koleus
29.12.07,12:08
Rad by som si prenajal pozemok a umiestnil nan vlastny billboard.
Viete mi prosim Vas niekto poradit ako celkovo postupovat?
...Ake na to potrebujem povolenia? Je potrebne stavebne povolenie?...atd.
Vopred dakujem za odpoved.:o
camelfly
29.12.07,14:47
Rad by som si prenajal pozemok a umiestnil nan vlastny billboard.
Viete mi prosim Vas niekto poradit ako celkovo postupovat?
...Ake na to potrebujem povolenia? Je potrebne stavebne povolenie?...atd.
Vopred dakujem za odpoved.:o

no, po sviatkoch ťa teda bude čakať spústa vybavovačiek ;) :

žiadosť o povolenie billboardu podáva vlastník pozemku alebo osoba, ktorá má písomnú dohodu s vlastníkom pozemku alebo s tým, kto má časovo neobmedzené právo užívať stavbu alebo pozemok, na ktorom sa má zariadenie umiestniť

a doklady potrebné k žiadosti:

tlačivo - žiadosť o povolenie reklamných zariadení
- dokumentácia obsahujúca návrh zariadenia a jednoduchý náčrt jeho umiestnenia v dvoch vyhotoveniach
- Výpis z obchodného registra /právnická osoba/
- Kópia živnostenského listu /fyzická osoba/
- doklad, ktorým žiadateľ preukazuje vlastnícke alebo iné právo umiestniť na stavbe alebo na pozemku navrhované zariadenie / t.j. napr. list vlastníctva, resp. nájomná zmluva s vlastníkom nehnuteľnosti vrátane súhlasu vlastníka s umiestnením zariadenia/
- rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy
- údaje o tom, či sa prevádzka zariadenia dotkne práv iných osôb, napr. osvetlením, zakrytím svetla, hlukom /ak ide o svetelné zariadenie – pripojí sa technický opis spôsobu jeho napojenia na elektrické vedenie/
- ak sa jedná o umiestnenie reklamného zariadenia pri štátnej cest I., II., III. triedy je potrebné vyjadrenie okresnej správy ciest, okresného úradu, odboru dopravy a cestného hospodárstva podľa cestného zákona
- pokiaľ má byť reklamné zariadenie umiestnené v cestnom ochrannom pásme /mimo cesty a pomocného cestného pozemku/, potom sa nevydáva povolenie na zvláštne užívanie komunikácie, ale sa vydáva výnimka z cestného ochranného pásma
- podmienky údržby zariadenia
- ďalšie podmienky, ktoré zamedzia, aby zariadenie nepredstavovalo ohrozenie pre verejnosť alebo rušilo majiteľov v blízkom okolí

našla som ti už jednu vybavenú žiadosť, tak skús pozrieť ako príklad, čo všetko prešiel a aké doklady dokladal k svojej žiadosti

rozhodnutie o povolení reklamných zariadení (http://209.85.135.104/search?q=cache:nuhYRI3ZYqsJ:www.trencin.sk/tmp/asset_cache/link/0000077734/635,%2520800,%2520715_2007-Gryf.doc+ziadost+billboard+na+pozemku&hl=sk&ct=clnk&cd=9&gl=sk&lr=lang_sk)

prikladám ti aj žiadosť, ale najlepšie urobíš, keď si žiadosť preberieš z tvojho Mestského úradu
koleus
29.12.07,16:49
Uprimne Vam velmi pekne dakujem.
Velmi mi to pomohlo. ;)
camelfly
29.12.07,16:51
nie je zač ;)
onee
30.10.09,13:44
Prajem pekný deň

Vami priložené rozhodnutie už nieje tam kde bolo, :mee: nešlo by to sem znova priložiť, alebo poslať mi na mail.

Strašne by mi to pomohlo. Chcem postaviť zopár bilboardov a neviem ako nato.

DIK
tulist7
26.01.12,11:56
Pekný deň prajem,

Je možné to rozhodnutie uverejniť ešte raz alebo ho zaslať na email???
Bol by som vďačný ak by sa o to niekto podelil

Ďakujem