deivo
02.01.08,13:25
Hladam uctovnika/uctovnicku v Ekonomickom s. POHODA. Momentalne by sa jednalo o jednoduche uctovnictvo (zivnost). V priebehu roka mozno prechod na sro. Dakujem

kontakt: sportujeme@sportujeme.sk
venusa-ja
16.01.08,14:01
Strasne rada by som účtovala v Pohode, ale bohužiaľ, musím sa trápiť s iným programom, ktorý Pohode nesiaha ani po členky... :mee:
dracica
18.01.08,18:00
mzdy v pohode su hroznééééééé
Dada
21.01.08,04:47
mzdy v pohode su hroznééééééé

Čo konkrétne je tam hrozné?
atka4
21.01.08,15:42
mzdy v pohode su hroznééééééé
súhlas, majú vešľa nedostatkov, vôbec nie sú pripravení na zložitejšie - zrejme pre programátorov POHODY - situácie, medzi ktoré oni radia súbeh príjmov a pracovných pomerov, prípadne súbeh príjmov bez PP a pod.
Bohužiaľ v dnešnej dobe sa takmer každá ÚJ stretne s kombináciou príjmov, z toho vyplývajúcich rôznych VZ ...., ale to už je asi nad trápenie sa niektorých múdrych hláv v tíme STORMWARE, veď nech sa trápime my.
Potom buď sám "programátorom", nahoď, čo potrebuješ, vymedz VZ.... to už si to rovno môže človek nahodiť v exceli a má to pod kontrolou, pretože, vie čo zadal a čo môže čakať, nie ako v SW.
Miestami som fakt dosť naštvaná....
atka4
21.01.08,15:46
Čo konkrétne je tam hrozné?
máš napr. zamestnaného v trvalom PP spoločníka, súčasne konateľa.
Vyplať mu odmenu konateľa.
Ak zadáš ako klas. odmenu, vezme ti to do všetkých VZ pre poisťovne, takže som si poradila tak, že som ich ručne upravovala...
Nemôžeš zadať túto odmenu ani samostatne ako iný - ďalší príjem, ako hlavný, lebo v jednom mesiaci môžeš vystaviť na jedného zamestnanca - meno - len jednu mzdu.
Alebo máš človeka najprv na dohodu, cca do 1/2 mesiaca, od 1/2-ky mesiaca na trvalý PP.
Musíš sa rozhodnúť, ktorú mzdu urobíš v SW, druhú musíš ručne, detto odvody do SP.
Poviete, tak nech ho zamestnajú od 1.-ého.
Zamestnávateľ predsa nebude brať ohľady na SW * veď aj prečo, a ty si poraď......
Dada
22.01.08,05:29
máš napr. zamestnaného v trvalom PP spoločníka, súčasne konateľa.
Vyplať mu odmenu konateľa.
Ak zadáš ako klas. odmenu, vezme ti to do všetkých VZ pre poisťovne, takže som si poradila tak, že som ich ručne upravovala...
Nemôžeš zadať túto odmenu ani samostatne ako iný - ďalší príjem, ako hlavný, lebo v jednom mesiaci môžeš vystaviť na jedného zamestnanca - meno - len jednu mzdu.
Alebo máš človeka najprv na dohodu, cca do 1/2 mesiaca, od 1/2-ky mesiaca na trvalý PP.
Musíš sa rozhodnúť, ktorú mzdu urobíš v SW, druhú musíš ručne, detto odvody do SP.
Poviete, tak nech ho zamestnajú od 1.-ého.
Zamestnávateľ predsa nebude brať ohľady na SW * veď aj prečo, a ty si poraď......

Nemám takéto prípady, ale priznám sa, riešila by som každý prac. pomer toho istého zamestnanca novou kartou v personalistike. Bolo by to prehľadnejšie.
Heni
22.01.08,06:58
....
Alebo máš človeka najprv na dohodu, cca do 1/2 mesiaca, od 1/2-ky mesiaca na trvalý PP.
Musíš sa rozhodnúť, ktorú mzdu urobíš v SW, druhú musíš ručne, detto odvody do SP.
......
napr. toto sa dá v Pohode v pohode.
atka4
22.01.08,07:57
napr. toto sa dá v Pohode v pohode.

Môžeš mi napísať ako? Asi som niečo nenaštudovala v príručke? Ďakujem.
atka4
22.01.08,07:59
Nemám takéto prípady, ale priznám sa, riešila by som každý prac. pomer toho istého zamestnanca novou kartou v personalistike. Bolo by to prehľadnejšie.
Ja som to samozrejme takto chcela urobiť. Skúsila som teda zadať, v personastike ho môžeš mať nahodené x-krát, ale mzdu ti nevypočíta, ak je v jednom mesiaci niečo 2 a viac krát. SW Ti vyhodí hlášku, že pohoda vie urobiť v jednom mesiaci na jedného zam. len jednu mzdu.
atka4
22.01.08,10:01
Pôvodca textu príspevku: Heni
napr. toto sa dá v Pohode v pohode.

Môžeš mi napísať ako? Asi som niečo nenaštudovala v príručke? Ďakujem.
Heni, pomôžeš?
dracica
22.01.08,10:20
konkretne...veľa vecí robia iné softwary automaticky nebudem menovať pretože by to bolo na tri strany. Pohoda nevie vypočítať mzdu ktorá je kombinová s úkolovou prácou atď môžem ti preposlať email ktorý tam posielala kolegyňa na tri strany...
dracica
22.01.08,10:22
je to pre malé firmy ktoré majú do 8 zamestancov, ale sľúbili, že na sebe popracujú uvidíme...
dracica
22.01.08,10:26
mali by sa vylepšiť aj z toho dôvodu, pretože kvôli mzdám budú prechádzať firmy na jeden nemenovaný software /nechcem robiť reklamu/, ktorý je o pár tisíc drahší ale mzdy má stopercentné do detailov dotiahnuté
bendo
22.01.08,11:03
je to pre malé firmy ktoré majú do 8 zamestancov, ale sľúbili, že na sebe popracujú uvidíme...

Aj mne sľúbili, že do Personalistiky doplnia možnosť vytlačiť zamestnancovi pracovnú zmluvu, príp. dohodu - ešte pred 2-3 rokmi.....
atka4
22.01.08,14:42
je to pre malé firmy ktoré majú do 8 zamestancov, ale sľúbili, že na sebe popracujú uvidíme...
No, to ja mám v niektorých firmách aj viac zamestnancov a robí mi to.
atka4
22.01.08,14:45
mali by sa vylepšiť aj z toho dôvodu, pretože kvôli mzdám budú prechádzať firmy na jeden nemenovaný software /nechcem robiť reklamu/, ktorý je o pár tisíc drahší ale mzdy má stopercentné do detailov dotiahnuté
Ktorý je na mzdy lepší? pošli ss, prosím, lebo tiež na nich nemám často nervy.
Okrem toho, prečo reklama? Tu sa bavíme o skúsenostiach. Ak niekto zadal dotaz, kt. soft je dobrý, ľudia odporučili konkrétne, tak v tom problém nevidím. Ale......., pošli tú ss, prosím.
Ďakujem.;)
dracica
22.01.08,15:14
dobre je to Kross fakt mám kolegyňu ktorá robila výplaty pre 150 zamestancov a na tento software nedá dopustiť
dracica
22.01.08,15:16
aby som len nekritizovala, tak čo sa týka účtovníctva je pohoda celkom dobrá aj cenovo prijateľná
atka4
22.01.08,15:50
dobre je to Kross fakt mám kolegyňu ktorá robila výplaty pre 150 zamestancov a na tento software nedá dopustiť
Tiež v ňom robí známa. Je v tomto precízny, len treba vraj veľa nahadzovať, ale výsledok že stojí za to.
petovsan
22.01.08,15:58
Tiež v ňom robí známa. Je v tomto precízny, len treba vraj veľa nahadzovať, ale výsledok že stojí za to.
... netreba v ňom až tak veľa nahadzovať; myslím, že požiadavky Olympu na vstupné údaje nie sú nijako prehnané, vyžaduje úplne bežné personalistické údaje ... program je skutočne kvalitne prepracovaný, upgrady promptné.

mimotemy... ale mám taký dojem, že ste úplne totálne odbočili od hlavnej témy ... ;););)
atka4
22.01.08,17:07
... netreba v ňom až tak veľa nahadzovať; myslím, že požiadavky Olympu na vstupné údaje nie sú nijako prehnané, vyžaduje úplne bežné personalistické údaje ... program je skutočne kvalitne prepracovaný, upgrady promptné.

mimotemy... ale mám taký dojem, že ste úplne totálne odbočili od hlavnej témy ... ;););)

žeby som ho skúsila?, Mám síce POHODU komplet, ale mzdy mám v 6-tich firmách, a ak mám stále dumkať, čo kde sama pripočítať, odpočítať - upraviť, aby to bolo na listinke ako má byť, aj vo výkazoch, to ma fakt nebaví.
Zaujíma ma priamo jedna vec.
Ak má zamestnanec v jednej firme v jednom mesiaci viac prac. pomerov, napr. hlavný a hoci aj 2 DoVP-každá iná práca, vie to urobiť? Najmä mi ide o výkaz do SP, kde to má byť rozpísané v 3 riadkoch.
Heni
22.01.08,17:13
Pôvodca textu príspevku: Heni
napr. toto sa dá v Pohode v pohode.

Môžeš mi napísať ako? Asi som niečo nenaštudovala v príručke? Ďakujem.
Heni, pomôžeš?
konkrétne v dec. 2007 som mala u jedného zamestnanca 1/2 mesiaca PP a 1/2 mesiaca DoPČ.
nahodila som ho do personalistiky aj druhýkrát, a vypočítalo mu aj výplatu z PP a aj odmenu z dohody...
bendo
22.01.08,17:25
žeby som ho skúsila?, Mám síce POHODU komplet, ale mzdy mám v 6-tich firmách, a ak mám stále dumkať, čo kde sama pripočítať, odpočítať - upraviť, aby to bolo na listinke ako má byť, aj vo výkazoch, to ma fakt nebaví.
Zaujíma ma priamo jedna vec.
Ak má zamestnanec v jednej firme v jednom mesiaci viac prac. pomerov, napr. hlavný a hoci aj 2 DoVP-každá iná práca, vie to urobiť? Najmä mi ide o výkaz do SP, kde to má byť rozpísané v 3 riadkoch.

Pokiaľ ho máš nahodeného v Personalistike 3 krát, prvý krát na hlavný PP, druhý krát ako dohodára (jedna práca) a tretí krát tiež ako dohodára (ďalšia práca), tak to vo výkaze do SP rozpíše do 3 riadkov a tiež ti vypočíta 3x mzdu pre tohto zamestnanca.:)
Heni
22.01.08,17:30
Pokiaľ ho máš nahodeného v Personalistike 3 krát, prvý krát na hlavný PP, druhý krát ako dohodára (jedna práca) a tretí krát tiež ako dohodára (ďalšia práca), tak to vo výkaze do SP rozpíše do 3 riadkov a tiež ti vypočíta 3x mzdu pre tohto zamestnanca.:)
... a do výkazu do SP to predsa ide tak, že každý prac. pomer má "svoj" riadok (so zvlášť vyčíslenými odprac. dňami a odmenou) i ked ide o toho istého zamestnanca... práve dnes som to konzultovala s prac. SP...
atka4
22.01.08,17:58
... a do výkazu do SP to predsa ide tak, že každý prac. pomer má "svoj" riadok (so zvlášť vyčíslenými odprac. dňami a odmenou) i ked ide o toho istého zamestnanca... práve dnes som to konzultovala s prac. SP...
To ja predsa viem, a práve preto to sa pýtam, či to OMEGA, či kt. je od fi. KROS SW na mzdy, toto aj robí.
Asi si si nevšimla vetičku - otázočku pred tým......

Zaujíma ma priamo jedna vec.
Ak má zamestnanec v jednej firme v jednom mesiaci viac prac. pomerov........

Ja sa pýtam, či ten SW takto - správne - funguje, či si ho mám eventuálne kúpiť na mzdy.
petovsan
22.01.08,18:13
To ja predsa viem, a práve preto to sa pýtam, či to OMEGA, či kt. je od fi. KROS SW na mzdy, toto aj robí.
Asi si si nevšimla vetičku - otázočku pred tým......

Zaujíma ma priamo jedna vec.
Ak má zamestnanec v jednej firme v jednom mesiaci viac prac. pomerov........

Ja sa pýtam, či ten SW takto - správne - funguje, či si ho mám eventuálne kúpiť na mzdy.
Minulý mesiac som mala obdobný problém (pracovníčka pracovala 1/2 mesiaca na 4-hodinový úväzok a 1/2 na plný, t.j. časť mesiaca bol jej vymeriavací základ iný ako tú druhú polovicu) po zadaní príslušných kódov do programu mi program správne vyrátal všetky odvody aj daň. Pre istotu som ale túto situáciu konzultovala s hot-linom v Olympe, kde mi môj postup odobrili, avšak doporučili, že je lepšie takéto prípady nahadzovať v programe samostatne, t.j. 2 pracovné pomery pre jedného zamestnanca.
bendo
22.01.08,18:30
Pokiaľ ho máš nahodeného v Personalistike 3 krát, prvý krát na hlavný PP, druhý krát ako dohodára (jedna práca) a tretí krát tiež ako dohodára (ďalšia práca), tak to vo výkaze do SP rozpíše do 3 riadkov a tiež ti vypočíta 3x mzdu pre tohto zamestnanca.:)

Všimla som si, že v ďalších príspevkoch sa pýtaš na Olymp, ja som ti odpovedala ako to má byť v Pohode (príspevky 6-11), aby si to mala vo výkaze do SP v 3 riadkoch.... pretože aj Pohoda to robí....
atka4
22.01.08,18:55
Minulý mesiac som mala obdobný problém (pracovníčka pracovala 1/2 mesiaca na 4-hodinový úväzok a 1/2 na plný, t.j. časť mesiaca bol jej vymeriavací základ iný ako tú druhú polovicu) po zadaní príslušných kódov do programu mi program správne vyrátal všetky odvody aj daň. Pre istotu som ale túto situáciu konzultovala s hot-linom v Olympe, kde mi môj postup odobrili, avšak doporučili, že je lepšie takéto prípady nahadzovať v programe samostatne, t.j. 2 pracovné pomery pre jedného zamestnanca.

Ale my sme predsa v porade SW POHODA, ja naň reagujem.
Keckalli sme s predrečníkmi o mzdách v POHODE, že nie sú ničmoc. "dracica" nadhodila, že od fi.KROS sú mzdy prepracované dobre, "petovsan" to odobril, že netreba veľa nahadzovať....tak som sa pýtala, či vie urobiť tie viaceré prac. pom. v jednom mesiaci u jedného zam.........., Viem, ako to má byť vo výkazoch, ale neriešim tu teraz ako to má byť vykozované do SP-to viem, ale zisťujem, či to vie SW od KROS urobiť, či nezmením SW na mzdy-prísp. 22
Asi treba pozrieť celú postupnosť diskusie.
petovsan
22.01.08,22:45
Ja viem, že sme v POHODE, mala som na mysli odbočenie od témy zadávateľa, ktorý zháňa účtovníka v POHODE a nepýta sa na klady a zápory softu, no rozvinula sa tu celkom pekná debata na tému programu ... tak som si myslela, že je to predsa len trochu mimo jeho témy ... :confused:, či nie?
atka4
23.01.08,08:03
Ja viem, že sme v POHODE, mala som na mysli odbočenie od témy zadávateľa, ktorý zháňa účtovníka v POHODE a nepýta sa na klady a zápory softu, no rozvinula sa tu celkom pekná debata na tému programu ... tak som si myslela, že je to predsa len trochu mimo jeho témy ... :confused:, či nie?
To máš pravdu, 1. príspevok, jasný a mám pocit, že už od príspevku 2, sme boli všetci mimo témy.
Príznačnejší názov by bol mzdy v pohode, - pre nasledujúce príspevky, ale to my sa zapojili-mimo témy...ale čo už.

Prajem pekný deň.
helas
26.01.08,20:21
Dobrý večer,
ja tiež účtujem v Pohode - PU.
Ale teraz mám taký malý problém a neviem čo s tým. Chcem zaúčtovať cez ID halierové vyrovnanie 0,12 hal. Napíšem tam 0,12 ale vždy mi prepíše na 0,10, asi som niečo zle odfajkla pri nastavovaní, ale neviem na to prísť, poradi mi niekto? Ďakujem
Jana2004
26.01.08,20:57
Keď si v tom ID, tak si daj Záznamy, Zaokrúhľovanie ,nezaokrúhľovať
helas
27.01.08,08:30
Ďakujem, do Záznamov mi ani nepadlo isť, už to funguje.
Peknú nedeľu.