Orc
02.01.08,08:37
Dobry den, tymto by som Vas chcel poprosit o akukolvek radu ohladom internetoveho obchodu, ktory by sme radi spustily v Irsku, bude sa jednat o predaj produktov ako napr.: sperky, elektronika atd. Zaujima ma, ci je potrebne zakladat firmu v Irsku, alebo sa da takyto predaj produktov (ktory sa doruci koncovemu spotr. postou) uctovat aj zo Slovenska, teda bez firmy v Irsku.

Dalej by ma zaujimalo akou formou je najlepsie viest uctovnictvo pri takomto E-Shope.

A este jedna otazka ohladom Importu produktov do Irska, kedze sme v EU znamena to volny pohyb tovaru, ale potreboval by som vediet, ci su tam este nejake ine podmienky, ci treba nejake povolenia, alebo predom oznamovat niekomu ze nieco ma prist, resp. bol by som rad ak by som tu nasiel osobu ktora ma skusenosti v IMPORT-EXPORT sfere a poradila by mi, ake su podmienky, predpoklady a nevyhnutnosti pri Importe tovaru zo Slovenska do Irska, ako je to dalej s jeho zuctovanim.

Dalej by ma moc zaujimaly vsetky postrehy ohladom dovozu z Ciny do Eu, teda co sa tyka toho, kde sa daju ziskat vsetky potrebne informacie, napr. nejake www stranky alebo hocico co by mohlo pomoct, pripadne ak niekto nebodaj pracuje v danej brandzi a bude ochotny ma zaskolit rad zaplatim.

Napisem este jeden priklad: LCD Televizor kupeny na slovenku, zaslany do Irska poslou a nasledne predany v Irsku konecnemu spotr prostrednictvom E-shopu. Ako je najlepsie viest uctovnictvo?

Dakujem za reakcie a prajem pekny den :o
miroslav491
02.01.08,16:08
Nazdar

podam ti neake info,, ale neber to ako 100% pravdu,oki
Čo sa tyka zakladania tej firmy v Irsku nie je to zly napad ale si pripraveny na uplne odlišnu administrativu, učtovnictvo a aj tamojšie "behanie po uradoch"? Ak ano ta potom ok, ale podla mňa je to hluposť, zbyťočne by si si to zťažil.
Tvoj eshop môžes pokojne prevadzkovať ako slovenku firmu, stym, že dane budeš plaťiť na slovenku a aj v Irsku, samozrejme podom si môžeš narokovať odpočet DPH.
Ak dobre viem, tak vo väčšine krajin EU musiš min. ohlasť svoje "podnikanie" ale to sa tušim tyka pripadu ak budeš podnikať v danej krajine a nie z našeho uzemia.
K tomu účtovníctvu, myslim že najlepšie je vieš slovenke, dôvod?? ak chceš viesť napr. Irske tak musiš zohnať irskeho učtovnika alebo slovaka kotorý sa v tom vyzna, a mam dojem že oboje je drahšie ako obyčajný slovenký účtovník,,,žialhttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
vela uspechov

P.S. mam dojem, že sa ti oplati ak budeš voziť elektroniku zo Slovenka napr. Samsung ...
MarkoR
04.01.08,16:41
Zdravim.. Ak nemas v SR este firmu tak si zaloz spolocnost limited (ltd) v Irsku a pobocku na Slovensku. Pred par mesiacmi sme tak zakladali nasu firmu a vyslo nas to do 100tis.. Existuju na to aj agentury, ktore to zakladaju na poziadanie.. Su to offshore spolocnosti (cize danovo zvihodnene) Skus sana to poinformovat. Ale co ja viem, tak ak chces podnikat v Irsku musis tam mat minimalne pobocku...