sibi34
29.12.07,12:49
Dobrý deň .

Chcela by som vás poprosiť o radu.Moja 15 mesačná dcéra má problémi zo zaspávaním poobede a aj večer.Plače a nechce zaspať aj keď je strašne unavena.Večer zaspí až okolo jedenástej čo sa mi zdá na také malé dieťa dosť neskoro .Poradí mi niekdo ako na to?
Ďakujem.
petovsan
29.12.07,12:20
Uff, ťažko radiť ... každé dieťa je originál. Čo platí na jedno, vôbec nemusí na iné. Skús sama najlepšie zistiť, čo na ňu najviac zaberá ... spievanie uspávaniek, jemné kolísanie na kolenách a potom položenie do postieľky (u nás napr. toto), alebo na ňu skús iba tíško rozprávať, aby sa ukľudnila pred spaním. Ja som sa držala odporúčania, že rituál pred ukladaním do postieľky by mal byť vždy ten istý ... je ale pravda, že máme doma spachtoša I. kategórie, takže nejaké extra problémy so spaním (až na pár výnimiek) u nás ani neboli. Od malička má synček v postieľke svojho obľúbeného macíka, bez neho sa spať nejde. Okrem toho má pri postieľke taký hrací zvonček, ten mu vždy natiahnem, pošepkám mu zopár tichých slov a idem preč z izby. Niekedy som mu na požiadanie priložila do postieľky aj nejakú inú obľúbenú hračku, alebo knižku. Ak na ňom vidím, že sa mu ešte spať nechce a je ešte veľmi čulý, tak ho z postieľky vyberiem, chvíľku popozeráme alebo prečítame rozprávku a uložím ho znovu, už úspešne. Nie som zástancom teórie "nechať dieťa vyplakať, od únavy zaspí". Myslím, že by bolo ešte viac rozrušené.
Prípadne skús napísať niečo viac, ako to u Vás funguje, keď idete spinkať ... možno nájdeme spôsob, ktorý zaberie.:)
Olice
29.12.07,12:50
Súhlasím s tým, čo už bolo napísané. Možno by bolo dobré pouvažovať aj nad umiestnením postieľky, v ktorej dieťatko spí. Snáď by stálo za zváženie, vpustiť do miestnosti, kde dieťatko spí psíka alebo mačičku a počkať, kde si zvieratko ľahne a potom umiestniť postieľku tam. Nemalo by mať za hlavičkou elektrickú zásuvku, tiež by sa nemali v miestnosti nachádzať zrkadlá. V neposlednom rade musí dieťatko cítiť pokoj a kľud od svojej maminky, na to sú deti veľmi vnímavé.
Ešte snáď na doplnenie, po dohode s pediatrom skús dávať pred spaním piť čaj s medovky lekárskej.
veronikarn
29.12.07,12:54
mozno je problem prave to, ze je uz strasne unavena, a uz nevie co so sebou, mozno ukladat trochu skor, pred spanim kludne na nu rozpravat, pohladkat pusku a postielka...skus:)
lubica_02
29.12.07,13:02
Ak dáme do miestnosti psíka - ten si ľahne na pozitívne geopatogénne zóny, mačička naopak. Takže postieľku dáme tam,kde si ľahne psík.
Čo sa týka uspávania a zaspávania takýchto špuntov je rozdielne.Vnuk,ktorý má 5,5 roka zaspával bez problémov cez deň aj večer, vnučka má 18 mesiacov a pokiaľ nie je unavená na doraz,tak nezspinká. Aj tak ju musíme uspávať v kočíku a niekedy na rukách - pritom jej spievame a ona s nami. Cez deň chodí spinkať len cez obed, lebo ak išla 2 krát denne, tiež zaspala až po 23,00 hod.
Takže pri každom dieťati je to iné a treba ho dať spinkať v kľude, bez kriku alebo plaču.
kitky
29.12.07,13:25
Trpezlivost. Nic ine len trpezlivost.
Moj mladsi syn Radovan bol hyperaktivne dieta.Cez den spal velmi malo a vecer som ho uspavala na rukach, den co den . A to mal ako polrocny 10 kil.
Prvykrat mi prespal celu noc ked mal dva roky.
Behat zacal ako 9 mesacny , mal neuveritelnu energiu, ale bol velmi bystry a inteligentny.To obdobie, ktore som s nim prezila bolo neuveritelne narocne ale kedze som s nim nebojovala ale davala som mu dostatok priestoru zvladli sme to.Potom prislo dalsie este tazsie obdobie ked nastupil do skoly a zistila som ze je dyslektik. Ale to uz je na inu temu.
Dneska je z neho krasny, citlivy mlady muz na vysokej skole a ked na to vsetko spominame tak sa poriadne nasmejeme.
Tym chcem len povedat jednu vec. Toto obdobie, ktore momentalne prezivas so svojim dietatom je velmi vycerpavajuce ale ver mi , ze prejde tak rychlo a tak do nenavratna, ze si to ani nestihnes uvedomit.
Miluj svoje dieta a davaj mu to pocitit na kazdom kroku, pokus sa tak ako to len pojde nebyt nervozna a neprenasat nervozitu na nu.Nehovor jej ze je zla, nefixuj v nej negativne pocity.Je jedinecna aj v tom, ze nie je taka ako deticky , ktore spinkaju bez problemov.
Niekedy naozaj nenajdeme to spravne riesenie, ale vedz ze nic netrva vecne a ze dectvo tvojho dietata je take kratke, ze si to teraz ani nevies predstavit.
Uzivaj si svoje materstvo a cas, ktory stravis so svojou dcerou ako najlepsie vies.
Kazu
29.12.07,14:30
Tak s tým veľa nenarobíš. Niekto nemá problém zaspať a iný veru áno. A tvoje dieťa patrí do tej druhej kategórie. Srdečne ho v nej vítam. Ja mám 52 rokov a problém zaspať mám stále. Keď som bola malá otec chodil so mnou spať do sadu až pod les aby som mala zaistené absolútne ticho a nič ma nerozptyľovalo. Tam som vždy zaspala. Okolo polnoci :D V zime ma chcel vyhodiť na sneh :---. Mám dvoch synov. Jeden spáva ako naprogramovaný už 33 rokov a s tým druhým sa v noci stretávame v obývačke pri televízore alebo mátožíme po dome akoby sme súťažili ktorí z nás vydrží dlhšie nezaspať. Ak patrí k nám, nepomôže nič, každé zaspávanie bude operácia hororo.
BXLmiami
29.12.07,14:31
V prvom rade treba myslieť na uloženie postieľky a geopatogénne zony.Ak je to v poriadku,potom treba upraviť denný režim dieťaťa,deti tohoto typu potrebuju presný režim a dodržiavať časy.Cez den menej spať a večer žiadne bláznenie,pomaly utíšiť.Pred spaním je možné dať hemeopatický preparát Sedalia.
kitky
29.12.07,14:34
Tak s tým veľa nenarobíš. Niekto nemá problém zaspať a iný veru áno. A tvoje dieťa patrí do tej druhej kategórie. Srdečne ho v nej vítam. Ja mám 52 rokov a problém zaspať mám stále. Keď som bola malá otec chodil so mnou spať do sadu až pod les aby som mala zaistené absolútne ticho a nič ma nerozptyľovalo. Tam som vždy zaspala. Okolo polnoci :D V zime ma chcel vyhodiť na sneh :---. Mám dvoch synov. Jeden spáva ako naprogramovaný už 33 rokov a s tým druhým sa v noci stretávame v obývačke pri televízore alebo mátožíme po dome akoby sme súťažili ktorí z nás vydrží dlhšie nezaspať. Ak patrí k nám, nepomôže nič, každé zaspávanie bude operácia hororo.


:D:D:D ja som nocny vtak odjakziva. nie vzdy je to prijemne / teda takmer nikdy nie / vo svete rannych vtacat. a tych je vacsina.:)
kitky
29.12.07,14:38
V prvom rade treba myslieť na uloženie postieľky a geopatogénne zony.Ak je to v poriadku,potom treba upraviť denný režim dieťaťa,deti tohoto typu potrebuju presný režim a dodržiavať časy.Cez den menej spať a večer žiadne bláznenie,pomaly utíšiť.Pred spaním je možné dať hemeopatický preparát Sedalia.

Toto vsetko a este aj nieco navyse som skusala pri mojom krpcovi aj ja.
Nacitane som mala na desat rokov dopredu.Nakoniec mi nezostalo nic ine len byt trpezliva a pockat kym to cele prejde do ineho moodu.:)
jamis
29.12.07,14:41
Taktiež patrím k tým, čo nedokážu zaspať. Pre mňa nie je problém byť hore dlho do noci a mátožiť po byte. Ľahnem do postele, za pol hodiny vstanem, za hodinu zasa ľahnem do postele a zasa vstanem. Je to veru niekedy strašné a zvlášť pri myšlienke, že ráno mám vstávať do práce. Už dlhé roky ma to trápi. A myslím si, že je to aj dedičné. Taká je moja mama a taká je aj moja dcéra. Ťažká rada ako naučiť dieťa /i keď je tak malé/, aby skoro zaspalo. Napríklad zasa môj syn od jasiel nikdy nespával poobede ako ostatné deti. Nič nepomáhalo. Či bol, alebo nebol unavený jednoducho poobede nespal. Ale na druhej strane s ním zasa nebol problém s večerným zaspávaním.
kitky
29.12.07,14:52
Taktiež patrím k tým, čo nedokážu zaspať. Pre mňa nie je problém byť hore dlho do noci a mátožiť po byte. Ľahnem do postele, za pol hodiny vstanem, za hodinu zasa ľahnem do postele a zasa vstanem. Je to veru niekedy strašné a zvlášť pri myšlienke, že ráno mám vstávať do práce. Už dlhé roky ma to trápi. A myslím si, že je to aj dedičné. Taká je moja mama a taká je aj moja dcéra. Ťažká rada ako naučiť dieťa /i keď je tak malé/, aby skoro zaspalo. Napríklad zasa môj syn od jasiel nikdy nespával poobede ako ostatné deti. Nič nepomáhalo. Či bol, alebo nebol unavený jednoducho poobede nespal. Ale na druhej strane s ním zasa nebol problém s večerným zaspávaním.

Presne. Moj starsi syn nema problem a mladsi, ktoreho som spominala je po mne. Ja som sa vzdy rano budila ako z narkozy , rano byvam nepouzitelna, vecer som cula a v noci mi to najviac mysli.Len bohuzial nikto o tom nevie, lebo vtedy uz vsetci normalni ludia spia.:D
plavčík
29.12.07,14:56
môj synovec takto nechcel spávať, lebo mu bolo vždy teplo...dali mu pyžamu,teplé ponožky. mal plienky, miestnosť vykúrená, zakryli ho a malý len reval a reval, pritom len čo bol vonku zaspal. Tak raz skúsili dať malého do poriadne vyvetranej izby a stíšili radiátor, malý síce vstal v postielke a troch trucoval, ale asi mu bolo zima, lebo zaľahol - dokonca sa i prikryl a zaspal. Inak nesmeli ho kúpať večer a to už od malinka, lebo malý bol unavený a tým kúpaním ho prebrali a on začal byť mrzutý a tak ho večer nekúpali, ale ráno. Večer mu len froté handričkou umyli rúčky, nôžky a prdelku a ráno ho okúpali.
Ale ako tu bolo povedané, každé dieťa je iné, tak poskúšaj čo sa dá a možno nájdeš niečo úplne iné čo zaberie, alebo možno aj nie.

Prajem veľa zdaru a radosti
petovsan
29.12.07,21:23
môj synovec takto nechcel spávať, lebo mu bolo vždy teplo...dali mu pyžamu,teplé ponožky. mal plienky, miestnosť vykúrená, zakryli ho a malý len reval a reval, pritom len čo bol vonku zaspal. Tak raz skúsili dať malého do poriadne vyvetranej izby a stíšili radiátor, malý síce vstal v postielke a troch trucoval, ale asi mu bolo zima, lebo zaľahol - dokonca sa i prikryl a zaspal. Inak nesmeli ho kúpať večer a to už od malinka, lebo malý bol unavený a tým kúpaním ho prebrali a on začal byť mrzutý a tak ho večer nekúpali, ale ráno. Večer mu len froté handričkou umyli rúčky, nôžky a prdelku a ráno ho okúpali.
Ale ako tu bolo povedané, každé dieťa je iné, tak poskúšaj čo sa dá a možno nájdeš niečo úplne iné čo zaberie, alebo možno aj nie.

Prajem veľa zdaru a radosti

S týmto súhlasím na 100% a máme odskúšané, že ak je náhodou v izbe, kde mladý spáva viac ako 19 - 19,5°C, tak zaspával oveľa dlhšie ako obvykle. Raráškoval, rehotal sa, mal náladu na veľké debaty a na spánok ani pomyslenie.
Vyskúšaj aj toto, možno to trošku pomôže na Vašej spoločnej ceste k ľahšiemu zaspinkávaniu. :)
sibi34
16.01.08,19:54
ahojte
ďakujem za všetky rady .myslím že je tak unavená až nevie zaspať.vždy som jej spievala držala som ju za ručičku a aj som ju hladkala.ku koncu sa to uz nedalo počúvať ako plakale.my sme to vyriešili super.na vaše rady sme premiestnili postielku a začali sme ráno vstávať o šiestej ak sa nezobudi sama tak ju budim ja potom mi zaspí okolo 11,00hod.a večer sa sama pýta spinkať už o siedmej a to ju položím do postielky a dám jej flašku a ona uplne sama bez problémov zaspí.ak sa rano zobudi neskôr tak mi nechce zaspat na obed a večer zaspáva ako posledna okolo 11,00hod..tak si myslím že je lepšie ju ráno zobudiť aby v kľude zaspala.
ďakujem za vaše rady a ospravedlnujem sa ze som vám neodpovedala skôr ale odkedy nám zriadili magio tak nám nefunguje internet tak preto ta neskora odpoveď
sibi34
kitky
01.02.08,00:19
Podľa mojej mienky, má narušený telesný metabolizmus. V jej chémii je zrejme nedostatok prirodzeného kalcia.
Viac si môžeme povedať ak nájdete kontakt na mňa na stránke ******************

Do vsetkych tem , ktore sa tykaju zdravia a mediciny si nasypal svoje kontaktne udaje na vyrobky, ktore ponukas.
Mozno by bolo aj z hladiska etikety vhodnejsie presunut to cele do inzercie.
Tam sa mozes tvarit ze vyrobky, ktore ponukas zaberaju na vsetky problemy uvadzane vo vlakne Zdravie.
Minimalne neuskodia, ale kym na to clovek pride, minie kopu penazi ale problemu sa nezbavi.
Tym ze to davas uplne vsade vlastne znizujes sam hodnotu tych pripravkov, ktore propagujes.