fatinka
29.12.07,20:19
Mili poradaci,co by ste povedali na to,ak by Vam slubili pracu od januara v MS,vybavite si dohodu,lebo bol by to problem s vykrytim toho mesiaca a v decembri by ste sa dozvedeli ze miesto je volne az od februara.Co vy na to?Neviem sa s tym vyrovnat,pridem o mesacny plat.
kukučka
29.12.07,19:36
príjemné to nie je, ale teš sa, že budeš mať prácu a skús na január brigádu
liba2
30.12.07,04:37
Určite je to sklamanie, ale zase nie také, že by nemohlo byť horšie....
O plat neprídeš, veď nebudeš pracovať.....
STRELEC
30.12.07,07:25
Mili poradaci,co by ste povedali na to,ak by Vam slubili pracu od januara v MS,vybavite si dohodu,lebo bol by to problem s vykrytim toho mesiaca a v decembri by ste sa dozvedeli ze miesto je volne az od februara.Co vy na to?Neviem sa s tym vyrovnat,pridem o mesacny plat.
Prihodiť sa môže vždy čokoľvek, ale:

a) slovo je slovo a asi by som trval na jeho splnení alebo nejakej aspoň čiastočnej finančnej kompenzácii. Možno by som navrhol, že v januári budem chodiť do práce "neoficiálne", povedzme na pár hodín. Zamestnávateľ tým tiež získa čas - Tvoje skoršie pracovné zaradenie sa do ich systému, do vlastnej práce. Takýto kompromis by možno bol prijateľný. Papierovo by som to riešil napr. DVP, DPČ alebo jednoducho odmenou po vzniku PP.

b) pre budúcnosť budeš vedieť, že prísľuby Tvojho zamestnávateľa sice treba brať vážne , ale predsa len s rezervou.
Chobot
30.12.07,13:57
Mili poradaci,co by ste povedali na to,ak by Vam slubili pracu od januara v MS,vybavite si dohodu,lebo bol by to problem s vykrytim toho mesiaca a v decembri by ste sa dozvedeli ze miesto je volne az od februara.Co vy na to?Neviem sa s tym vyrovnat,pridem o mesacny plat.

Tak sa na január zaeviduj na úrade práce a dostaneš podporu (ak spĺňaš podmienky). Ak podmienky nespĺňaš, aj tak by si sa mala evidovať, aby si si nemusela sama dobrovoľne platiť nemocenské a soc. poistenie.
veronikasad
30.12.07,14:38
Tak sa na január zaeviduj na úrade práce a dostaneš podporu (ak spĺňaš podmienky). Ak podmienky nespĺňaš, aj tak by si sa mala evidovať, aby si si nemusela sama dobrovoľne platiť nemocenské a soc. poistenie.
Za evidovaných nezamestnaných štát platí len zdravotné poisteníe .

Veronika
evita2
17.01.08,15:37
Nezabudni si dať preplatiť nevyčerpanú dovolenku.