Adrik
28.12.07,20:19
Dobrý den, nemáte někdo (pokud vůbec existuje) nějaký šikovný odkaz na stránky, kde by bylo možné najít vždy čerstvé aktuality z oblasti účetnictví, aby mi nic neuniklo? Myslím tím, aktuality typu, že se např. od 1.1.2008 mění ten a ten zákon, že se mění např. sazby stravného, nebo i třeba způsob účtování???

Dík moc
Paula
28.12.07,19:27
Čerstvejšie, než tu, asi inde nebude :)
DanielaSL
28.12.07,19:31
Tak napríklad to najčerstvejšie stravné je tu ...

http://www.porada.sk/t67874-stravne.html
Adrik
28.12.07,19:34
Jo to rozhodně nebude :-) ale já to myslela tak, že někde by byl seznam toho všeho nového najednou. Když už budu vědět, že se v konkrétní oblasti něco mění tak není problém si to na internetu a na Poradě nastudovat, ale mám strach, že si nevšimnu, že se TO "něco" mění :-) víte jak to myslím?
Paula
28.12.07,19:36
Neboj sa, poniektorí namiesto vyhľadávania zakladajú neustále témy o tom istom...a tak je priam nemožné novinku prehliadnuť. Ešte aj konzervu budeš so strachom otvárať, aby z nej nevyskočil napr. stravný lístok alebo zmluvný lekár:rolleyes:
Adrik
28.12.07,19:44
:D já se nebojím, já mám jenom strach :-) Si tak ale říkám, že pro někoho může být aktualitou i dva roky stará informace a tak by ty případné stránky musely brát ohled i na tyto uživatele :-) To mě by stačily změny jenom do budoucna.;)
DanielaSL
28.12.07,19:48
Na prvej strane porady je aj časť aktuality..skús denne sledovať..alebo potom aj tu..


http://www.porada.sk/t37758-najrychlejsie-akutality-zo-mzdovej-oblasti.html
DanielaSL
28.12.07,19:49
Neboj sa, poniektorí namiesto vyhľadávania zakladajú neustále témy o tom istom...a tak je priam nemožné novinku prehliadnuť. Ešte aj konzervu budeš so strachom otvárať, aby z nej nevyskočil napr. stravný lístok alebo zmluvný lekár:rolleyes:
Tuším aj v spánku sa budem ešte z toho smiať...:D Pauli to sa ti podarilo...;)
Manual
28.12.07,19:50
Adrik, to chceš asi nemožné v tomto oceáne informácií. Ak ťa dobre chápem, chcel by si to mať ako nejakú encyklopédiu, kde by boli postupné novelizácie "všetkého" čo sa týka účtovníctva.
Táto stránka je ale na báze dobrovolnosti a je čoraz ťažšie ju moderátorom udržať v prehľadnom stave. To som ťa asi nepotešil.
Pekný večer.
Adrik
28.12.07,19:56
Adrik, to chceš asi nemožné v tomto oceáne informácií. Ak ťa dobre chápem, chcel by si to mať ako nejakú encyklopédiu, kde by boli postupné novelizácie "všetkého"
Táto stránka je ale na báze dobrovolnosti a je čoraz ťažšie ju moderátorom udržať v prehľadnom stave. To som ťa asi nepotešil.
Pekný večer.

jojo pochopil jsi mne, ale fakt nepotěšil :-) Já se s tím nějak zžiju :rolleyes: Jen jsem to zkoušela co kdyby náhodou. Znáš to: "lína huba, holé neštěstí" :) Tak snad nic neprošvihnu a užiju si aspoň trochu toho účetního adrenalinu.
kukučka
28.12.07,20:01
:D já se nebojím, já mám jenom strach :-) Si tak ale říkám, že pro někoho může být aktualitou i dva roky stará informace a tak by ty případné stránky musely brát ohled i na tyto uživatele :-) To mě by stačily změny jenom do budoucna.;)

ty by si to chcela aj so záručným listom, že? Neboj, tých zmien bude dosť, aj informácií o nich ;)
Paula
28.12.07,20:01
Ale názov tejto témy bude pekná pasca:D . Viete si predstaviť, koľko ľudí sem nakukne v nádeji, že tu nájde žhavú novinku, o ktorej ešte ani tí hore netušia? :D
Manual
28.12.07,20:03
jojo pochopil jsi mne, ale fakt nepotěšil :-) Já se s tím nějak zžiju :rolleyes: Jen jsem to zkoušela co kdyby náhodou. Znáš to: "lína huba, holé neštěstí" :) Tak snad nic neprošvihnu a užiju si aspoň trochu toho účetního adrenalinu.
Ako písala Paula, na rovnaký problém ak je nejaká novela v zákone sa založí aj 20 tém a potom v Porade vzniká neprehľadnosť. Preto je treba začať s vyhladávaním zadaním klúčového slova, či už nebol problém riešený. A zobrazí sa množstvo tém, kde sa o tom probléme diskutovalo, prakticky od začiatku Porady a možno tam bude vyriešený aj tvoj problém a to je myslím že od 5/2004. Takže veľa šťastia a chuti k listovaniu na Porade.
Adrik
28.12.07,20:06
Ale názov tejto témy bude pekná pasca:D . Viete si predstaviť, koľko ľudí sem nakukne v nádeji, že tu nájde žhavú novinku, o ktorej ešte ani tí hore netušia? :D

:D:D:Dto mě tu budou mít všichni rádi :---
Paula
28.12.07,20:08
:D:D:Dto mě tu budou mít všichni rádi :---


Áno, lebo si nám urobila dobrú náladu, aj keď neúmyselne.:)
Adrik
28.12.07,20:11
Ako písala Paula, na rovnaký problém ak je nejaká novela v zákone sa založí aj 20 tém a potom v Porade vzniká neprehľadnosť. Preto je treba začať s vyhladávaním zadaním klúčového slova, či už nebol problém riešený. A zobrazí sa množstvo tém, kde sa o tom probléme diskutovalo, prakticky od začiatku Porady a možno tam bude vyriešený aj tvoj problém a to je myslím že od 5/2004. Takže veľa šťastia a chuti k listovaniu na Porade.

Já to tak běžně dělám, že když se chystám na účtování něčeho co nevím tak si dám téma vyhledat. Je tu toho opravdu vždy dost, teprve až když opravdu nevím nebo mám v dané oblasti chaos tak dám dotaz. Teď je pro mne teda hlavní abych to začala vůbec hledat a nejela si lážo plážo, pohoda klídek podle nějakých starých zákonů :-) Co si budeme povídat, některé věci člověk dělá tak automaticky a ejhle......:) Ale je pravda, že ty opravdu důležité věci člověk jentak nepřehlédne.
ayya
28.12.07,20:14
A zobrazí sa množstvo tém, kde sa o tom probléme diskutovalo, prakticky od začiatku

mozno mam otazku mimotemy... ale chyba mi dolu (na stranke) ponuka podobnych tem, co som tam mala volakedy ...mam iba ja nieco blbo ;) nastavene, alebo uz ta funkcia na porade.sk nie je? ... vdaka
Adrik
28.12.07,20:15
Áno, lebo si nám urobila dobrú náladu, aj keď neúmyselne.:)

Tak to jsem ráda, že jsem aspoň někoho obveselila. Ale myslím, že víc lidí následně naštvu :-) Tak mne napadá jestli by se ten název tématu nedal nějak přejmenovat či snad i smazat. Ten název je fakt vhodný spíš pro nějaký aprílový žertík :D
KEJKA
28.12.07,20:26
požiadaj Richarda.... cez tlačítko nahlás sformuluj želanie.
Paula
28.12.07,20:32
No, názov témy nebol s úmyslom žartu, nemaj výčitky. Tie skôr na moju stranu treba sypať , ja som mrník rozbehla :cool:
DanielaSL
28.12.07,20:47
No, názov témy nebol s úmyslom žartu, nemaj výčitky. Tie skôr na moju stranu treba sypať , ja som mrník rozbehla :cool:
Pauli ale tou konzervou si si to vyžehlila..teda aspoň u mňa;):)