vejtlo
02.01.08,17:17
Mam laptop Toshiba Satellite s Win XP. Asi pred rokom som si kupil externy disk Maxtor One Touch II kvoli zalohovaniu dat. Vsetko chodilo normalne az raz sa mi objavil napis ze zalohovanie bolo neuspesne. Nevenoval som tomu velku pozornost. Teraz laptop chodi stale pomalsie a pomalsiev – start Windowsu, vypinanie, otvaranie/zatvaranie programov atd. Ked som niekolko krat skusal defragmentaciu trvala strasne dlho a nakoniec win. vypisal ze nebola uspesna. Naposledy mi defrag. program vypisal ze mam iba 8 GB volneho miesta na disku z 250 GB a ze potrebuje 15 GB. Nejde mi ani odistalovat software s add/remove software. Neviem co mam robit lebo nemozem ani defragmentovat ani odinstalovavat.
Zoltán Kovács
02.01.08,16:19
A nemáš náhodou nejakú škodnú v compe? Myslím virus, trojský kôň .......
Braňo
03.01.08,06:00
Odporúčam prečisťiť hard disk s programom CCleaner, potom preskenovať s nejakým antivírom a antispyware programom a dať defragmentovať.
Katabaticky
03.01.08,06:13
1. neposkytol si dostatocne info :-)
2. mrvosoftove operacne systemy viac ako polroka nevydrzia fungovat korektne ak sa o to nestaras co nepredpokladam...
3. o ake zalohovanie ide? cely disk alebo len arcivy zo softov?
4. nenapisal si ani kolko mas ten book
5. aky pouzivas antivir pripadne antimalware...?
6. defragmentacia moze byt aj skodna :rolleyes:
7. kolko mas particii na disku?

a napsi nejake info o kompe a systeme...
toto vse zatim ideme na dalsie topics :cool:
Madam Kurie
03.01.08,16:39
Hardisk sa plní hlavne ukladaním ( zapisovaním ) všetkého na čo klikneš , inštaluješ ... v skrytých adresároch zvaných TEMP ( už som videl v tomto adresári 45 GB údajov !!! - nie u mňa) - tie by si mal vymazať . Vynikajúci program - nielen na čistku systému , ale i iné nastavenia je " XP MANAGER " - má v nastavení - jedno tlačítko, tj jedno kliknutie a vyčistí zbytočné súbory i registre ...
... a určite máš v PC minimálne dáke spyware.. Na to sú už spomenuté iné programy .
martin.br
05.01.08,13:35
moja rada, zalohovat data a vsetko preinstalovat. mne windows idu tak 3 mesiace a potom to ide dolu vodou. ked sa to len preinstaluje tak zostane bordel v registroch a je to na nic
vyr skalny
05.01.08,19:17
jj presne tak, preinstalovat cely win, robim to cca kazdy polrok ked to zacne blbnut, vsetko mam zalohovane na druhom disku takze nic nestratim, otazka dvoch hodin aj s ovladacmi a softom a komp je ako novy..
Katabaticky
09.01.08,00:13
zbytocna strata casu...
desktop 5 rokov a bez vacsich problemov stale ide...

staci pouzivat rozumne System mechanic , ccleaner, totaluninstaler pripadne to cistit rucne a trosku sa o to starat a nieje ziadny problem pri beznom uzivatelstve...:cool:
martin.br
09.01.08,21:24
zbytocna strata casu...
desktop 5 rokov a bez vacsich problemov stale ide...

staci pouzivat rozumne System mechanic , ccleaner, totaluninstaler pripadne to cistit rucne a trosku sa o to starat a nieje ziadny problem pri beznom uzivatelstve...:cool:

no tak to ti zavidim, mat take stastie
Katabaticky
10.01.08,03:48
ake stastie?
len sa o to musis pravidelne starat a nerobit s tym kraviny...

to mas to iste ako s autom... ak tam robis neodborne zasahy tak sa to prejavi
ak tam neustale pridavas kraviny tiez si znicis aerodynamiku a ide ti pomalsie...
ak pravidelne necistis a nemenis dolezite casti tiez ti casom skape... atd atd

ako pri beznej uzivatelskej cinnosti su systemy windows bezne stabilne pri pravidelnej udrzbe... len treba chciet :cool: