ankahanka
02.01.08,17:27
Ahojte,
chcela by som Vás znalých problematiky poprosiť o radu-môjmu známemu končí 3-mesačná skúšobná doba tuším okolo 10.1 a pár dní predtým musí podstúpiť operáciu. Náhodou sa dozvedel, že napriek dobrým výsledkom a spokojnosti ho chcú v skúš.dobe prepustiť-prosím Vás, ako je to so zamestnaním, pracovnou zmluvou-bude mať tá jeho PN nejaký vplyv na predĺženie pracovného pomeru, alebo ak ho chcú prepustiť, tak to nič neovplyvní?
Videla som, že pred chvíľou niekto písal niečo podobné, len tam bolo pár odlišností, a tak by ma zaujímalo konkrétne toto.
Ďakujem za pomoc.
Infarkt
02.01.08,16:35
Akurát tá PN-ka bude mať vplyv na skúšobnú lehotu...nie na PP.

Keď ho chcú prepustiť v skúšobnej lehote, neurobí s tým asi nič...

§ 45
Skúšobná doba

(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Zoltán Kovács
02.01.08,16:36
Ahojte,
chcela by som Vás znalých problematiky poprosiť o radu-môjmu známemu končí 3-mesačná skúšobná doba tuším okolo 10.1 a pár dní predtým musí podstúpiť operáciu. Náhodou sa dozvedel, že napriek dobrým výsledkom a spokojnosti ho chcú v skúš.dobe prepustiť-prosím Vás, ako je to so zamestnaním, pracovnou zmluvou-bude mať tá jeho PN nejaký vplyv na predĺženie pracovného pomeru, alebo ak ho chcú prepustiť, tak to nič neovplyvní?
Videla som, že pred chvíľou niekto písal niečo podobné, len tam bolo pár odlišností, a tak by ma zaujímalo konkrétne toto.
Ďakujem za pomoc.
Počas skúšobnej doby sa dá ukončiť pracovný pomer, aj keď je na PN. Neplatí zákaz výpovede, a dokonca skúšobná doba sa predlžuje o dobu PN.

§ 45
Skúšobná doba

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

Prekážky v práci:

§ 141
Dôležité osobné prekážky v práci

(1) Zamestnávateľ ospravedlní neprítomnosť zamestnanca v práci za čas jeho pracovnej neschopnosti pre chorobu alebo úraz, počas materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky (§ 166), karantény, ošetrovania chorého člena rodiny a počas starostlivosti o dieťa mladšie ako desať rokov, ktoré nemôže byť z vážnych dôvodov v starostlivosti detského výchovného zariadenia alebo školy, v ktorých starostlivosti dieťa inak je, alebo ak osoba, ktorá sa inak stará o dieťa, ochorela alebo sa jej nariadila karanténa (karanténne opatrenie), prípadne sa podrobila vyšetreniu alebo ošetreniu v zdravotníckom zariadení, ktoré nebolo možné zabezpečiť mimo pracovného času zamestnanca. Za tento čas nepatrí zamestnancovi náhrada mzdy, ak osobitný predpis neustanovuje inak.
Zoltán Kovács
02.01.08,16:37
mimotemy Infarkt, mne asi trvalo dlhšie vyhladávanie príslušných paragrafov. :D
Infarkt
02.01.08,16:41
mimotemy Infarkt, mne asi trvalo dlhšie vyhladávanie príslušných paragrafov. :D

mimotemy ... to ništ... som proste rýýýchlejšííí ... :D mimotemy