uzlinka
28.12.07,23:16
den pred vianocami (robim v Irsku, prisla som tesne pred sviatkami) som prisla do obchodu s bratom s tym, ze hladam dvdrecorder bez hardisku, co prehrava divix pre svojho otca. Predavacka mi ukazala 2 typy ale nevedela mi povedat ci prehrava divix. Vyziadali sme si teda navody a v jednom bolo uvedene ze prahrava, tak ten sme si vyziadali. Odisla do zadu, doniesla krabicu a vybrala dvdrecorder z vykladnej skrinky, oprasila ho, vlozila do krabice a uistila sa ci ho berieme. Pravdaze sme suhlasili, zaplatili, mame pokladnicny blocek k nemu a pod vianocnym stromcekom nas cakalo prekvapenie. Format Divix to neprehrava, ani v navode to nie je uvedene nikde. Skusala som sa pytat znamych, pisala som na rozne fora, ale tento typ neprehrava divix. A dalsia vec, nema slovenske menu. Iba anglicke, nemecke, atd. Ani ceske. Nakolko moj otec ani mama po anglicky nevedia, mozem dany dvdrekorder reklamovat?
Dakujem
Jana2004
29.12.07,00:02
Môžeš ho vrátiť s tým, že si bola nesprávne informovaná a o uvedený tovar v tých parametroch nemáš záujem. Pokiaľ si nevyberieš iný - náhradný tovar, máš nárok na vrátenie peňazí.
Chobot
29.12.07,13:06
den pred vianocami (robim v Irsku, prisla som tesne pred sviatkami) som prisla do obchodu s bratom s tym, ze hladam dvdrecorder bez hardisku, co prehrava divix pre svojho otca. Predavacka mi ukazala 2 typy ale nevedela mi povedat ci prehrava divix. Vyziadali sme si teda navody a v jednom bolo uvedene ze prahrava, tak ten sme si vyziadali. Odisla do zadu, doniesla krabicu a vybrala dvdrecorder z vykladnej skrinky, oprasila ho, vlozila do krabice a uistila sa ci ho berieme. Pravdaze sme suhlasili, zaplatili, mame pokladnicny blocek k nemu a pod vianocnym stromcekom nas cakalo prekvapenie. Format Divix to neprehrava, ani v navode to nie je uvedene nikde. Skusala som sa pytat znamych, pisala som na rozne fora, ale tento typ neprehrava divix. A dalsia vec, nema slovenske menu. Iba anglicke, nemecke, atd. Ani ceske. Nakolko moj otec ani mama po anglicky nevedia, mozem dany dvdrekorder reklamovat?
Dakujem

Podľa môjho názoru toto nie je dôvod na reklamáciu. Reklamovať tovar by si mohla, keby bol nefunkčný alebo poškodený od výroby. Tento rekordér ale funguje, len ty si si zle vybrala. Prečo si pred kúpou nezistíš viac informácií o tovare, ktorý chceš kúpiť? :rolleyes: Veď prístup na internet máš, anglicky asi vieš, tak nie je problém nájsť na stránke výrobcu návod:
http://www.panasonic.com.pa/Panasonic/Doc/manuales_2006/DMRES10(English).pdf
a tam na str. 5 máš jasne uvedené Disc that cannot be played a v poslednom riadku je Divx Video Disc.

S tými Divx filmami je to zložité, niektoré novšie Panasonic rekordéry ich síce prehrávajú, ale len napálené na CD. Ja sa predavačke nedivím, že nepozná všetky parametre všetkých výrobkov, ktoré predávajú, na to je návod. Najlepšie je zobrať si do predajne nejaký disk s filmami a na mieste to odskúšať.

Ale skúsiť to môžete. Možno bude predajca ochotný vymeniť ten prehrávač za iný, ale nie je to jeho povinnosť. To, že si zákazník zle vybral nie je dôvod na reklamáciu.
Madam Kurie
02.01.08,05:38
Braňo
02.01.08,06:29
Mohla si kúpiť Pioneer, ktorý divx prehráva a aj všetky avi. Myslím, že keďže sa jedná o otca, ktorý je na Slovensku si mala kupovať na Slovensku aj z hľadiska záruky. napríklad : http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=109589

a keď Panasonic, tak aspoň tento model s DIVX a XVID :
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=77008