kittike23
01.01.08,21:26
chcela by som Vas poprosit o radu.
Mam osobny automobil.
trvale bydlisko mam v okrese dunajska streda- auto je zahlasene do dunajskej stredy SPZ mam DS _____
teraz som sa rozviedla, trvale bydlisko - teraz som nahlasila do okresu Galanta.
potrebujem prepisat osobny automobil z jedneho do druheho okresu , teda z DS do GA.
zmena trvaleho bydliska, a zmena stavu z vydatej na rozvedenu.

mojou otazku je ako mam postupovať,,
musi sa najprv vozidlo odhlasit z dunajskej stredy, alebo staci ist priamo do galanty?
a priblizne kolko budem platit za prihlasenie vozidla do galanty?
dakujem za rady.
Chobot
02.01.08,12:25
chcela by som Vas poprosit o radu.
Mam osobny automobil.
trvale bydlisko mam v okrese dunajska streda- auto je zahlasene do dunajskej stredy SPZ mam DS _____
teraz som sa rozviedla, trvale bydlisko - teraz som nahlasila do okresu Galanta.
potrebujem prepisat osobny automobil z jedneho do druheho okresu , teda z DS do GA.
zmena trvaleho bydliska, a zmena stavu z vydatej na rozvedenu.

mojou otazku je ako mam postupovať,,
musi sa najprv vozidlo odhlasit z dunajskej stredy, alebo staci ist priamo do galanty?
a priblizne kolko budem platit za prihlasenie vozidla do galanty?
dakujem za rady.

Podľa informácií KR PZ BA musíš ísť najprv na DI toho okresu, kde auto odhlasuješ (staré bydlisko) a potom na novom ho prihlásiť. Budeš platiť pri prihlasovaní v kolkoch 1150,- (keby sa menil majiteľ, tak 2000).

Auto musíš odhlásiť zo starého okresu, aj keď sa nemení majiteľ, lebo ho musia zrušiť z evidencie. Značky potom odovzdáš pri prihlásení do nového okresu a dostaneš nové značky.
Zoltán Kovács
02.01.08,12:34
Len najprv treba si vybaviť zmenu v OP, trvalého bydliska. Rodinný stav sa neuvádza v dokladoch.
kittike23
02.01.08,14:00
dakujem za rady.
prijemny den prajem,
banker
24.02.08,19:25
Ja by som mal takuto otazku..:
jeden znamy predava auto, avsak len jednej osobe je ochotny ho dat za nizsiu cenu. Ako postupovat v tomto pripade?.
Ak Ta urcita osoba ho od neho kupi, moze ho okamzite predat mne a az ja ho zaregistrujem na moje meno v mojom okrese? Ona by sluzila ako medziclanok, avsak neregistrovala by ho, len obratom so zmluvou by ho mne predala. Je to legalny postup? Osobne v tom nic zloziteho nevidim, avsak obavam sa nasich uradnikov...
Chobot
25.02.08,08:04
Ja by som mal takuto otazku..:
jeden znamy predava auto, avsak len jednej osobe je ochotny ho dat za nizsiu cenu. Ako postupovat v tomto pripade?.
Ak Ta urcita osoba ho od neho kupi, moze ho okamzite predat mne a az ja ho zaregistrujem na moje meno v mojom okrese? Ona by sluzila ako medziclanok, avsak neregistrovala by ho, len obratom so zmluvou by ho mne predala. Je to legalny postup? Osobne v tom nic zloziteho nevidim, avsak obavam sa nasich uradnikov...

Otázku si zadal 2x, tu máš odpoveď:

http://www.porada.sk/t74064-prehlasovanie-auta-prosim-o-radu.html
CHIMA
03.06.08,09:26
Mam otazku:kupila som auto z autobazaru tam sa postaraju o to,ze to auto odhlasia(v tomto pripade z PK) a ja si ho mam prihlasit na seba.No problem je v tom,ze to auto som nestihla prihlasit na seba kedze je momentalne havarovane(nepojazdne).takze mam stale znacky PK aj tech.preukaz v kt.figurujem ako vlastnik a drzitel MV no nema to prihlasene.Teraz chcem to auto predat ako havarovane(kedze sa neoplati jeho oprava)no a chcela by som vediet ci aj v tomto pripade musim auto na seba prihlasit,ci to nie je zbytocne,alebo to vyplyva z nejakeho zakona?Lebo to auto uz nebude pouzivat....Viete mi niekto poradit.Dakujem:)
Chobot
03.06.08,09:53
Mam otazku:kupila som auto z autobazaru tam sa postaraju o to,ze to auto odhlasia(v tomto pripade z PK) a ja si ho mam prihlasit na seba.No problem je v tom,ze to auto som nestihla prihlasit na seba kedze je momentalne havarovane(nepojazdne).takze mam stale znacky PK aj tech.preukaz v kt.figurujem ako vlastnik a drzitel MV no nema to prihlasene.Teraz chcem to auto predat ako havarovane(kedze sa neoplati jeho oprava)no a chcela by som vediet ci aj v tomto pripade musim auto na seba prihlasit,ci to nie je zbytocne,alebo to vyplyva z nejakeho zakona?Lebo to auto uz nebude pouzivat....Viete mi niekto poradit.Dakujem:)

V každom prípade najprv musíš auto prihlásiť na seba, pokiaľ s ním chceš niečo robiť. Bez prihlásenia ho nemôžeš odhlásiť ani predať.
pete.ba
29.08.08,18:19
Podľa informácií KR PZ BA musíš ísť najprv na DI toho okresu, kde auto odhlasuješ (staré bydlisko) a potom na novom ho prihlásiť. Budeš platiť pri prihlasovaní v kolkoch 1150,- (keby sa menil majiteľ, tak 2000).

Auto musíš odhlásiť zo starého okresu, aj keď sa nemení majiteľ, lebo ho musia zrušiť z evidencie. Značky potom odovzdáš pri prihlásení do nového okresu a dostaneš nové značky.

Myslim, ze to odhlasenie zo stareho okresu nie je potrebne.

Tu je link s informaciami:
ww.minv.sk/?prestaahovanie-do-ineho-okresu

Držiteľ vozidla je povinný umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle a dopravné inšpektoráty požadujú predložiť:
vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla,
pôvodné tabuľky s evidenčným číslom (TEČ),
potvrdenie o poistení zodpovednosti z pôvodného okresu alebo predbežné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
platný doklad totožnosti so zapísaným novým trvalým pobytom,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra, živnostenský list so zapísaným novým sídlom,
splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
kolok v hodnote 1 150,- Sk.Praktická rada : Nie je potrebné vykonať odhlásenie vozidla v pôvodnom okrese.
Luci
16.05.11,10:42
Dobrý deň.

Zmenila som trvalé bydlisko z BA do SC.
Podľa informácií musím prehlásiť i motorové vozidlo, ktorého som majiteľkou.
Keďže nejde o zmenu majiteľa, ale len presťahovanie z okresu do okresu, tak som išla na dopravný inšpektorát v SC, policajt mi urobil obhliadku a do technického preukazu urobil "fajky" a dal tam pečiatku s dátumom.
V ten istý deň ma však na inšpektoráte nevybavili, pretože som musela po 2 hodinách čakania odísť na rodičovské združenie a keď som sa vrátila späť, boli hodinu a pol pred ukončením otváracích hodín rozdané poradové čísla, takže na mňa už nevyšlo.
Pýtam sa:
- čo sa môže stať, ak by som vozidlo neprehlásila do SC (trvalé bydlisko tam budem mať max. rok a zdá sa mi zbytočné to neskôr zase absolvovať)?
- koľko môžem dostať pokutu za to, že som to neprehlásila?
- nevadí, že mám v technickom preukaze tie fajky a pečiatky?

Ďakujem.
Luci