fialka m
02.01.08,12:26
Prosim o pomoc, zamestnanec ide na rodicovsky prispevok, ja ho nahlasim do socialnej poistovne, musim aj do zdravotnej? Este otazka, zdravotne plati stat alebo si musi platit sam??

Dakujem Vam
Zoltán Kovács
02.01.08,11:29
Prosim o pomoc, zamestnanec ide na rodicovsky prispevok, ja ho nahlasim do socialnej poistovne, musim aj do zdravotnej? Este otazka, zdravotne plati stat alebo si musi platit sam??

Dakujem Vam

Zamestnanec ide na materskú? Lebo na rodičovský príspevok asi nepôjde. Do SP treba nahlásiť zmenu, prerušenie z dôvodu materskej. ZP sa počas toho neplatí.
fialka m
02.01.08,12:10
Teda prechadza z materskej na rodicovsky prispevok. Prerusuje sa poistenie do socialky a zdravotka, to neviem :)
Zoltán Kovács
02.01.08,12:14
Teda prechadza z materskej na rodicovsky prispevok. Prerusuje sa poistenie do socialky a zdravotka, to neviem :)

Prechádza z materskej dovolenky na rodičovskú dovolenku asi, že? Do SP sa malo nahlasovať zmena už pri nástupe na materskú dovolenku. A po skončení materskej nahlásiť zmenu znova. Do ZP sa nahlasuje pri nástupe na MD na hromadnom oznámení.
jankasm
02.01.08,14:35
Prechádza z materskej dovolenky na rodičovskú dovolenku asi, že? Do SP sa malo nahlasovať zmlena už pri nástupe na materskú dovolenku. A po skončení materskej nahlásiť zmenu znova. Do ZP sa nahlasuje pri nástupe na MD na hromadnom oznámení.

Ešte doplním, že do ZP bolo treba nahlásiť zmenu - nástup na MD a teraz treba rovnako nahlásiť zmenu - ukončenie MD a začiatok RD.
Na SP bolo treba nahlásiť zmenu - začiatok MD a teraz treba nahlásiť zmenu - ukončenie MD a začiatok prerušenia /RD/. ;)
Rasticc
14.01.08,13:49
Mozem sa pripojit ....... manzelke bude koncit rodicovsky prispevok.Pracu si zatial nenasla.Drobec ide do skolky az od spetembra.Co teraz?Prihlasit sa na nezamestnanecke?Kazde 2 tyzdne navsteva hladanie jobu peciatky a podobny kolotoc alebo to funguje inac?Co s platenim odvodov ktore doteraz platil stat? Dakujem za kazdu radu
katty22
14.01.08,14:08
Možno ti pomôže aj táto rada- kamoška , ktorá bola v podobnej situácii, tiež sa nechcela chodiť každé dva týždne hlásiť na ÚP, v SP
vyhlásila, že sa stará nepretržite o dieťa do 6 rokov, to isté aj v ZP, tým za ňu platí štát a nehlási sa nikde, samozrejme ani teda nedostáva žiadne peniaze. Ale na podporu v nezam. by aj tak nárok nemala. Ale možno ti poradia skúsenejší.
spring
14.01.08,14:39
aj ja som si predlžila materské do 6 rokov dieťaťa a štát za mna všetko odvádza, nedostávam nič okrem 540,- na dieťa a nechodim sa nikde podpisovať............ale chcem sa opýtať či možem v takomto prípade dať maleho do školky do prípravky?? alebo musím zrušiť materské a isť pracovať príp. prihlásiť sa na UP??
Rasticc
07.02.08,11:58
Nic nove?Nejake rady? Pridam dalsiu otazku. Asi sme to prespali az vcera som to pocul v spravach. Ked si manzelka nepodala specialnu ziadost do poistovne vraj jej automaticky zanika II pilier. Je to pravda? Tyka sa to len obdobia od Jan 2008 alebo za cele obdobie poberania? Dakujem a sorry za hlupe otazky ale nestiham sa v tom orientovat :(