scesnekova
02.01.08,23:54
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu, chcem začať podnikať v oblasti interierového dizajnu a popri tom chcem vyrábať bytové dokorácie (obrázky rámiky, rône aranžmány, podnosy, svietniky,...), ktoré by som chcela predávať aj samostatne. Je potrebné na výrobu týchto dekorácií nejaké špeciálne povolenie alebo niečo? Je potrebná registračná pokladňa?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
calawen
03.01.08,05:04
No, nie som si istá či budem mať pravdu, ale pokiaľ myslíte koncesiu tak to tuším netreba, stačí iba živnostenský list (pokiaľ chcete podnikať ako fyzická osoba). A čo sa registračnej pokladne týka, myslím, že pokiaľ budete fungovať na faktúry (všetky príjmy z týchto výrobkov budete fakturovať zákazníkom), tak Vám ju netreba, ale radšej by som ešte počkala na názor niekoho ďalšieho z porady.
yarmilka
03.01.08,17:47
dobrý deň,
na výrobu nepotrebujete žiadne špeciálne povolenie. A registračku iba v prípade, že by ste mali prevádzku obchodu, myslim. Zaujal ma Váš príspevok , som interiérová dizajnérka a tiež by som rada vyrábala a predávala malé úžitkové predmety.Práve si to rozbieham .A som premýšlala nad spoluprácou alebo komunikáciou s niekým. S kým ,by som sa radila ako postupovat .. majte sa pekne
scesnekova
03.01.08,19:19
Dobrý deň, ďakujem za odpovede.
Chcem sa ešte spýtať či by som
Vás nemohla poprosiť ešte o nejaké rady ohladne začatia podnikania v tomto odbore. Ak áno mohli by sme si písať na osobný mail. Ďakujem veľmi pekne
jozka56
03.01.08,20:17
Aj moja neter chce zacat s bytovym dizajnnerstvom. Dolezite je podla mna predat napady, mat dobru klientelu a dobrych subdodavatelov/alebo spolupracovnikov/. VO faktury a predajna registracna pokladna. Pekny napad.
Zoltán Kovács
03.01.08,20:20
Dobrý deň, ďakujem za odpovede.
Chcem sa ešte spýtať či by som
Vás nemohla poprosiť ešte o nejaké rady ohladne začatia podnikania v tomto odbore. Ak áno mohli by sme si písať na osobný mail. Ďakujem veľmi pekne

porada.sk je verejný portál, kde rady a pomoc fungujú na dobrovolnej báze, a verejne.
scesnekova
04.01.08,13:57
Ešte sa chcem spýtať, na predaj dekorácií ktoré som spomínala by som chcela
e-shop s tým, že by som si sama chcela meniť tovar a robiť jednoduché zmeny. Viete mi niekto poradiť firmu s ktorou mátre dobré skúsenosti v Šali a okolí. Možete písať aj na scesnekova@salamon.sk