Sabinka29
02.01.08,07:38
Ahojte poradaci,potrebujem poradiť v oblasti čerpania soc. fondu.

Zamestnancom sme kúpili darčekové šeky, každému po 1.000,- Sk, viem že to mám každému zamestnancovi zdaniť. Ale neviem zaúčtovať faktúru ? / 321

A ešte neviem ako mám zaúčtovať na sledovné:
Taktiež sme dali každému zamestnancovi prací prášok.

Ďakujem za všetky odpovede.
Tweety
02.01.08,07:03
Ahojte poradaci,potrebujem poradiť v oblasti čerpania soc. fondu.

Zamestnancom sme kúpili darčekové šeky, každému po 1.000,- Sk, viem že to mám každému zamestnancovi zdaniť. Ale neviem zaúčtovať faktúru ? / 321

A ešte neviem ako mám zaúčtovať na sledovné:
Taktiež sme dali každému zamestnancovi prací prášok.

Ďakujem za všetky odpovede.
472/321.
Kolejová
02.01.08,10:40
Rozdávali sme vianočné kolekcie zamestnancom a dali sme aj takému zamestnancovi, ktorí u nás končil k 30.11.2007.

Ako to vyriešiť s daňou keď poslednú mzdu už mal vyplatenú ?

Ďakujem

:confused:
liba2
02.01.08,10:44
vidím 2 možnosti:
1. ak sa bude robiť ročné zúčt. dane, tak vtedy dopočítať , alebo
2. pravdepodobne suma dane je "smiešna suma", ktorú môže podnikateľ vložiť do pokladne (namiesto toho zamestnanca) ako úhradu dane. :confused:
rennka
10.01.08,09:51
Dobry den, chcem poprosit o radu.
1. Mzdy robime v MRP. K vianociam kupil zamestnavatel kolekcie, ale v mzdovom ciselniku som nenasla penazne a nepenazne plnenie, len pol.c. 501-ostatne naturalne prijmy. Tie kolekcie by tam zrejme mohli ist. Ale co ak si zamestnanec kupi listky do divadla alebo na plavaren (firma chce prispiet zo SF), ako ich zauctujem do mzdy, ked nemam polozku penazne plnenie?
2. Zamestnavatel dava zamestnancom SL zadarmo. Nemame Kol. zmluvu. Citala som ze min 30% z povinneho pridelu SF sa ma poskytnut na stravne. Ako to mam urobit, stravne sa nezdanuje, netreba teda do mzdy davat ziadne plnenie? A co s tymi 30-timi %( cca 10000,- Sk), mam ich presunut z uctu SF na BU? Moze to byt aj jednou sumou za rok, aj po skonceni kal. roka? Alebo to je inak???
Dakujem za kazdu radu.
Antonia1
10.01.08,10:03
Dobry den, chcem poprosit o radu.
1. Mzdy robime v MRP. K vianociam kupil zamestnavatel kolekcie, ale v mzdovom ciselniku som nenasla penazne a nepenazne plnenie, len pol.c. 501-ostatne naturalne prijmy. Tie kolekcie by tam zrejme mohli ist. Ale co ak si zamestnanec kupi listky do divadla alebo na plavaren (firma chce prispiet zo SF), ako ich zauctujem do mzdy, ked nemam polozku penazne plnenie?
Dakujem za kazdu radu.
číselníky/praca so mzdovým číselníkom/príplatky pred zdanením/ insert a
pridáš si položku .
Antonia1
10.01.08,10:24
rennka
16.01.08,06:22
2. Zamestnavatel dava zamestnancom SL zadarmo. Nemame Kol. zmluvu. Citala som ze min 30% z povinneho pridelu SF sa ma poskytnut na stravne. Ako to mam urobit, stravne sa nezdanuje, netreba teda do mzdy davat ziadne plnenie? A co s tymi 30-timi %( cca 10000,- Sk), mam ich presunut z uctu SF na BU? Moze to byt aj jednou sumou za rok, aj po skonceni kal. roka? Alebo to je inak???
Poradi mi niekto??? Dakujem za kazdu radu.
liba2
16.01.08,07:22
2. Zamestnavatel dava zamestnancom SL zadarmo. Nemame Kol. zmluvu. Citala som ze min 30% z povinneho pridelu SF sa ma poskytnut na stravne. Ako to mam urobit, stravne sa nezdanuje, netreba teda do mzdy davat ziadne plnenie? A co s tymi 30-timi %( cca 10000,- Sk), mam ich presunut z uctu SF na BU? Moze to byt aj jednou sumou za rok, aj po skonceni kal. roka? Alebo to je inak???
Poradi mi niekto??? Dakujem za kazdu radu.

Ak máte pre SF osobitný účet v banke, treba jeho zostatok k 31.12. vyrovnať tak, aby sa rovnal účtu 472, ale ešte lepšie je účet zrušiť - je s ním len zbytočná robota. Ak ste nestihli urobiť prevod, tak ho môžete urobiť kedykoľvek v roku - aj viackrát.