STRELEC
30.12.07,14:17
Rád by som vedel, do akej skupiny štatisticky patrím. Urobil som tri pokusy, ale bez zmluvného výsledku = zmluvu na "preventívnu zdravotnú starostlivosť" nemám. Neobesím sa sice preto (:)), ale som zvedavý. Ak sa rozhodnete odpovedať (vopred ďakujem!), prosím len za seba, resp. svoju PO, nie za klientov. Tam to bude asi detto, nie?
Zoltán Kovács
30.12.07,13:20
Dopadol som rovnako, moja sro nie je zaujímavá pre PZS. Má iba jedného zamestnanca.
Čo sa týka klientov, tak dal som im na vedomie túto povinnosť (aj keď to s účtovníctvom a samotným účtovníkom nemá nič spoločné) a ďalej sa nestará. Je to ich povinnosť.
Lydka R
30.12.07,13:25
Mne prišiel mailom návrh zmluvy aj cenník, aj keď mám len 1 zamestnankyňu. Tesne pred Vianocami. Poviem pravdu, cenník som len prebehla očami a zmluvu som si vytlačila ale nečítala. Budem sa tým zaoberať neskôr. Fungujem ako FO.
Čo sa týka klientov, preposlala som im to. Uvidíme reakcie, hlavne na cenník.
IVEB
30.12.07,14:02
Môj manžel je SZČO a má jedného zamestnanca a má uzavretú zmluvu s PZS. Je to v Košiciach a uzavretie zmluvy nebol žiaden problém.
Ibaka
30.12.07,14:09
Zmluvu nemám a ani sa nechystám, som SZČO bez zamestnancov. Počkám.
Liptáčik
30.12.07,14:24
Zmluvu zatiaľ nemám (som PO), bola som však u poskytovateľa ZS, odovzdala som podklady a zmluva mi dôjde poštou. Mám informácie, že SZČO zmluvu mať nemusí, musí ovšem v ich stredisku absolvovať kompletnú preventívnu prehliadku - stojí to cca 1 600,-- Sk, platí si to sám a toto potvrdenie má platnosť tri roky.
veronikasad
30.12.07,14:27
Zmluvu zatiaľ nemám (som PO), bola som však u poskytovateľa ZS, odovzdala som podklady a zmluva mi dôjde poštou. Mám informácie, že SZČO zmluvu mať nemusí, musí ovšem v ich stredisku absolvovať kompletnú preventívnu prehliadku - stojí to cca 1 600,-- Sk, platí si to sám a toto potvrdenie má platnosť tri roky.
Odkiaľ máš túto informáciu ?
Ak len preventívnu prehliadku - prečo za ňu mám platiť, keď mám na ňu nárok u svojho zmluvného lekára zo zákona. Radila som sa so svojim lekárom, kázala mi počkať. /som SZČO - bez zamestnancov/.
STRELEC
30.12.07,17:55
[quote=STRELEC;598307]Rád by som vedel, do akej skupiny štatisticky patrím. Urobil som tri pokusy, ale bez zmluvného výsledku = zmluvu na "preventívnu zdravotnú starostlivosť" nemám. Neobesím sa sice preto (:)), ale som zvedavý. Ak sa rozhodnete odpovedať (vopred ďakujem!), prosím len za seba, resp. svoju PO, nie za klientov. Tam to bude asi detto, nie?
ayya
30.12.07,18:00
zdanlivo mimotemy ....:D
- a bude mat aj take velke zuby zahnute do hora?
- musis vydrzat - ked vydrzis aj zahnute zuby budu
- nie, nie ja nemusiiiim
------------------

:D :D
zajtra koncia dvaja posledni zamestnanci,
ale tyka sa to uplne malickej firmy
Liptáčik
30.12.07,19:21
Podľa súčasne platného zákona potrebujú zdravotnú službu aj SZČO. Viem o tom, že komora živnostníkov sa chystá podať námietku na Ústavný súd, ale pokiaľ ten nerozhodne inak, SZČO zdravotnú starostlivosť musí mať. Vo firme, ktorá túto službu poskytuje, SZČO dostali informáciu, že zmluvu mať nemusia, ovšem musia mať vrámci zdravotnej starostlivosti kompletnú preventívku, ktorá platí tri roky. Pretože to spadá do kolonky zdravotná služba a nie zdravotná starostlivosť, nehradia ju ZP, hradí si ju SZČO.
Verím tomu, že SZČO má kde dávať peniaze, ale tí moji skonštatovali, že 1 600, -- je vždy menej ako pokuta a preventívku absolvovali aj keď majú na celú problematiku názor presne taký ako všetci ostatní. :mad:
veronikasad
31.12.07,12:28
Podľa súčasne platného zákona potrebujú zdravotnú službu aj SZČO. Viem o tom, že komora živnostníkov sa chystá podať námietku na Ústavný súd, ale pokiaľ ten nerozhodne inak, SZČO zdravotnú starostlivosť musí mať. Vo firme, ktorá túto službu poskytuje, SZČO dostali informáciu, že zmluvu mať nemusia, ovšem musia mať vrámci zdravotnej starostlivosti kompletnú preventívku, ktorá platí tri roky. Pretože to spadá do kolonky zdravotná služba a nie zdravotná starostlivosť, nehradia ju ZP, hradí si ju SZČO.
Verím tomu, že SZČO má kde dávať peniaze, ale tí moji skonštatovali, že 1 600, -- je vždy menej ako pokuta a preventívku absolvovali aj keď majú na celú problematiku názor presne taký ako všetci ostatní. :mad:
Aký je rozdiel medzi preventívnou prehliadkou, ktorú absolvovali tvoji živnostníci a tou, na ktorú mám nárok u obvodného lekára, zubára, gynekologa a hradí mi ich zdravotná poisťovňa?
Absolvovali nejaké vyšetrenia na špecializovanom pracovisku - primerané k vykonávanej profesii ?

--------
Veronika
VladoaKatka
31.12.07,17:42
Zmluvu nemám, mne prišla odpoveď, ža pokiaľ mám len zamestnankyňu na RD, nie je nutné s ními uzatvárať zmluvu ... asi nechceli.
Počkám na verdikt GP.
Liptáčik
01.01.08,08:36
Veronika, neviem, aký je rozdiel medzi jednou a druhou preventívnou prehliadkou. Takúto "logiku" však v našich zákonoch však nájdeš častejšie.
VladoaKatka
01.01.08,08:51
Ja ako bežný občan má zmluvný vzťah ohľadom poskytovania zdravotnej starostlivosti s jednou súkr. spoločnosťou v Bratislave. Robia mi všetky bežné vyšetrenia, ale aj pravidelné preventívky a samozrejme, vzhľadom na predchádzajúce liečenia, vyšetrenia aj odbornejšieho charakteru aj s rozšírením vyšetrením krvi + všetky potrebné sono, RTG a čo ešte moja ošetrujúca lekárka považuje za potrebné. Ak nemám potiaže, tak toto absolvujem 1x ročne, ak niečo nie je v úplnom poriadku, tak sa robia vyšetrenia opakovane, až sú potrebné.
Moja lekárka vie, čo robím a v akom prostredí, kde a v akom prostredí bývam, atď.

Táto istá spoločnosť poskytuje aj PZS. Ak bude nutné, zruším zmluvu ako bežný občan a uzatvorím si novú ako SZČO a ešte si výdavky dám aj do nákladov.

Konec koncom, keď takúto starostlivosť mám už roky, však ani pokutu mi nemôžu dať:):D:)... alebo mám ružové okuliare?
džino
01.01.08,08:56
mimotemyZamyslenie:
Čo je zmluva
- dobrovoľne uzavretá dohoda o nejakej činnosti, dvoch zmluvných partnerov ( čo ak tá druha strana nemá záujem?)- čo sa stalo mne

- slovko dobrovoľne je v tomto prípade veľmi podstatné, ako dobrovoľne, keď nás zákon núti uzavrieť zmluvu ! ( o ktorú zase nemá nikto záujem) čo sa stalo všetkým

pekný deň
slovex
02.01.08,19:00
prepáčte som trochu mimo:mad: dnes som sa dozvedela o nejakej povinosti uzatvárať zmluvy PZS - termín do 31.12.2007 - prosím Vás dáte mi k tomu nejaké bližšie info? ďakujem
veronikasad
02.01.08,21:26
prepáčte som trochu mimo:mad: dnes som sa dozvedela o nejakej povinosti uzatvárať zmluvy PZS - termín do 31.12.2007 - prosím Vás dáte mi k tomu nejaké bližšie info? ďakujem

pozri tu :
http://www.porada.sk/t63425-pracovna-zdravotna-sluzba-pre-podnikatelov.html?highlight=pracovn%E1+zdravotn%E1 +slu%BEba
alebo tu :
http://www.porada.sk/t52080-firmy-si-musia-platit-hygienicke-kontroly-pokuty-od-5000-do-milion.html
Danielle369
05.01.08,16:02
No a ja mám zmluvu už uzatvorenú lebo mám zamestnancov, a teraz rozmýšlam ako to zaúčtujem, môžem to dať do réžie alebo musím to nahodiť do nezdanitelného výdaja?
rada
05.01.08,16:14
mimotemy O zmluvách o poskytovaní PZS sa tu hovorí vo veľmu veľa príspevkoch. Nedá sa tu aj nejaká pripojiť ? Možno jej obsah bude zaujímať viacerých.:confused:
Pekný večer.
Johanka
05.01.08,18:25
Zmluvu zatiaľ nemám (som PO), bola som však u poskytovateľa ZS, odovzdala som podklady a zmluva mi dôjde poštou. Mám informácie, že SZČO zmluvu mať nemusí, musí ovšem v ich stredisku absolvovať kompletnú preventívnu prehliadku - stojí to cca 1 600,-- Sk, platí si to sám a toto potvrdenie má platnosť tri roky.

... čo sa týka preventívnych prehliadok - ja potrebujem vedieť či som zdravá, v prípade odhalenia problému sa budem liečiť a dúfať, že akékoľvek ochorenie bolo diagnostikované včas ;). Prečo mám platiť za preventívnu prehliadku , na ktorú mám nárok. To ako za trest, že som SZČO ???
Časové obmedzenie potvrdenia 3 roky - takto chcú viesť ľudí k zodpovednosti za svoje zdravie alebo predchádzať chorobám z povolania ??? Nič z toho, iba niekto potrebuje zarobiť ... normálne kšefty :rolleyes:.
Theo
11.01.08,13:51
Lekár odmietol uzatvoriť zmluu s tým,že si ju mám realizovať v ČR-nakoľko moji dohodári pracujú tam!Je to OK?
2,Je to povinne?
Je ešte nejaké uzatvorenie s lekárom od 1.1.08 potrebné?
hlaja
11.01.08,13:57
Zmluvu s PZS musi mat uzatvoreny kazdy podnikatelsky subjekt na zaklade novely, bez ohladu na pocet zamestnancov. Register PZS sa nachadza vzdy aktualizovany na Urade verejneho zdravotnictva: http://www.uvzsr.sk/index.html.
Ja osobne som pre nasu firmu cca 150 ludi neuspesne hladala taku PZS, ktora by pripadne aj plnila to, na co zo zakona mala byt stvorena. Vacsina PZS je ucelovo zalozenych ludmi, ktori so specializaciou na pracovne lekarstvo maju pramalo spolocne. Najlepsie je zaslat na vsetky subjekty, uvedene na zozname (v tvojom okoli) ziadost o vypracovanie ponuky na poskytovanie PZS s uvedenim podmienok. Takto sa daju najst aj "serioznejsi" poskytovatelia PZS, co vidiet podla pristupu pri zistovani podmienok.
Inak je pravda, ze tato poziadavka na PZS je len dalsim nakladom pre firmy a je len vysledkom lobby v parlamente bez predoslej diskusie.
Inspektori prace pri kontrole uvadzaju zatial len nedostatok v zapise z kontroly (je mozne dodatocne si uzatvorit zmluvu, ale je dobre mat kontakt na pripadnu PZS).
Nasa PZS ma uzatvorenu zmluvu s nasim predoslym pracovnym lekarom o poskytovani zdravotnej starostlivosti. Cize my platime PZS a PZS plati nasho povodneho lekara.