Pru
02.01.08,17:58
Môžem zaúčtovať 40,- pokutu od orangu ako réžiu alebo VNZD?
Zoltán Kovács
02.01.08,16:59
Môžem zaúčtovať 40,- pokutu od orangu ako réžiu alebo VNZD?

Je to zmluvná pokuta za upomienku, takže VOZD.
Pru
02.01.08,18:48
réžia alebo výdavok OZD-iný? neviem či je to jedno, kde sa to zaúčtuje. ď
Zita5
02.01.08,19:30
réžia alebo výdavok OZD-iný? neviem či je to jedno, kde sa to zaúčtuje. ď

Prevádzková réžia .
sybila3
22.06.10,11:23
Na fa za elektrinu je úrok z omeškania a zmluvná pokuta, dávam to ako VNZD, nakoľko podnikateľ stále platí neskoro aj keď má peniaze, čítala som, že by to malo ísť do réžie, ale aby to DU nevytkol, že je to jeho chyba.
JAJA11
22.06.10,11:29
Na fa za elektrinu je úrok z omeškania a zmluvná pokuta, dávam to ako VNZD, nakoľko podnikateľ stále platí neskoro aj keď má peniaze, čítala som, že by to malo ísť do réžie, ale aby to DU nevytkol, že je to jeho chyba.

Je úplne jedno či sú peniaze na účte alebo nie, pokiaľ sa jedná o zmluvné pokuty, sú VOZD. Len pokuty napr. od DÚ nie sú zmluvnými a preto VNZD. ;)
betka
22.06.10,11:33
ZDP:

17/(19) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.

S energetikou máte podpísanú zmluvu, ak nezaplatíte včas, má právo vyúčtovať Vám úroky z omeškania a ost. sankcie zo zmluvného vzťahu.
Toto všetko je daňový výdavok, keď to zaplatíte. VOZD-prev. réžia.

K 31.12.2010, odporúčam na základe ID preúčtovať do VOZD. Aj keď sme hocijaký podnikatelia, predsa má nárok na takýto daňový výdavok, i keď sa mu nechce platiť, a keď im tieto sankcie pripíše (zaplatí) na účet, má dôvod znížiť si ZD týmto spôsobom
sybila3
22.06.10,13:48
dobre, ja som to tak pre istotu účtovala, min. rok nechám tak, ale tento rok opravím. dík