bambino87
03.01.08,08:40
Prosim o radu, prvy rok podnikam. od začiatku januara 2007 som bola evidovana na urade prace. Pocas toho som brigadovala na dohodu ale aj bola z uradu prace na absolventskej praxi za co som dostavala peniaze. Od augusta som SZCO. ako mam vsetky tieto prijmy zahrnut do DP a kam presne. Dakujem
KEJKA
03.01.08,07:51
v DPFO typ B máš na to tabuľky a riadky aj návod - pokyn.
bambino87
04.01.08,10:31
neviete ci uz vysli nove tlaciva DP?
ickom
04.01.08,10:51
Áno, ak máš Draka, dá sa to tam stiahnuť. Inak sa dá stiahnuť zdarma program na www.kros.sk , ja som si to stiahla včera večer.
bambino87
04.01.08,11:06
dakujem Vam
Johanka
04.01.08,11:06
Prosim o radu, prvy rok podnikam. od začiatku januara 2007 som bola evidovana na urade prace. Pocas toho som brigadovala na dohodu ale aj bola z uradu prace na absolventskej praxi za co som dostavala peniaze. Od augusta som SZCO. ako mam vsetky tieto prijmy zahrnut do DP a kam presne. Dakujem
mimotemy Nečuduj sa predchádzajúcim odpovediam. Vieš o tom, že sa tu dá pozrieť história príspevkov každého člena?
Podľa všetkého si účtovník- živnostník .... a nerobíš účto len sama sebe ...budeme spolu vypĺňať všetky priznania ? Čo tak trocha poštudovať a tiež zabiť trocha voľného času ?
ickom
04.01.08,13:16
Nečuduj sa predchádzajúcim odpovediam...
Čo si tým akože chcela povedať? Mimochodom, čo je podľa teba mimo témy?
Odpovedala som len na otázku, či už vyšlo nové tlačivo. V zadaní otázky nepíše, že účtovníctvo ide robiť viacerím, v profile má uvedené len živnostník, ale pozrela som si aj iné príspevky a podľa otázok , ktoré kládla to vyzerá, že účto robí aj iným. Chcela som ale "vrátiť požičané".
bambino87
07.01.08,06:19
nechcela som aby kvoli mne vznikol konflikt. staci ked mi poviete kde by som si vyhladala ( v akych knihách) odpovede na moje otazky. radim sa s jednou uctovnickou ale vzdy si to radsej este overujem. dost kniziek som prelistovala, ale nikde som nenasla vsetky odpovede. napr. mi povedala ze si nie je ista, ale SZCO, ktora dobrovolne plati socialku, tak sa jej to nepocita do DP. nezda sa mi, tak si to chcem este niekde overit.
ekopo
07.01.08,06:55
Áno, ak máš Draka, dá sa to tam stiahnuť. Inak sa dá stiahnuť zdarma program na www.kros.sk (http://www.kros.sk) , ja som si to stiahla včera večer.
V alfe určite ešte nie sú nové tlačivá (7.1.2008). Kvôli tomu zbytočne ťahať.
evina
07.01.08,07:14
nechcela som aby kvoli mne vznikol konflikt. staci ked mi poviete kde by som si vyhladala ( v akych knihách) odpovede na moje otazky. radim sa s jednou uctovnickou ale vzdy si to radsej este overujem. dost kniziek som prelistovala, ale nikde som nenasla vsetky odpovede. napr. mi povedala ze si nie je ista, ale SZCO, ktora dobrovolne plati socialku, tak sa jej to nepocita do DP. nezda sa mi, tak si to chcem este niekde overit.
Dobrovoľne platené poistné sa registráciou stáva povinným, v DP sa odpočítava...
joni102
08.01.08,09:48
ekopo
08.01.08,10:10
Na stránke DRSR sú zatiaľ uvedené vzory účtovných výkazov k JU len pre roky 2005-6. Za rok 2007 zatial na stránke nie sú uvedené vzory. Či budú platiť staré výkazy, alebo nové, ktoré sú uvedené v Opatrení MF SR č. 27076/2007-74 to je otázka. Toto opatrenie totiž nadobúda platnosť 1.1.2008.
Boli v nich vypustené sumárne riadky (99)
ekopo
08.01.08,16:06
Má niekto info o výkazoch pre JU za rok 2007? (predchádzajúci príspevok)
ickom
11.01.08,12:58
Nové tlačivá na DÚ ešte nemajú (teda spoň u nás nie). Bola som tam včera a ešte sami nevedia, kedy budú. Pravdepodobne až vo februári. Smola, ja som to chcela odovzať už v januári a bez šance...
liba2
11.01.08,13:44
dostala som info v podateľni, že tlačivá DP budú najskôr koncom januára... :)
ickom
12.01.08,16:01
Ešte doplním, čo bolo dnes v rozhlase, priznania na starom tlačive neplatia...
veronikasad
12.01.08,16:26
Nové tlačivá na DÚ ešte nemajú (teda spoň u nás nie). Bola som tam včera a ešte sami nevedia, kedy budú. Pravdepodobne až vo februári. Smola, ja som to chcela odovzať už v januári a bez šance...
Kľudne môžeš odovzdať DP v januári - na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) sú nové tlačivá, ktoré si vytlačíš a vyplníš. Nájadeš ich už aj na PORAde.

--------
Veronika
MILKA58
12.01.08,17:27
V Prešove na DÚ povedali, že by mali byť nové tlačivá na budúci týždeň.