Zuna111
02.01.08,13:36
Dobrý den, prosím o poradenie :


Zamestnanec platil platobnou kartou PHM, ale stratil doklad o nákupe PHM, objavili sme to iba na výpise z banky, mám to účtovať ako repre náklad?
Osobný automobil firma kúpila na lízing, ale majiteľ firmu predal ako celok, ako to mám zaúčtovať do nákladov ?
Ako zaúčtovať faktoring ? Firma postúpila pohľadávku banke, banka zaplatila 80% firme, ale nevymohla pohľadávku. Teraz chce banka zálohu vrátiť . Ako postupovať pri zaúčtovaní a ked zároveň poskytnutých 80% firma na účte už nemá ?Dakujem vopred za odpoved
Zoltán Kovács
02.01.08,12:50
Dobrý den, prosím o poradenie :

Zamestnanec platil platobnou kartou PHM, ale stratil doklad o nákupe PHM, objavili sme to iba na výpise z banky, mám to účtovať ako repre náklad? Účtoval by som to ako pohľadávku voči zamestnancovi, na účet 335, a zosobnil by som to. Veď vám vznikla škoda, nemôžeš si náklad a ani DPH ak si platiteľom.
Osobný automobil firma kúpila na lízing, ale majiteľ firmu predal ako celok, ako to mám zaúčtovať do nákladov ? Predpokladám, že sa jedná o sro, ak otázka je v podvojnom účtovníctve, v tom prípade pri predaji "firmy ako celku" nič sa nedeje. Totiž on mohol predať iba svoj majetkový podiel v spoločnosti. Tento predaj ide mimo firmy, a v účtovníctve sa to objaví jedina na účte 411 analytika, kde sa preúčtuje podiel na nového spoločníka.
Ako zaúčtovať faktoring ? Firma postúpila pohľadávku banke, banka zaplatila 80% firme, ale nevymohla pohľadávku. Teraz chce banka zálohu vrátiť . Ako postupovať pri zaúčtovaní a ked zároveň poskytnutých 80% firma na účte už nemá ? Toto neviem.Dakujem vopred za odpoved

................................