Pru
28.12.07,20:05
Ahojte, možno sa opýtam blbosť, ale robí sa niečo v JU s dph, lebo v PU ju preúčtovávam a prevádzam KS do budúceho roka. Či sa prevádzajú konečné stavy aj v JU do ďalšieho roku, myslím, že nie. ďakujem
Manual
28.12.07,19:08
Ahojte, možno sa opýtam blbosť, ale robí sa niečo v JU s dph, lebo v PU ju preúčtovávam a prevádzam KS do budúceho roka. Či sa prevádzajú konečné stavy aj v JU do ďalšieho roku, myslím, že nie. ďakujem
V JU sa s DPH nerobí žiadne preúčtovávanie
Pru
28.12.07,19:23
Takže len evidujem v denníku, príjem, výdaj, potom úhradu a do ďalšieho roka sa neprevádza ale začína sa od nuly? dík
evina
28.12.07,19:26
Takže len evidujem v denníku, príjem, výdaj, potom úhradu a do ďalšieho roka sa neprevádza ale začína sa od nuly? dík

Čo sa DPH týka áno, začína sa od nuly.

Keďže si do toho dala i pojmy ako príjem a výdaj, tak v denníku sa prenášajú do ďalšieho roka stav pokladne a stav na peňažnom účte.
betka
28.12.07,19:40
Nemáš náhodou na mysli.....??

Ak máš vlastnú daňovú povinnosť, prenesie sa Ti to do výkazu PaZ - ako závazok voci DU.
Ak máš odpočet-v MaZ- pohľadávka voči DU.
Pru
28.12.07,20:12
Vo výkazoch to mám prenesené v záväzkoch. A pokladňa a banka viem, že sa prenášajú koneč.stavy do bud.roka, len som nevedela, čo sa robí s dph na konci štvrťroka alebo roka, dík
Rozalka
29.12.07,10:15
Vo výkazoch to mám prenesené v záväzkoch. A pokladňa a banka viem, že sa prenášajú koneč.stavy do bud.roka, len som nevedela, čo sa robí s dph na konci štvrťroka alebo roka, dík
Viem presne, čo máš na mysli. Ja si porovnám celkovú sumu z priznaní so sumou, koľko mi vychádza z evidencie DPH a halierové rozdiely na konci roka v rámci uzávierkových zápisov zaúčtujem ako "iné príjmy" alebo "prev.réžia", samozrejme OZD. Sú to len haliere, ale už som mala rozdiel aj 20 korún (u mesačného), a keďže sa základ dane nezaokrúhľuje na stovky nadol ale na koruny, tak aj tých pár korún hrá rolu.