zita1
02.01.08,20:00
S.r.o. kupila pozemok v konkurze, stala sa vlastnikom v12/07,predáva ho fyzickej osobe-nie podnikateľ, je to len príležitostný predaj,nezaoberá sa touto činnosťou a je platcom dph. Predaj sa uskutočni v 12/07
a/ Pri predaji má vystaviť sumu pozemku s dph?
b/ vystaviť sumu pozemku bez dph?
c/ cena predajná môže byť nižšia ako tá za ktorú sa kúpil pozemok?
ďakujem.
KEJKA
02.01.08,22:10
Ak sa jedná o stavebný pozemok, musí odviesť DPH, aj ked nie je povinná vystaviť faktúru (predáva občanovi).
Zrejme však bude spísaná K-P zmluva, tak tam treba jednoznačne uviesť cenu bez DPH a DPH k tomu, cenu celkom.
Ak sa nejedná o stav.pozemok, je to oslobodené.
Predajná cena môže byť nižšia, ale bude to divné......... a treba zvážiť, komu sa predáva.
zita1
03.01.08,05:32
Môže mi niekto poradiť v tomto?
skaspa
03.01.08,06:26
S.r.o. kupila pozemok v konkurze, stala sa vlastnikom v12/07,predáva ho fyzickej osobe-nie podnikateľ, je to len príležitostný predaj,nezaoberá sa touto činnosťou a je platcom dph. Predaj sa uskutočni v 12/07
a/ Pri predaji má vystaviť sumu pozemku s dph?
b/ vystaviť sumu pozemku bez dph?
c/ cena predajná môže byť nižšia ako tá za ktorú sa kúpil pozemok?
ďakujem.

a/ a b/ - § 38 ods. 2 zákona o DPH - Oslobodené od dane je dodanie pozemku okrem dodania stavebného pozemku. Pokiaľ sa stavebný pozemok dodáva so stavbou, vzťahuje sa na jeho dodanie odsek 1.

c/ predajná cena môže byť samozrejme nižšia, ale potom strata z predaja pozemku nie je daňovo uznaná - § 19 ods. 3 písm. e) zákona o dani z príjmov: Daňovými výdavkami sú aj vstupná cena pri predaji hmotného majetku vylúčeného z odpisovania podľa § 23, pričom pri predaji majetku uvedeného v § 23 ods. 1 písm. d) až g), § 23 ods. 2 písm. d) a pozemkov nedotknutých ťažbou možno vstupnú cenu zahrnúť len do výšky príjmu z predaja,
KEJKA
03.01.08,07:37
Môže mi niekto poradiť v tomto?
veď som ti poradila..............:cool:
zita1
03.01.08,09:15
ďakujem pekne, som si nevšimla že odpoveď je zbalená
heymaker555
26.02.08,12:35
Spýtam sa ak sa ale predáva stavebný pozemko bez stavby musí sa predávať s DPH ? Lebo píšeš, že na nestavebný pozemok sa nevzťahuje DPH, na stavebný zo stavbou sa vzťahuje ale na stavebný pozemok bez stavby nič nepíšeš...