zajkulka
08.03.05,20:47
Uz som precitala tolko prispevkov a clankov na temu leasing, ale stale mam pochybnost v tom :confused:, ako uctuje DPH neplatca DPH pri obsatarani osobneho automobilu formou financneho leasingu.
1. Prva moznost je, ze DPH vstupuje do VOZD chronologicky, ako bolo uhradzane.
2. Druha moznost, ze DPH je sucastou OC a teda sa rozpusta postupne pocas doby lizovania.

Dakujem velmi pekne za kazdu jednu odpoved. Ak niekto ma z DU overene ako sa ma postupovat, tak budem vdacna, ak mi pomozete.


PORADA A PORADACI STE Su-Su-Su-SUPER!
porubcanska
09.03.05,10:19
Uz som precitala tolko prispevkov a clankov na temu leasing, ale stale mam pochybnost v tom :confused:, ako uctuje DPH neplatca DPH pri obsatarani osobneho automobilu formou financneho leasingu.
1. Prva moznost je, ze DPH vstupuje do VOZD chronologicky, ako bolo uhradzane.
2. Druha moznost, ze DPH je sucastou OC a teda sa rozpusta postupne pocas doby lizovania.

Dakujem velmi pekne za kazdu jednu odpoved. Ak niekto ma z DU overene ako sa ma postupovat, tak budem vdacna, ak mi pomozete.


PORADA A PORADACI STE Su-Su-Su-SUPER!

Nakoľko ste neplatcovia DPH, OC je vrátane DPH a môžte postupne rozpúšťať leasing.
Pavla P
09.03.05,14:50
Ja by som to účtovala podľa možnosti 1.
Ale to u platcu DPH a zároveň nemožnosti si uplatniť DPH.
Muška
09.03.05,18:23
Uz som precitala tolko prispevkov a clankov na temu leasing, ale stale mam pochybnost v tom :confused:, ako uctuje DPH neplatca DPH pri obsatarani osobneho automobilu formou financneho leasingu.
1. Prva moznost je, ze DPH vstupuje do VOZD chronologicky, ako bolo uhradzane.
2. Druha moznost, ze DPH je sucastou OC a teda sa rozpusta postupne pocas doby lizovania.

Dakujem velmi pekne za kazdu jednu odpoved. Ak niekto ma z DU overene ako sa ma postupovat, tak budem vdacna, ak mi pomozete.




PORADA A PORADACI STE Su-Su-Su-SUPER!



http://www.porada.sk/showthread.php?p=51024#post51024
klinkni a tam máš moju dosť jednoduchú odpoveď. Ale v skratke pri obstaraní fin.leasingu sa oceňuje auto vždy bez DPH a je jedno či je to platca, alebo neplatca DPH.
rene
09.03.05,18:29
Súhlas s Muškou.
Pavla P
09.03.05,20:21
Súhlas s Muškou.

Som rada, aj ja súhlasím...