Slávka33
29.12.07,14:08
Máme zateplený panelákový dom. Ja žialbohu bývam na prízemí a môžem povedať, že o zateplení nemôže byť ani reči. Zateplenie urobili iba od prízemia, čiže pivničné priestory zostali nezateplené ani okná nie sú na pivnici vymenené. Zospodu nám nehorázne fúka a o ušetrení tepla sa nám môže len snívať. Všetci v baráku sú spokojní a nikoho už nezaujíma, že my máme stále zima. Ale za zateplenie si musíme platiť rovnako ako keby nám plnilo účel, nakoľko máme ako spoločenstvo úver. Poradí mi niekto ako sa mám brániť. Predseda nám hovorí, že sa musia došetriť peniaze a potom sa to nejako dorieši. Ale už to tak máme tretiu zimu a nič sa nedeje.Pomaly sa s tým aj zmierujem, len ma štve, že vykurujem susedov a oni majú samé preplatky vlastne na môj účet. Ďakujem za rady.
zsolt69
30.12.07,14:46
O tejto téme viac dočítaš pri SVB. Téma zle zaradená.
najag
01.01.08,13:13
Zateplenie malo byt riesene v projekte, ktory mal riesit aj tieto otazky. Jednou z chyb firiem, ktore robia zateplenie je, ze nezatepluju spodne podlazie pod urovnou podlahy podlazia min. v 1,5 nasobku hrubky podlahy. Na pivniciach sa ponechavaju povodne okna, nezatepluju sa steny pivnicnych priestorov...obvykle chyby. Nalepi sa polystyren a hotovo. Nie je zateplenie, ako zateplenie.
Peter Briatka
04.01.08,07:38
Zateplenie malo byt riesene v projekte, ktory mal riesit aj tieto otazky. Jednou z chyb firiem, ktore robia zateplenie je, ze nezatepluju spodne podlazie pod urovnou podlahy podlazia min. v 1,5 nasobku hrubky podlahy. Na pivniciach sa ponechavaju povodne okna, nezatepluju sa steny pivnicnych priestorov...obvykle chyby. Nalepi sa polystyren a hotovo. Nie je zateplenie, ako zateplenie.
Dovolím si nesúhlasiť s tým, že je to chyba realizátora - predsa robí len to čo je v projekte. Podobné chyby vychádzajú zo zanedbanej projektovej dokumentácie spôsobenej faktom, že PD robia často architekti a projektanti neznalí základy stavebnej fyziky. PS: Ked sa uz nezateplujú steny pivnických priestorov - malo by sa pristúpit k izolácii stropu pivníc (ako súčasť zateplovania stavby)...