jani1974
30.12.07,19:59
Chcela by som sa info, ako to je s odvodom za poberateľa čiastočného invalidného dôchodku a u poberateľa plného invalidného dôchodku od 01.01.2008 v Sociálnej poisťovni:
1. Osoba nezamestnaná a vedená na úrade práce SVaR?
2. Dobrovoľne nezamestnaná osoba?
3. Osoba zamestnaná?
Ďakujem za pomoc a radu a prajem Vám všetko dobré v Novom roku a držím palce pri nám podávaní užitočných rád!!!

Jani
jani1974
30.12.07,19:05
Chcela by som sa info, ako to je s odvodom za poberateľa čiastočného invalidného dôchodku a u poberateľa plného invalidného dôchodku od 01.01.2008 v Sociálnej poisťovni:
1. Osoba nezamestnaná a vedená na úrade práce SVaR?
2. Dobrovoľne nezamestnaná osoba?
3. Osoba zamestnaná?
Ďakujem za pomoc a radu a prajem Vám všetko dobré v Novom roku a držím palce pri nám podávaní užitočných rád!!!

Jani:):):)
Jozef Mihál
30.12.07,20:11
Prepáčte, ale otázky sú nezrozumiteľné. Ale skúsim.

1. Ak ide o osoba nezamestnanú a vedenú na UPSVaR, tak z toho, že nemá žiadne zamestnanie vyplýva, že neplatí žiadne povinné odvody do SP.

2. Detto.

3. Ak ide o zamestnanú osobu a súčasne poberateľa ČID alebo ID, tak platí od 1.1.2008 úplne všetky odvody do SP.

Jedinou výnimkou je poistenie v nezamestanosti, ktoré neplatí osoba, ktorej bol priznaný invalidný dôchodok pri poklese vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%.

http://jozefmihal.blogspot.com/2007/11/tabuka-odvodov-platnos-112008-3062008.html
jani1974
31.12.07,10:01
Dobrý deň!
Správne ste pochopil moju problematiku a ďakujem veľmi pekne za pomoc:)
Viem, že za poberateľa ČID a PID ak poberá nejakú štátnu dávku (dávku v hmotnej núdzi alebo invalidný dchodok) doteraz platil štát "zdravotnú poisťovňu". Ak bol občan s ID vedený na úrade práce, platil úrad práce len "zdravotnú poisťovňu". Chcela som len vedieť ako to bude od 01.01.2008 v uvedených prípadoch.
U nás pokiaľ sa klient info v Sociálnej poisťovni, tak pošlú klienta na úrad práce, nech ho tam info a Soc. poisťovňa nekomunikuje s úradom práce ale to je iný problém...
Prajem pekný deň:)
Jozef Mihál
31.12.07,10:51
Pre úplnosť doplním, že štát (a nie úrad práce, či Sociálna poisťovňa) platí poistné na zdravotné poistenie napríklad za:
- poberateľa akéhokoľvek invalidného dôchodku,
- registrovaného nezamestnaného,
- poberateľa dávky v hmotnej núdzi atď.
Mesiac
10.11.08,13:01
Kto mi poradí? Mám 23 r. 9 mesačnú dcéru a vdaka krize som
nezamestnani. S partnerkou byvame u mojich rodicov. Nemam narok na podporu v nezamestnanosti, partnerka pobera 5.200 Sk
rodičovský príspevok. Chcel som požiada ÚPSVaR o pomoc v hmotnej núdzi, ale vraj nemam narok. Je to naozaj tak