lsulekova
08.03.05,16:16
Ahojte všetci poradcovia. ;)


Prosím vás, ako v našom milom software-i docielim, aby súvahu a výkaz ziskov a strát pri tlači na tisícky nezaokrúhľoval, ale iba napr. pri cisle 12 325,- Sk odtrhol tie 325,- sk a vobec nezaokruhloval, ani matematicky ani nadol ani hore?


Ďakujem.
Ľuba
08.03.05,15:24
Ja si dám tlač v tisíckach a pred tlačou zašrtnem políčko "upraviť dáta pred tlačou" - tam si to ešte prípadne poupravujem, a potom vytlačím.
lsulekova
08.03.05,15:31
Ja si dám tlač v tisíckach a pred tlačou zašrtnem políčko "upraviť dáta pred tlačou" - tam si to ešte prípadne poupravujem, a potom vytlačím.
Upravuješ tak, aby ti sedel HV v oboch výkazoch. Že?

Lebo ja som takto musela upraviť aj 1 620,- na 1 tis. a nie 2, len aby mi ten HV sadol.

Dúfam, že som to neurobila zle.... ;)
Ľuba
08.03.05,15:36
Áno, presne tak ako píšeš. Držím sa toho, aby som mala dobre (matematicky) zaokruhleny HV.
Shaman
24.03.05,09:22
Nechapem preco vykazy v Money tlaci este na stare tlaciva a treba teda vsetko este rucne prepisovat!
Alebo mam nejaky zly upgrade?
boitana
12.09.05,11:11
aj ja to tak musim robit
Atreides
28.09.05,10:26
Pokiaľ viem tak Money neumožňovalo tlač do originálnych tlačív súvaha - výsledovka. Tlačivá vytlačené z money by daňováci aj tak neakceptovali. Najlepší sposob ako si ušetriť robotu je nainštalovať si Taxedit a pripravené výkazy si previesť do Taxeditu. Pre spracovanie údajov jednej firmy je zdarma. Ten dokaže tlačiť do originálnych tlačív prípadne ak máte kvalitnú farebnú tlačiareň vytlačí originálne tlačivo aj na čistý papier. Takto viete tlačiť priznanie k DPH, súvahu a výsledovku.
Ľuba
04.10.05,12:20
Tiež doporučujem Taxedit, ktorý dokáže natiahnuť dáta priamo z Money a pre jednu firmu je grátis. Priznania a výkazy podľa mojich skúseností akceptujú aj na DÚ a v zdravotných poisťovniach.
jjendro
29.03.06,07:08
Prosím Vás ako mám naimportovať, resp vytlačiť výkazy z Money cez Texedit - už ho mám nainštalovaný, len neviem tú fintu - už som to aj prepojil, ale nevidím údaje z môjho účtovníctva.
Ľuba
29.03.06,07:33
Pri tlači výkazov treba dať export.
jjendro
29.03.06,07:39
No a tu mám ten problém - ak mám zaškrtnuté obidva výkazy - export pri tlači nemám v ponuke.

Ak dám len jeden urobí mi export, ale zobrazuje chybu ze vysledok hospodarenia suvahy nesedi s vykazom ziskov a strat.
Ľuba
29.03.06,07:43
To je v poriadku. Dá sa exportovať len jeden výkaz naraz. Takže v TaxEdite budeš mať na o 2 súbory - treba si potom skontrolovať, či máš v oboch rovnaký HV.