Zuzana Boháčová
30.12.07,22:18
Dobrý deň,
prosím Vás o radu:
vo firme je týždenný pracovný čas ustanovený na 40 hod týždenne,len momentálne sú zamestnaní len pracovníci na trvalý pracovný pomer na 22,5 hod týždenne.
Zamestnanci na dohodu o brigádnickej práci študentov môžu odpracovať maximálne polovičnú dĺžku pracovného času - tzn. polovicu z 22,5 hod alebo z 40 hod?

jedná sa o spočítaný pracovný čas za celý mesiac?
Ďakujem pekne za všetky príspevky
Jozef Mihál
30.12.07,21:26
Študenti môžu na dohodu o BPŠ v tejto firme odpracovať v priemere 20 hod týždenne.

Tento priemer sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie za rok.
Zuzana Boháčová
02.01.08,11:30
Ďakujem Vám za odpoveď pán Mihál
Zuzana Boháčová
13.01.08,14:50
Študenti môžu na dohodu o BPŠ v tejto firme odpracovať v priemere 20 hod týždenne.

Tento priemer sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie za rok.


mám tomu rozumieť tak,že dohoda o brig.práci študentov môže byť uzatvorená iba na 1 rok?:confused:
vopred Vám ďakujem za odpoveď
Jozef Mihál
13.01.08,21:27
Nie- to len priemer sa posudzuje najdlhšie za rok.

DoBPŠ môže byť uzavretá pokojne na dobu dlhšiu ako rok, dokonca môže byť uzavretá na neurčitú dobu.
miriza
07.02.08,07:46
Dobrý deň prajem, chystá sa k nám pracovať jeden zamestnanec a neviem aký typ dohody mám zvoliť. Je to študent VŠ ktorého vyhodili zo školy, ale ževraj do septembra bude vedený ako študent. V našej firme by mal robiť nejaké vizualizácie, niečo kresliť a navrhovať. Aký typ dohody mám zvoliť a kde všade ho mám nahlásiť? díky
brm
08.02.08,11:44
nech mu dáš akýkoľvek druh dohody, musíš ho prihlásiť na sociálku ako dohodára..
ak mu dáš dohodu o práci/tá sa dáva pri jednorazovej činnosti na krátky časový úsek/ môže odrobiť maximálne 300 hodín...
ak mu dáš dohodu o činnosti, môže robiť len 10 hod týždenne...
a ked ti donesie papier že je študent, tak mu správíš študentskú dohodu, to je na 20 hod týždenne...
miriza
08.02.08,11:53
A keď mi papier nedonesie, ale hovorí, že do septembra je na vysokej škole evidovaný ako študent?
Tweety
08.02.08,11:57
A keď mi papier nedonesie, ale hovorí, že do septembra je na vysokej škole evidovaný ako študent?
Prílohou DoBPŠ je potvrdenie o návšteve školy, ak ho mať nebude, nemôže pracovať na tento typ dohody.