Ivana001
31.12.07,16:30
Prosím o radu, ako presvečiť svojho 5 ročného syna, že detská izba je aj na spanie. Zatiaľ spí s rodičmi v spálni na válende. O jej premiestnení do detskej izby nechce ani počuť. Je dosť bojazlivej povahy.
ALDA
31.12.07,17:54
Mal si zvykať už skôr. Je nutné, aby nejakú dobu tam s ním spali aj rodičia a potom sa nebadane po nejakom čase vytratili z detskej do spálne.
Čiže opačné zvykanie aspoň na nejaký čas. Možno týždeň.....a možno aj mesiac.
Bionda
02.01.08,13:12
Nie je ani zlé začať obedným spaním v jeho izbe, mne sa to pri staršej veľmi osvedčilo. Ono tá posteľ s spálni ... to nie je ktovie-čo. To ide ťažko
:D ale ako to bude pri mojej mladšej 1,5r ešte neviem. :D- spí s nami, ešte ju v noci 2x kojím. Dala som si záväzok, že keď ju už nebudem kojiť vôbec, ani cez deň ani v noci, idem ju vieśť na vlastnú postieľku.
ALDA
02.01.08,20:32
Nie je ani zlé začať obedným spaním v jeho izbe, mne sa to pri staršej veľmi osvedčilo. Ono tá posteľ s spálni ... to nie je ktovie-čo. To ide ťažko
:D ale ako to bude pri mojej mladšej 1,5r ešte neviem. :D- spí s nami, ešte ju v noci 2x kojím. Dala som si záväzok, že keď ju už nebudem kojiť vôbec, ani cez deň ani v noci, idem ju vieśť na vlastnú postieľku.

Andy, neuviedla si koľko bude mať rôčkov...:D a potom Ťa už ani do detskej nepustí:---
vilob
03.01.08,22:44
my sme mali so synom zase problém, že bol zvyknutý zaspávať so mnou. mal už vlastnú izbičku, s postieľkou v nej, len ja som ho uspávala. a keď mal asi 3 roky a ja som začala zaspávať skôr než on :-), tak som si povedala dosť. no a u nás nepomohlo ani pekné slovo, ani rozprávka pred spaním..tak som šla na to tvrdo. jednoducho to bude už takto a hotovo! asi po dva večere si poplakal, a od vtedy nieje problém. prečítame si rozprávku, dáme pusu na dobrú noc a chlapček bez problémov spinká. myslím že detičky nás niekedy skúšajú, pokiaľ vydržíme...
belanka
04.01.08,17:15
So mnou spáva 3-roč.dcérka,ale zatiaľ je to ok,lebo muž robí na turnusy a ona sa v noci ešte zvykne budiť.Je to pohodlnejšie.Raz som počula na túto tému v rádiu jednu psychologičku.Povedala,že dieťa si má samo povedať,kedy chce ísť do svojej izby.Ale 5 rokov sa mi zdá dosť.Moja malá spí vo svojej izbe aspoň cez deň a dúfam,že časom to pôjde.Hádam si takto zvykne.
jtatiana21
12.01.08,00:10
Podla mna si dieta ma zvykat na nocnu rutinu on narodenia. Okupat, nakrmit, precitat rozpravku a sup do postele. Zaspat by sa mal naucit v postielke a nie na rukach. S tym su potom len problemy. Moj syn spava v svojej izbicke od 4 tyzdnov. Ja ho pocas noci idem par krat skontrolovat, Tie nase byty nie su az take obrovske aby sa tam nedalo za nim ist ked sa v noci zobudi, aj ked mamicka koji. Od osmych tyzdnov mi maly spi celu noc. Od 7 vecer do 7 rana.
belanka
12.01.08,09:32
Samostatne dať bábo do izby sa dá asi len v prípade,že dobre spí.Mne sa moja dcéra ešte teraz budí aj 2x,a to má takmer 3roky.Keď som kojila bola hore každé 2hod.A to som ju kojila 21mesiacov.A mala aj večerné rituály.Jednoducho to nezaberalo.Stále je moc aktívna.
Nika
12.01.08,09:45
Ja si myslím, že deti potrebujú kľud a režim. A ak je možnosť, mali byť vo svojej izbe. My sme zo začiatku bývali v 1-izbovom byte. Takmer vôbec sme sa nevyspali. Deti sa často v noci budili. Keď mala dcéra 2,5 a syn 0,5 roka presťahovali sme sa do 3-izb. Hneď išli do detskej izby a ....zázrak. Zrazu spávali celú noc.
willma
12.01.08,12:28
no neviem, ale môj názor je ten, že každé dieťa má na odpútanie sa od rodiča svoj čas, Staršieho syna som kojila 18 mesiacov a to spôsobom, že spával so mnou v jednej posteli, jednoducho nám to obom vyhovovalo a odpútavanie trvalo dosť dlho, ale teraz je z neho sebavedomý mladý muž (aj keď niekedy až moc). Naproti tomu mladšia dcérka (budúca školáčka) sa odstavila sama v 16 mesiaci a vôbec nemala problém spávať sama vo svojej izbičke a vlastnej postieľke (teraz to z priestorových dôvodov nie je možné, ale aj tak dobre) taktiež je z nej riadna rebeka už v tomto veku a samostatná je tiež viac ako by mi bolo milé. Jednoducho obe moje deti boli a sú individuality a ich individualitu ako aj individualitu všetkých detí treba rešpektovať. Ale treba zaviesť určité mantinely a na ich dodržiavaní trvať.