v 11. mesiaci. Mna teraz nechce pustit vyfakturovat skor ako som uskutocnila nakup a tym padom mi vsetky vystavene faktury prechadzaju az do 11. mesiaca. On je stvtrocným platcom DPH, ale co odberatelia? Ja im predsa nemozem teraz poslat opravenu fakturu s uplne inymi datumami. Oni totiz dostali faktury vystavene v exceli a ja ich teraz nahadzujem do programu. Poraditemi ako to urobit?
Zoltán Kovács
28.12.07,11:26
Aký program používaš?
nikitaf1
28.12.07,11:27
Money S3
nikitaf1
28.12.07,12:00
nikto mi nevie pomoct? :mee:
Lydka R
28.12.07,12:53
ahojte poradaci,
potrebavala by som poradit. Mam zivnostnika ktory nakupuje a predava tovar. Nakolko ma nadstandardne vztahy s dodavatelmi, stalo sa to ze si zobral tovar, ktory predal a dodal svojmu odberatelovi v 10 mesiaci, kedy si urcite odberatel uznal DPH ale vyfakturovali mu to az v 11. mesiaci, cize aj datum dodania je v 11. mesiaci. Mna teraz nechce pustit vyfakturovat skor ako som uskutocnila nakup a tym padom mi vsetky vystavene faktury prechadzaju az do 11. mesiaca. On je stvtrocným platcom DPH, ale co odberatelia? Ja im predsa nemozem teraz poslat opravenu fakturu s uplne inymi datumami. Oni totiz dostali faktury vystavene v exceli a ja ich teraz nahadzujem do programu. Poraditemi ako to urobit?

Je určite dátum dodania tiež v 11. mesiaci? Platiteľ má totiž podľa §71 Zákona o DPH 15 dní od vzniku daňovej povinnosti na vyhotovenie fa.
nikitaf1
28.12.07,15:54
to ja viem, ale ked mu tovar dodali 26.10.2007 a faktura je 2.11.2007 je to z tohto pohladu ok. No nic, treba aby mu potvrdili spatne dodacie listy k datumom dodania... zbytocne mi to len komplikuje robotu :(
Infarkt
28.12.07,16:02
Dátum dodania to je aj dátum zdaniteľného plnenia, nie ? :confused:

Dátum vystavenia faktúry je dátumom len vystavenia toho dokladu...

Asik nejak ja nechápem tvojej otázočke :confused:

Prečo mu majú potvrdzovať dodáky ?
betka
28.12.07,16:25
K par. 71, 19...ešte niečo navyše:
§ 75
Vyhotovenie faktúry

(1) Platiteľ môže vyhotoviť za viac samostatných dodaní tovaru rovnakého druhu alebo služby rovnakého druhu alebo za viac platieb prijatých pred dodaním tovaru alebo dodaním služby súhrnnú faktúru, ktorá môže pokrývať najviac obdobie kalendárneho mesiaca; platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.