apo
02.01.08,08:34
Prosím súrne poradiť. Klienta FO som pripravil na predaj podniku do ním vytvorenej novej SRO.

Správca dane nechce urobiť registráciu na DPH pokiaľ sa nepreukáže zmluvou na dodanie služby, ktoré bez registrácie na DPH sa stane bezpredmetnou.

Pokiaľ viem od vstupu do EU bola zmena v registrácii, že správca dane musel zaregistrovať každého. Zmenilo sa niečo?


Ďakujem pekne.

apo
KEJKA
02.01.08,07:45
nezmenilo, stále je dobrovoľná registrácia, ale o týchto "praktikách" sa tu už písalo.
Skús žiadosť poslať doporučene poštou, DU je povinný zaregistrovať žiadateľa.
apo
02.01.08,08:07
nezmenilo, stále je dobrovoľná registrácia, ale o týchto "praktikách" sa tu už písalo.
Skús žiadosť poslať doporučene poštou, DU je povinný zaregistrovať žiadateľa.

Ďakujem.

Dobrá správa od Teba v novom roku,

ale zlá správa v tom zmysle, že štátu vadia zákony ktoré si sám vymyslel a daňová úradníčka robí zrejme ofuky na základe nejakej smernice vydanej smerom k správcom dane.

To si myslím nakoľko pani na registrácii som vždy považoval a aj považujem za veľmi serióznu osobu, ktorá nikdy nerobila formálne prekážky.

apo
cloe
02.01.08,08:15
Ak sa pozrieme na platné znenie zákona o DPH, zdá sa mi to jednoznačné:

§4
(4) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2. Ak sa jeden z účastníkov združenia, ktorý podniká spoločne na základe zmluvy o združení, rozhodne registrovať pre daň pred dosiahnutím obratu podľa odseku 2, sú povinní podať žiadosť o registráciu pre daň všetci účastníci tohto združenia k rovnakému dňu.


(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.