nextone
28.12.07,16:29
Vedeli by ste mi poradiť, či potrebujem napísať nejakú žiadosť, pokiaľ sa chcem dostať od bývalého zamestnávaľa k tomuto tlačivu "
P O T V R D E N I E o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok): 2007. ????

Je na to nejaká oficiálna žiadosť?
ĎAkujem
Zoltán Kovács
28.12.07,15:33
Vedeli by ste mi poradiť, či potrebujem napísať nejakú žiadosť, pokiaľ sa chcem dostať od bývalého zamestnávaľa k tomuto tlačivu "
P O T V R D E N I E o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok): 2007. ????

Je na to nejaká oficiálna žiadosť?
ĎAkujem

Zo zákona ti to má vydať po ukončení pracovného pomeru, takže netreba žiadosť, ale to jeho "psia" povinnosť.
nextone
28.12.07,15:35
Zo zákona ti to má vydať po ukončení pracovného pomeru, takže netreba žiadosť, ale to jeho "psia" povinnosť.

Až na to, že pracovný pomer skončil v marci tohto roku...pravdepodobne si to nechávajú na budúci rok, kedy sa tieto tlačivá budú vystavovať všetkým zamestnancom...za rok 2006 som dostala...
čo v prípade, ak mi ho nedajú?
Zoltán Kovács
28.12.07,15:37
Až na to, že pracovný pomer skončil v marci tohto roku...pravdepodobne si to nechávajú na budúci rok, kedy sa tieto tlačivá budú vystavovať všetkým zamestnancom...za rok 2006 som dostala...
čo v prípade, ak mi ho nedajú?

Stačí im pripomenúť porušovanie zákona. Osobne si myslím, že ak v priebehu roka skončí prac.pomer tak by nemali čakať až do nasledujceho roka. To potvrdenie predsa bývalý zamestnanec môže potrebovať a počas roka, pri nástupe do ďalšieho zamestnania.
nextone
28.12.07,15:44
Stačí im pripomenúť porušovanie zákona. Osobne si myslím, že ak v priebehu roka skončí prac.pomer tak by nemali čakať až do nasledujceho roka. To potvrdenie predsa bývalý zamestnanec môže potrebovať a počas roka, pri nástupe do ďalšieho zamestnania.

Dobre, ďakujem za odpoveď, vlastne som si potvrdila, čo už viem, len neviem, čo v prípade, ak mi to nevydá, alebo to bude naschvál držať a dá mi ho až po zákonnej lehote na podanie DP? momentálne od skončenia PM podnikám a myslím si, že ho budem potrebovať.
Nemáte s tým skúsenosti?
Paula
28.12.07,15:47
Ešte máš možnosť použiť pri výpočte výplatné pásky .
nextone
28.12.07,15:51
Ešte máš možnosť použiť pri výpočte výplatné pásky .
Takž evýpletné pásky môžu tiež dokladovať to isté, ako to tlačivo?
Paula
28.12.07,15:58
Nevidím inú možnosť, ak sa nebude dať dopracovať k potvrdeniu. Napokon aj príjmy zo zahraničia sa niekedy takto dokladujú, pretože nie každý zahr. zamestnávateľ potvrdenie nášho vzhľadu vydáva.
Zoltán Kovács
28.12.07,15:59
Takž evýpletné pásky môžu tiež dokladovať to isté, ako to tlačivo?

Áno môžu, ale k daňovému priznaniu potrebuješ priložiť práve to spomýnané tlačivo.
nextone
28.12.07,16:03
Áno môžu, ale k daňovému priznaniu potrebuješ priložiť práve to spomýnané tlačivo.

No ak nebudem mať na výber budem musieť niečo spraviť..
Myslíte si, že je to daňovo uznateľné, resp. či to daňový úrad uzná?
Paula
28.12.07,16:04
K DP prilož vyhlásenie, že Ti bolo odmietnuté vydať potvrdenie, preto dokladuješ svoj príjem iba výpl. páskami.:)
nextone
28.12.07,16:07
A ďakujem
zudlicek
22.02.08,20:10
Dobry den, mam presne tento isty problem az na to, ze byvaly zamestnavatel (dohoda o brigade) mi aj napriek pisomnej vyzve potvrdenie o prijmoch nevydal. Nic v zlom ale preco si mam ja teraz kvoli jeho nezodpovednosti a jesitnosti komplikovat zivot a danove priznanie? Neviete niekto poradit co s tym? Naco je to potom povinnost, ked v konecnom dosledku sa nic nedeje ked ho nevyda?
dadasv
23.02.08,18:12
Dobry den, mam presne tento isty problem az na to, ze byvaly zamestnavatel (dohoda o brigade) mi aj napriek pisomnej vyzve potvrdenie o prijmoch nevydal. Nic v zlom ale preco si mam ja teraz kvoli jeho nezodpovednosti a jesitnosti komplikovat zivot a danove priznanie? Neviete niekto poradit co s tym? Naco je to potom povinnost, ked v konecnom dosledku sa nic nedeje ked ho nevyda?

Skús ho upozorniť, že v prílohe k svojmu DP uvedieš, že ti odmietol potvrdenie vydať, čím si nesplnil svoju zákonnú povinnosť. Myslím, že keby si to v skutočnosti uviedla, niečo by sa dialo. Daňový úrad veľmi rád dáva pokuty za nesplnenie povinností. Ja mám skúsenosti, že po takomto upozornení zamestnávateľ urýchlene potvrdenie vydal. :)