cerkoba
03.01.08,09:34
Príjemný pekný deň prajem. Mal by niekto prosím vedomosti o mojich otázkach?
Apríl/2007 som si založil voľnú živnosť, ktorú som si robil popri zamestnaní.Za rok 2007 som nevykázal žiaden zisk zo živnosti.Môžem prosím niekoho poprosiť
aby mi poradil, čo musím urobiť a čo ma čaká? Zamestnávateľ za mňa daň odvádzal.Tento rok si budem robiť daňové priznanie sám, to viem.Ale neviem, aké poplatky tento rok budem musieť platiť keď chcem v živnosti pokračovať....zdravotné....jednoducho neviem.
Ď:)akujem
veronikasad
03.01.08,08:41
Príjemný pekný deň prajem. Mal by niekto prosím vedomosti o mojich otázkach?
Apríl/2007 som si založil voľnú živnosť, ktorú som si robil popri zamestnaní.Za rok 2007 som nevykázal žiaden zisk zo živnosti.Môžem prosím niekoho poprosiť
aby mi poradil, čo musím urobiť a čo ma čaká? Zamestnávateľ za mňa daň odvádzal.Tento rok si budem robiť daňové priznanie sám, to viem.Ale neviem, aké poplatky tento rok budem musieť platiť keď chcem v živnosti pokračovať....zdravotné....jednoducho neviem.
Ď:)akujem
l. od zamestnávateľa si vypýtaš Potvrdenie o zdaniteľnej mzde

2. do 31.3. 2008 podáš daňové priznanie typu B, do ktorého zahrnieš príjmy zo závislej činnosti - § 5 - z potvrdenia od zamestnávateľa a príjmy zo živnosti - § 6 /ak máš stratu, vykazuješ ju tiež, v ďalších rokoch si ju mô§žeš "umoriť"/

3. do 30.6.2008 urobíš ročné zúčtovanie zdravotného poistenia /predpokladám, že si sa do 8 dní od začiatku podnikania prihlásil do zdravotnej poisťovne ako SZČO. Ak podnikáš popri zamestnaní, preddavky platiť nemusíš, mohol si si určiť vymeriavací základ 0/.

4. do 30.6.2008 odovzdáš v sociálnej poisťovni výpis z daňového priznania. Ak tvoj príjem z podnikania /pozor tržby - nie zisk !!!/ presiahol 12-násobok min. mzdy /97200sk/ do 8.7.2008 sa prihlásiš na reg.liste FO ako povinný platiteľ odvodov do sociálnej poisťovne a do 8.8.08 zaplatíš prvú platbu poistného.

Stačí ?

---------
Veronika