jarkra
02.01.08,15:02
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či môžeme predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti alebo sa to môže len pri pracovnej zmluve. Pôvodne bola dohoda o pracovnej činnosti uzatvorená do 31.12.2007. V podstate od 1.1.2008 by pokračovala. Musí sa uzatvoriť nová dohoda alebo len stačí predľžiť tú starú.

K tomu ešte potrebujem vedieť ako je to potom s prihlasovaním a odhlasovaním do SP. Ak uzatvoríme novú dohodu musím odhlásiť 31. 12. 2007 a prihlásiť nanovo zamestnanca deň dopredu (to už nestihnem:o ) alebo nie?
Ďakujem
Jozef Mihál
02.01.08,14:09
Môžete dohodu predĺžiť, ak tak urobíte, nemusíte dohodára odhlasovať a znova prihlasovať v SP.
Zuzy
22.11.11,07:39
Dobrý deň, prosím Vás koľkokrát za sebou môžem predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti? Ja som zvykla vždy na jeden rok, je to v poriadku? alebo už treba zmeniť na neurčitú dobu? za odpovede ďakujem
Tweety
22.11.11,08:09
Dobrý deň, prosím Vás koľkokrát za sebou môžem predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti? Ja som zvykla vždy na jeden rok, je to v poriadku? alebo už treba zmeniť na neurčitú dobu? za odpovede ďakujem DoPČ môže byť na dobu určitú, alebo neurčitú.
vieraaaa
22.11.11,08:11
Dobrý deň, prosím Vás koľkokrát za sebou môžem predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti? Ja som zvykla vždy na jeden rok, je to v poriadku? alebo už treba zmeniť na neurčitú dobu? za odpovede ďakujem
Predlžovanie a zmena doby určitej na dobu neurčitú sa týka pracovného pomeru na dobu určitú - § 48 ZP a nie dohôd.