Janulka tojka
01.01.08,16:11
Od juna 2007 som na materskej dovolenke, v oktobri som ukoncila poberanie materskeho prispevku a momentalne poberam rodicovsky prispevok. Stat za mna plati vsetky odvody, a kedze pred odchodom na matersku som bola SZCO, v socialnej poistovni som podala cestne prehlasenie, ze nemam ziadne prijmy. No v decembri mi bola vyplatena vianocna odmena za obdobie 1-6/2007 od firmy, pre ktoru som pracovala. Chcem sa opytat, ake povinnosti voci socialnej poistovni mi zo zaplatenia takejto odmeny vyplyvaju. Aj nadalej nebudem vykonavat zarobkovu cinnost.
Dakujem pekne za radu.
Johanka
01.01.08,15:17
Od juna 2007 som na materskej dovolenke, v oktobri som ukoncila poberanie materskeho prispevku a momentalne poberam rodicovsky prispevok. Stat za mna plati vsetky odvody, a kedze pred odchodom na matersku som bola SZCO, v socialnej poistovni som podala cestne prehlasenie, ze nemam ziadne prijmy. No v decembri mi bola vyplatena vianocna odmena za obdobie 1-6/2007 od firmy, pre ktoru som pracovala. Chcem sa opytat, ake povinnosti voci socialnej poistovni mi zo zaplatenia takejto odmeny vyplyvaju. Aj nadalej nebudem vykonavat zarobkovu cinnost.
Dakujem pekne za radu.
Podčiarknuté prosím dovysvetliť. Vianočná odmena - príjem zo závislej činnosti ??? Alebo vianočná odmena pre SZČO - príjem SZČO ???
Janulka tojka
01.01.08,19:36
Upresnujem : vianocna odmena ako prijem pre SZCO.
Janulka tojka
03.01.08,19:22
Dobry den Johanka, uz zopar dni som nedostala odpoved, vedeli by ste mi v tomto poradit? Este raz upresnujem, vsetko sa tyka prijmov zo SZCO.
Janulka tojka
18.01.08,18:55
Podčiarknuté prosím dovysvetliť. Vianočná odmena - príjem zo závislej činnosti ??? Alebo vianočná odmena pre SZČO - príjem SZČO ???
Vedel by mi niekto v tomto poradit? Musim sa ist prihlasit do socialnej poistovne len za to, ze mi firma zaplatila odmenu, ktora sa vztahovala na 1-6/2007 ked momentalne za mna plati vsetky odvody stat, pretoze som na materskej dovolenke? V socialnej poistovni som v auguste podavala cestne prehlasenie, ze ziadne prijmy nemam a upozornili ma, ze akonahle zacnem vykonavat podnik.cinnost, musim sa prihlasit ako platca do nemocenskeho a dochodkoveho poistenia. No ja nadalej prijmy ziadne nemam, len v decembri som dostala tu jednu odmenu...