janaGT
09.03.05,06:56
počula som nejaké informácie o tom, že banky si medzi sebou vytvorili akýsi "univerzálny register", v ktorom nájdu informácie o tom, v akej banke resp. koľko pôžičiek má klient. Je to pravda? Dúfam, že som sa správne vyjadrila. Napr. ak mám pôžičku v banke a, a chcem pôžičku z banky b, tak banka b si vie preveriť, aké pôžičky mám v iných bankách. Viete mi niekto k tomu napísať niečo viac, resp. od kedy to platí, či musí dať klient súhlas k tomu, aby banka takéto údaje o ňom poskytla ....
ZuzanaA
09.03.05,06:38
Jani, tiež som o tom počula, ale marí sa mi, že to ešte nefunguje. A myslím, že to bude bez súhlasu klienta. Alebo sa mýlim, a už je to spustené v praxi?
janaGT
09.03.05,06:43
no práveže neviem či to ešte funguje, včera sa ma na to pýtala kámoška, tak to teraz chcem zistiť. Dúfam, že niekto odpovie. Možno tu je aj nejaký bankový pracovník.
Vladimír Ozimý
09.03.05,08:19
mam strach že to funguje, pretože kamarat chcel požičku z tatrabanky a oni mu ju zamietli, napriek tomu že prijem splnal, kvoli tomu že ma už pôžičku v slovenskej sporiteľni... haha sranda že
janaGT
09.03.05,08:31
mam strach že to funguje, pretože kamarat chcel požičku z tatrabanky a oni mu ju zamietli, napriek tomu že prijem splnal, kvoli tomu že ma už pôžičku v slovenskej sporiteľni... haha sranda žeAle je dosť možné, že on si tú splátku pôžičky priznal , lebo keď si vybavuješ pôžičku, tak sa ťa na to pýtajú. A možno bol úprimný a povedal pravdu.
Vladimír Ozimý
09.03.05,08:33
Nepriznal zistili si to sami, ešte bol dosť v šoku z toho ako na to prišli.
janaGT
09.03.05,08:35
to je smola. Uvidíme, možno sa ešte niekto pridá do debaty a dá bližšie informácie.
andreaS
09.03.05,08:50
funguje to...

idem ziadat o stavebny uver a bolo mi povedane, ze uz funguje tento register, tak treba v podstate priznat co sme kde dlzni.. takze tak
bepo
09.03.05,09:12
Fungovať už funguje len ešte nie sú naňho napojené všetky banky ale tie hlavné typu Tatra,SLSP,VUB už áno.Do 1/2 roka by mali byť všetky napojené.
andreaS
09.03.05,09:14
pripajam len ze mne to bolo povedane v CSOB, takze tam su napojeny tiez
janaGT
09.03.05,09:20
a dá sa zistiť aj pôžička napr. z roku 2001? Alebo len nové napr. od roku 2004, alebo ako to je?
bepo
09.03.05,09:31
Mali by byť všetky nesplatené pôžičky+história-teda či klient načas spláca-splácal alebo s problémami.
ricij
09.03.05,09:52
Tak som sa trochu popozeral po etrende a stiahol som nejaké info v prílohe.
janaGT
09.03.05,10:01
ricij, máš u mňa lentilku ...
ricij
09.03.05,10:04
ricij, máš u mňa lentilku ...Však ako pozerám, ešte si to nevidela (svieti tam 0 videní v tomto momente). To akože preddavok? Pošlem číslo faxu?
bepo
09.03.05,10:06
Zrejme to nepočíta dobre,ja som si to pozrel a aj po refreshi tam stále svieti 0 videní.
janaGT
09.03.05,11:17
Však ako pozerám, ešte si to nevidela (svieti tam 0 videní v tomto momente). To akože preddavok? Pošlem číslo faxu?ale teraz sa teda mýliš, ja som si to najskôr prečítala a potom som ti písala o tej lentilke. Takže tam asi 0 videní byť nemohlo.
ricij
09.03.05,11:22
Bolo, určite bolo. Aj bepo tak píše, však, bepo, zachráň ma! Myslia si, že som blbý.
Už sa to zasa znormalizovalo.
Miro77
09.03.05,11:59
Izé aby sa Vám zobrazilo počet videní o jedno viac musíte ísť internetovým prezeračom DO PREDU. Kliknutím na šípku naspäť sa vrátite do pôvodnej situácie. Ak si chcete občerstviť stav obrazovky treba dať refreš.:eek:

K tomu registru. Vybavoval som si pôžičku v dec.2004 a v zmluve bolo, že súhlasím s uvedením mojich dát do registra.;)