Slávka33
29.12.07,13:56
Mám takýto problém. Zamestnávateľ poskytuje zamestnancom stravu bezodplatne, teda zadarmo. 55% si zamestnávateľ uplatní ako náklad. Mňa zaujíma či tých 45% musí zamestnancom vyčísliť vo výplate ako nepeňažnu zložku mzdy a teda aj zdaniť. Má niekto podobný prípad. Ak áno poraďte mi. Ďakujem Slávka.
jamis
11.02.08,14:59
Nevie nikto odpoveď na túto, aj pre mňa zaujímavú tému ?
Zoltán Kovács
11.02.08,16:15
Podľa mňa je to zdaniteľný príjem zamestnanca. Ale ešte by som tam dával príspevok zo soc.fondu. Teda nie celých 45% ceny bude potom zdaniteľným príjmom pre zamestnanca.
jamis
11.02.08,16:19
Podľa mňa je to zdaniteľný príjem zamestnanca. Ale ešte by som tam dával príspevok zo soc.fondu. Teda nie celých 45% ceny bude potom zdaniteľným príjmom pre zamestnanca.
No zbohom....
To mám čo robiť, toto všetko prerátavať.
Už teraz ma z toho chytá zimnica.
Zoltán Kovács
11.02.08,16:21
No zbohom....
To mám čo robiť, toto všetko prerátavať.
Už teraz ma z toho chytá zimnica.

Počkajme ešte na vyjadrenie fundovanejších členov. Ja len sa domnievam, že by to mal byť zdaniteľným príjmom.
Petra29
11.02.08,16:22
Podľa mňa nepeňažný príjem zamestnanca by mal byť oslobodený
§ 5 ods 7 b)
"hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov"
jamis
11.02.08,16:25
Ludkovia pripojte sa k tomu a povedzte, že sa to nemusí zdaňovať.:rolleyes:
Ten § si poriadne preštudujem.
Zoltán Kovács
11.02.08,16:26
Podľa mňa nepeňažný príjem zamestnanca by mal byť oslobodený
§ 5 ods 7 b)
"hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov"

Neviem či tento odsek § 5 sa môže aplikovať aj na stravné poukážky. Ja som to pochopil tak, že ak zamestnávateľ zabezpečuje stravu priamo v nejakej reštaurácii. Lebo vlastne str.lístky sa môžu použiť aj na iné ako na stravovanie.
jamis
11.02.08,16:35
Neviem či tento odsek § 5 sa môže aplikovať aj na stravné poukážky. Ja som to pochopil tak, že ak zamestnávateľ zabezpečuje stravu priamo v nejakej reštaurácii. Lebo vlastne str.lístky sa môžu použiť aj na iné ako na stravovanie.

Viem na 100%, že tieto stravné lístky sa využívajú na obed v reštaurácii.
Lenže ja to viem, ale dá sa to spochybniť.
Petra29
11.02.08,16:44
Takže tu som našla odpoveď p.Mihála na túto problematiku, je to oslobodené http://www.porada.sk/t62776-zakonnik-prace-stravovanie-zamestnancov-najcastejsie-otazky.html
jamis
11.02.08,19:12
Takže tu som našla odpoveď p.Mihála na túto problematiku, je to oslobodené http://www.porada.sk/t62776-zakonnik-prace-stravovanie-zamestnancov-najcastejsie-otazky.html




ĎAKUJEM !!!!!!!!