odklizec
08.03.05,14:52
Nastala mi takova zajimava situace. V bance mam nastaveno automaticke placeni odvodu do ZP k 1 dni v mesici. Jenze 1 den v mesici musi byt pracovni a to 1.1. rozhodne neni. Takze banka provedla platbu 31.12.2004! Jenze co ja ted s tim v DP?

Muzu takovou platbu zahrnout do DP za rok 2004 a pokud ne (coz mi pripada logicke), jak takovou platbu zahrnu do DP za rok 2005??? Nebude mit pri pripadne kontrole kontrolor problem s tim, ze v DP za rok 2005 uvedu odvod, ktery odesel z uctu v roce 2004? Docela bych se divil, kdyby s tim problem nemel ;)

Podotykam, ze jsem SZCO s pausalnymi vydavkami ve vysce 25%. Diky za radu.
Paula
08.03.05,17:06
Ja by som si tento odvod nechala vo výdavkoch v roku, kedy platba odišla z účtu. Pre istotu je lepšie dať trvalý príkaz na odvod poistného na neskorší deň v mesiaci.:)
ondrejvla
08.03.05,17:14
Účtovala by som to ako Paula. Účtuješ v JÚ, platba bola uskutočnená, v roku 2005 si ju už nemôžeš uznať.
odklizec
08.03.05,17:59
to Paula..jojo, uz jsem se poucil a zmenil jsem to. Ani nevim, proc jsem tam dal 1 den? ;)

to ondrejvla..JU nevedu, funguju na pausalni odvody a vedu jen evidenci prijmu/vydaju.

Nejsem si uplne jisty, jestli je korektni dat si do DP platbu za odvod urceny na pristi rok, ktera probehla zaverem minuleho ruku. Moc se mi to nezda, ale snad se tak moc nestane? Vsak pristi rok v DP zase bude o jeden mene, tak se to srovna ;)
Daska
08.03.05,19:39
davas si 25% vydavky + ODVEDENE plytby do fondov, jednoznacne teda do 2004
Evanka
08.03.05,22:22
Suhlasim s Daskou a nevidim v tom ziadny problem. Ved je to skutocne odvedene. V buducom roku bude o jeden odvod menej. S tysm si ozaj hlavu nemusis lamat.