fipina
03.01.08,09:30
Mám problém už od piatku dostať sa na podateľňu v SP. Dlho mi to načítava a len občas sa mi podarí pripojiť. A aj to urobím pár úkonov a znova mi to zamŕza. Ostatné stránky fungujú dobre, tak neviem, kde je chyba.
VERONIKA6
03.01.08,08:33
Presne tak isto to ide aj mne. Myslela som si, že to mám v internete, nakoľko sme menili rýchlosť za väčšiu a od vtedy mi to ide stále všetko pomalšie.
Takže nie som sama.
bea
03.01.08,08:38
Asi je veľa záujemcov o EZU. Aj včera to bolo strašne pomalé a dnes sa mi ešte nepodarilo pripojiť.
fipina
03.01.08,08:38
Ide ma poraziť, od piatku si potrebujem vytlačiť zaslané RLFO a urobiť odhlášky k 31.12. a stále mi to nejde. Najskôr som si myslela, že koncom roka a začiatkom nového je pripojených veľa firiem, preto to zlyháva. Ale už ma to vytáča. Celý deň nerobím nič iné, len sa snažím pripojiť.
bea
03.01.08,08:43
Ja som odhlasovala 27. a 28. 12. skoro 400 dohodárov, podarilo sa mi to, ale chcem si ich vytlačiť a to sa mi veru nedarí. Ale aspoň som videla, že sú všetci akceptovaní a aj to je v novom roku jedna dobrá správa :).
fipina
03.01.08,08:45
:)Patríš medzi tých šťastnejších.:)
Ester plus
04.01.08,06:57
Ani dnes sa nemôžem na stránku podateľne napojiť.
malalulu
04.01.08,07:38
Ja som včera strávila nad odhlásením 1 dohodára asi 2hodiny. Zoprárkrát ma už skoro na konci vyhodilo, ale nakoniec sa mi to podarilo aj vytlačiť. Takže si gratulujem.
Stefan2005
04.01.08,08:18
Ani dnes sa nemôžem na stránku podateľne napojiť.

Treba skúsiť v menej exponovaných hodinách - napr. o 23:00 alebo o 02:30...
Len zase nesmieš sa trafiť do obdobia, keď sa robí údržba servera.
Najlepšie na tom je fakt, že SP ustanoví pre podnikateľov povinnosť, ktorú niekedy nie je schopná sama technicky zvládnuť. A teraz si predstavme, až túto povinnosť rozšíria na všetkých podnikateľov bez ohľadu na počet zamestnancov.
bea
04.01.08,08:35
Ja tak ako som odhlasovala na konci roka, tak musím prihlasovať zase cca 300 dohodárov a veru neviem si predstaviť, ako to urobím takýmto tempom. Ale ozaj, čo mám urobiť, keď sa mi to do termínu nepodarí? Dá sa to nejako odôvodniť, aby firma nedostala pokutu?
Stefan2005
04.01.08,08:46
Ešte jedna nemilá aktuálna skúsenosť: signalizuje mi kolegyňa, že počas tohoto "nekonečného čakania" na odoslanie-prihlasovanie údajov, kedy bola v presvedčení, že to nefunguje, tak stlačila viacnásobne tlačítko odoslať. Keď po pár hodinách sa korektne dostala na stránku, tak prišlo nemilé prekvapenie - prihláška bola 3-4x podaná (zaregistrovaná) - a po dlhšej dobe funkcia storno už nie je prístupná.
migelovci
04.01.08,08:50
Je to teraz problem uz asi 3 ti den.. neda sa tam dostat a ak sa da tak len na chvilu a aj tak nie je dokument hned akceptovany. Je to otrasne. Kolegyna uz im dnes pisala mail, ze co to ma byt. Zatial neodpisali.
bea
04.01.08,09:38
Treba skúsiť v menej exponovaných hodinách - napr. o 23:00 alebo o 02:30...
Len zase nesmieš sa trafiť do obdobia, keď sa robí údržba servera.


Dobrá predstava, o 23:00 naskočím do auta, (prípadne zavolám taxi) vbehnem do firmy, odskúšam, či sa mi bude dariť, keď nie, bežím domov, ľahnem, o 02:00 nabehnem zase, odskúšam, keď nie, bežím ... :D:D:D
Stefan2005
04.01.08,09:55
Dobrá predstava, o 23:00 naskočím do auta, (prípadne zavolám taxi) vbehnem do firmy, odskúšam, či sa mi bude dariť, keď nie, bežím domov, ľahnem, o 02:00 nabehnem zase, odskúšam, keď nie, bežím ... :D:D:D

... čo neurobí človek pre firmu ....;)
bea
04.01.08,15:08
Čo Vy na toto?

zo stránky www.socpoist.sk

Oznámenie zamestnávateľom, ktorí predkladajú registračné listy FO a výkazy poistného a príspevkov elektronickou formou prostredníctvom IS EZU
04.01.2008

Sociálna poisťovňa oznamuje zamestnávateľom, ktorí predkladajú registračné listy fyzických osôb (FO) a výkazy poistného a príspevkov elektronickou formou prostredníctvom informačného systému elektronického zberu údajov (IS EZU), že pre mimoriadnu zaťaženosť IS EZU od 2. januára 2008 až do bezproblémovej prevádzky tohto systému Sociálna poisťovňa nebude ukladať pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov.

O opätovnej bezproblémovej prevádzke IS EZU bude Sociálna poisťovňa informovať zamestnávateľov prostredníctvom svojej webovej stránky.
Paula
04.01.08,15:33
Mimoriadne asi sú zaťažení už dlhšie, pretože dnes som zistila, že ešte nemajú zaregistrované vo svojom softe ani niektoré prihlášky a odhlášky z posledných dvoch decembrových týždňov. Mrník. Ešteže sa vzdali pokút :cool:
Zoltán Kovács
04.01.08,23:12
Ja som odhlasovala 27. a 28. 12. skoro 400 dohodárov, podarilo sa mi to, ale chcem si ich vytlačiť a to sa mi veru nedarí. Ale aspoň som videla, že sú všetci akceptovaní a aj to je v novom roku jedna dobrá správa :).


Ja tak ako som odhlasovala na konci roka, tak musím prihlasovať zase cca 300 dohodárov a veru neviem si predstaviť, ako to urobím takýmto tempom. Ale ozaj, čo mám urobiť, keď sa mi to do termínu nepodarí? Dá sa to nejako odôvodniť, aby firma nedostala pokutu?

Ak medzi tých 300 nových dohodárov máš aj takých, ktorých si odhlasovala, tak si robila zbytočnú robotu. Stačilo im predlžiť tú dohodu na rok 2008, a nemusela si ich odhlasovať vôbec.
Jozef Mihál
04.01.08,23:31
... O opätovnej bezproblémovej prevádzke IS EZU bude Sociálna poisťovňa informovať zamestnávateľov prostredníctvom svojej webovej stránky.
Štát v štáte. Kedy tá inštitúcia bude konečne fungovať tak, ako si občan predstavuje fungovanie nejakej štátnej inštitúcie?

A to si pritom nechali v tomto roku zvýšiť správny fond z 2,9% na 3,5% z vybratého poistného, čiže o nejakú miliardičku navyše.

P.S. Teším sa na informáciu o odmenách za úspešné fungovanie SP, ktoré nepochybne s.riaditeľ SP za minulý rok dostane.
Melnick
04.01.08,23:41
Tak to ma podržte, lebo dnes dostali klienti, ktorým som zmeny v DNP robila poštou 28.12.2007, potvrdené kópie. Myslím, že v RK nezaháľajú. :) Z tej miliardičky by si teda kúsoček zaslúžili.
Jozef Mihál
04.01.08,23:45
Pamätáte si, aká bola panika na prelome rokov 1990/2000? Boli obavy, či informačné systémy "znesú" prechod na rok 2000.

V Sociálke sú zrejme nastavení o 8 rokov dozadu.
Paula
05.01.08,09:19
Tak to ma podržte, lebo dnes dostali klienti, ktorým som zmeny v DNP robila poštou 28.12.2007, potvrdené kópie. Myslím, že v RK nezaháľajú. :) Z tej miliardičky by si teda kúsoček zaslúžili.



Majka, potvrdené prihlášky a odhlášky z decembra mám aj ja, ale pri mojej vlastnej "kontrole" priamo v ich kanclíkoch som videla stohy a záveje týchto zázrakov a pritom v softe nemali zaznamenané ani to elektronické ani to osobne odovzdané - tak som myslela v mojom príspevku vyššie. A že niekedy pýtajú dodať ešte raz aj to, čo kedysi sami osobne potvrdili, že prevzali....o tom sme si už nie raz tu zabublali.....to si v budúcnosti užijú tí, ktorí ešte nepreskákali kontrolu za 10 rokov späť úhrnom, kedy sa ukáže, že firma si všetko splnila načas a v záznamoch SP sú diery :cool:
brm
05.01.08,09:55
no sláva, zdá sa, že to začína znova naberať obrátky, práve som bez problémov zrealizovala hrču odhlášok prihlášok za 4 firmy...a dokonca to ani netrvalo dlho a stalo sa niečo nepredstaviteľné: ani raz ma to nevyhodilo...
evina
05.01.08,10:21
Mimoriadne asi sú zaťažení už dlhšie, pretože dnes som zistila, že ešte nemajú zaregistrované vo svojom softe ani niektoré prihlášky a odhlášky z posledných dvoch decembrových týždňov. Mrník. Ešteže sa vzdali pokút :cool:
Keby len dvoch posledných decembrových týždňov...to by bola v celku Amerika , ale skutočnosť je oveľa horšia ...
Paula
05.01.08,10:23
Máš pravdu Evka, zistila som včera aj to, že ma nemajú odhlásenú posledným mojim zamestnávateľom v r.1996...teda možno ma aj odhlásil, len na sociálke visím.:D
evina
05.01.08,10:24
Máš pravdu Evka, zistila som včera aj to, že ma nemajú odhlásenú posledným mojim zamestnávateľom v r.1996...teda možno ma aj odhlásil, len na sociálke visím.:D

Človek už ani nevie, či sa má smiať alebo plakať...ja som podľa SP odrobila tiež len posledných 10 rokov :D:mee:
veronikasad
05.01.08,10:30
Máš pravdu Evka, zistila som včera aj to, že ma nemajú odhlásenú posledným mojim zamestnávateľom v r.1996...teda možno ma aj odhlásil, len na sociálke visím.:D
Taký problém som mala v jednej firme aj ja. Ešte že som im predložila potvrdenú kopiu odhlášky. Možno by si boli naúčtovali aj pokutu za neskoré odovzdanie odhlášky.
Pri poslednej návšteve registra ma pracovníčka upozornila na to, že ak nebude sedieť počet poistencov u nich a na mesačnom výkaze - výkaz po 1.1.08 "neprejde".
Neposielam výkazy elektronicky - mám len malé firmy, tak neviem či to od 1.1.08 "funguje"

-------
Veronika
Zoltán Kovács
05.01.08,16:34
Človek už ani nevie, či sa má smiať alebo plakať...ja som podľa SP odrobila tiež len posledných 10 rokov :D:mee:

Ja podľa výpisu SP o započítaných rokoch mám odpracované iba 204 dni. A pritom už 12 rokov si platím starobné poistenie ako szčo, a v r. 2007 ako zamestnanec. :D
bea
07.01.08,08:24
Ak medzi tých 300 nových dohodárov máš aj takých, ktorých si odhlasovala, tak si robila zbytočnú robotu. Stačilo im predlžiť tú dohodu na rok 2008, a nemusela si ich odhlasovať vôbec.
To nezávisí odo mňa, firma, ktorej robím účto, to má takto zavedené a ťažko do toho niečo hovoriť. Oni dokonca aj dohodárom, ktorí majú uzatvorené dohody o VP na celý rok, robia na niektoré práce ešte zvlášť dohody o VP a prihlasujú a odhlasujú ich aj na pár dní... Majú to takto robené, kvôli vyúčtovaniu jednotlivých zákaziek.
fipina
07.01.08,11:13
Dnes som sa osobne pýtala na sociálke, o probléme vedia a v pohode mi vzali papierovú formu RLFO. Takže to skúste zatiaľ aj takto.