Teekey
02.01.08,20:58
Ahojte,

ak budete mat niekto chvilku cas, chcel by som Vas poprosit o pomoc ohladne plnomocenstva. Nasledovne plnomocenstvo mam podpisat pre jednych znamych, ktory chcu za mna predat stresnu parcelu potencionalnemu zaujemcovi:

PLNOMOCENSTVO

Podpisany xxxxxxx, narodeny xxxxx, r.c. xxxxxx, bytom xxxxx ako majitel nehnutelnosti na xxxxx ulici

Splnomocnujem

xxxxxxxx, narodeneho xxxxxxx, r.c. xxxxxxxx

na zastupovanie pri predaji nehnutelnosti xxxxxxxxx, aby ma vo vsetkych pravnych veciach zastupoval, aby vykonaval vsetky pravne ukony, uzatvaral zmluvy, podaval navrhy a ziadosti, prijimal dorucovane pisomnosti.
Toto splnomocnenie davam i v rozsah prav a povinnosti podla Obc.zakonnika, Obcianskeho sudneho priadku, Obchodneho zakonnika, Zakonnika prace a Spravneho poriadku.

Podpisany xxxxxxxxxxx

Chcem sa spytat, ci taketo plnomocenstvo opravnuje splnomocneneho predat danu parcelu bez mojho vedomia a bez toho, aby som vedel za aku cenu, pripade ci su mozne nejake dalsie rizika, kedze sa mi formulacia "vsetky pravne ukony" a "uzatvaral zmluvy" moc nepaci :)

Vopred dakujem za rychlu odpoved, kedze si to overujem v casovej tiesni.
Zoltán Kovács
02.01.08,20:05
Prečo ho nepredáš sám? Určite by som takéto splnomocnenie nedával. Keď bude preberať aj písomnosti, tak nič nedozvieš ohľadne parcely.
atramka
02.01.08,20:16
Teekey, myslím, že by v tom plnomocenstve mala byť uvedená suma, za ktorú to predávaš. A pravdu pvediac, ani mne sa tá formulácia nepáči- je to vo veľkom rozsahu - prečo si to nepredáš sám???
Zita5
02.01.08,20:17
Dá sa predávať aj kupovať cez SPLNOMOCNENIE , samozrejme že by ste mali poznať človeka , ktorého splnocňujete k danému úkonu . Nepoznáme príčinu , prečo dotyčnú osobu splnomocňujete , takže nedá sa k tomu jednoznanče vyjadriť.Ale ak už takéto niečo idete robiť , bolo by vhodné sa obrátiť na právnika , ktorý Vám poradí a v prípade Vášho súhlasu aj splnomocnenie napíše, len samozrejme to treba zaplatiť , ale Vy musíte vedieť zhodnotiť , či sa Vám to oplatí .

Ja osobne som jednej veľmi dobrej známej takto na základe splnomocnenia spísaného u advokáta a taktiež založeného u advokáta kupovala byt do OV /známa žije a pracuje mimo republiku/, samozrejme aj Kúpna zmluva bola u toho istého advokáta spísaná . Čiže všetko pod dohľadom advokáta . Dá sa všetko , len treba vedieť , koho splnomocňujete .

Doporučujem navštíviť aj so známym niektorú z advokátskych kancelárii napr. v mieste Vášho bydliska , cez ktorú by bola zhotovená aj Kúpna zmluva s tým , že to splnomocnenie by išlo cez tú istú advokátsku kanceláriu včetne predaja .Samozrejem , že tomu by malo predchádzať Vaše osobné jednanie s daným právnikom z Vami zvolenej advokátskej kancelárie .Jednoducho to istiť cestou právnika .