lubos f
08.03.05,16:20
Téma PHM a jázd sa tu pravidelne opakuje, ale vzdy sa niekam zvrtne a tyka sa vacsinou zlozitejsich situacii. Ja by som vsak potreboval uplne jednoduchu vec - ako sa uplatnuje DPH z PHM ak by som naklady na firemne auto uplatnoval iba vo vyske 90%?
lubos f
08.03.05,16:07
adelka, amzlerova, Ľuba, Braňo, curly_su, dari1, Evanka, evuša, gabri, GERTA, heluška, jess, jima, karkulka, laci3331, Lenuška, Luci, Luna, lydia52, Manual, michalo, natalia racova, Nike, odklizec, RenataK, ricij, solaris, sway, syamlee, Tarabčák Milan, tina001, TOKY, ucetni_fantozzi, učty, Valika, verdon, vladan......

...nehovorte mi ze to neviete...
Valika
08.03.05,16:12
Ja by som uplatnila len tých 90% zvyšok 10% DPH do nedaň.nákladov.
ondrejvla
08.03.05,16:20
Téma PHM a jázd sa tu pravidelne opakuje, ale vzdy sa niekam zvrtne a tyka sa vacsinou zlozitejsich situacii. Ja by som vsak potreboval uplne jednoduchu vec - ako sa uplatnuje DPH z PHM ak by som naklady na firemne auto uplatnoval iba vo vyske 90%?Ak účtuejš v PÚ nasledovne príklad :
PHM bloček 500,- Sk Bez DPH 420,20 DPH 79,80
účet 501/anal. 90% zo sumy 420,20, DPH 90% zo sumy 79,80, 10% ako nedaňový náklad, takisto to zaúčtuješ v JÚ - prev.réžia analytika :
náklad 378,20 DPH 71,80 nedaňové 50,- Sk = 500,-Sk
Ja by som si k tomu vypracovala k tomu interný predpis.
jessica
08.03.05,16:21
Je to tak ako píše Valika. Ale lepšie je uplatňovať 100% :-)
Manual
08.03.05,16:28
Téma PHM a jázd sa tu pravidelne opakuje, ale vzdy sa niekam zvrtne a tyka sa vacsinou zlozitejsich situacii. Ja by som vsak potreboval uplne jednoduchu vec - ako sa uplatnuje DPH z PHM ak by som naklady na firemne auto uplatnoval iba vo vyske 90%?Keď si nás tak vyvalal ako na vojne hadam po jednom povystupujeme. A prečo chceš na firemné auto dávať len 90% z PHM do nákladov ? Ono to všetko so všetkým súvisí.
Ale tu je treba vedieť dôvod prečo to tak chceš, pretože od toho sa odvodí ďalší postup. Lebo každý "naháňa" náklady a Ty ich odmietaš. Tak vyjdi s farbou von... dobre ? A pojdeme ďalej.
Pekný večer...
ondrejvla
08.03.05,16:37
Manual, ja myslím, že to MV používa aj na súkromné účely(ako všetci podnikatelia) a bojí sa, že má priveľkú spotrebu PHM, tipujem, že toto je ten dôvod! Preto som mu navrhla internú smernicu, no a zabudla som podotknúť to najdôležitejšie - KNIHU JÁZD!!!
Manual
08.03.05,16:42
Manual, ja myslím, že to MV používa aj na súkromné účely(ako všetci podnikatelia) a bojí sa, že má priveľkú spotrebu PHM, tipujem, že toto je ten dôvod! Preto som mu navrhla internú smernicu, no a zabudla som podotknúť to najdôležitejšie - KNIHU JÁZD!!!Súhlasím, len som to nechcel rozpisovať pretože potom treba "okresať" aj odpisy a ďalší servis auta o 10%. Alebo má iné plány. Kto vie...
Pekný večer Ti želám...
ondrejvla
08.03.05,16:45
Súhlasím, len som to nechcel rozpisovať pretože potom treba "okresať" aj odpisy a ďalší servis auta o 10%. Alebo má iné plány. Kto vie...
Pekný večer Ti želám...To už patrí k tomu, ale treba si uvedomiť, že tým je to viac okaté. Alebo možno, že MV vozidlo používajú aj zamestnanci, ale to je už z iného súdka a myslím že by sa to malo dotknúť aj DZČ.
Príjemný a zmysluplný večer.
lubos f
08.03.05,21:35
Keď si nás tak vyvalal ako na vojne hadam po jednom povystupujeme. A prečo chceš na firemné auto dávať len 90% z PHM do nákladov ? Ono to všetko so všetkým súvisí.
Ale tu je treba vedieť dôvod prečo to tak chceš, pretože od toho sa odvodí ďalší postup. Lebo každý "naháňa" náklady a Ty ich odmietaš. Tak vyjdi s farbou von... dobre ? A pojdeme ďalej.
Pekný večer...
Nechcel som vas vyvolat ako na vojne, len mi bolo divne, ze sa nikto neozyva... Za otazkou sa skryva to, ze som pod vplyvom porady nadobudol dojem, ze 100% jazd sa da tazko obhajit a urcite by som nechcel drazdit danovakov...Inak sukromne naozaj najazdim nejakych 5, max.10%, spotrebu mam nizsiu ako v TP a blocky PHM uctujem priamo do nakladov (asi chyba). Mesacne najazdim 3000 km do firmy s ktorou mam zmluvu. Knihu jazd mam. a este mam aj sukromnu staru Skodu 120. Myslite, ze mozem kludne davat 100%? Toto som uz vsak nechcel otvarat.
Teraz chcem robit knihu jazd v Alfe a rozmyslam ci nenastavit %. Len mi nebolo jasne ako je to potom s DPH. Takze 10% z DPH ide do vydavkov neovpl. dan, tak isto ako zo zakladu.... Odpisy by som nemusel okresavat, lebo je to leasing. Nemam ziadne specialne plany ani zamery, len by som si nerad robil problemy tam, kde nemusim...
ondrejvla
08.03.05,21:41
Nechcel som vas vyvolat ako na vojne, len mi bolo divne, ze sa nikto neozyva... Za otazkou sa skryva to, ze som pod vplyvom porady nadobudol dojem, ze 100% jazd sa da tazko obhajit a urcite by som nechcel drazdit danovakov...Inak sukromne naozaj najazdim nejakych 5, max.10%, spotrebu mam nizsiu ako v TP a blocky PHM uctujem priamo do nakladov (asi chyba). Mesacne najazdim 3000 km do firmy s ktorou mam zmluvu. Knihu jazd mam. a este mam aj sukromnu staru Skodu 120. Myslite, ze mozem kludne davat 100%? Toto som uz vsak nechcel otvarat.
Teraz chcem robit knihu jazd v Alfe a rozmyslam ci nenastavit %. Len mi nebolo jasne ako je to potom s DPH. Takze 10% z DPH ide do vydavkov neovpl. dan, tak isto ako zo zakladu.... Odpisy by som nemusel okresavat, lebo je to leasing. Nemam ziadne specialne plany ani zamery, len by som si nerad robil problemy tam, kde nemusim...LEASING?????????? A ten dávaš do nákladov, resp. do odpisov tiež 90%? Poradím ti, nerob si problémy, kde ich netreba! Celé je to divné nám, a čo potom kontrole?!
Manual
09.03.05,05:29
Ak máš doma ešte Š120, tak píš cesty na 100%. Tam sa to dá obhájiť. Postup DU pri kontrole bol taký, že sa pýtali, či má pán podnikatel okrem firemných áj súkromné. A keď mal tak dali pokoj.
Inak aj pri lízingu by si musel "okresať" o 10% liz. splátky a všetko čo súvisí so servisom auta lebo ho 10% opotrebovávaš súkromne. Môj názor = daj 100% PHM do nákladov a budeš sa dušovať že súkromne jazdíš na Š120. Ja by som si s tým nerobil problémy.
Pekné skoré ráno...
Helenah
14.03.05,15:42
Mýliš sa, ak si myslíš, že pri leasingu sa odpisy neuplatňujú!!Ako napísali moji predchodcovia: všetko so všetkým súvisí...
lubos f
14.03.05,15:50
Jasne, potom som si uvedomil, ze aj to treba kratit... Rozhodol som sa uplatnovat nadalej 100%