secondary
03.01.08,10:15
Dobry den,

uz niekolko rokov mam zriadenu zivnost, v tomto roku by som rad zrusil zivnost a zalozil s.r.o.

Chcem sa vsak spytat, ci je mozne najprv uplne zrusit zivnost a potom zriadit s.r.o.? Pytam sa preto, lebo mam pocit, ze je pri zakladani s.r.o. treba aj zivnost, ale mozno sa mylim, ale keby ano, z akych dovodov, u kazdej cinnosti, alebo je to stanovene len u niektorych typov cinnosti?

S pozdravom
Jozef Pohanka
KEJKA
03.01.08,09:21
musíš mať ŽL na s.r.o., takže tvoja živnosť nepomôže.
andi
03.01.08,09:37
Mám aj ja podobný problém. Ak konateľ s.r.o. má ŽL tak to musí ponechať po celú dobu podnikania? Alebo aspoň jeden konateľ musí mať ŽL?
comodo
03.01.08,09:42
Zivnost SZCO nema nic spolocne s s.r.o. Tiez som presiel so zivnosti na sro.
liba2
03.01.08,09:46
Mám aj ja podobný problém. Ak konateľ s.r.o. má ŽL tak to musí ponechať po celú dobu podnikania? Alebo aspoň jeden konateľ musí mať ŽL?
Pre s.r.o. je rozhodujúci ŽL vystavený na s.r.o. (teda nie na občana).
Ak občan má ŽL vystavený na jeho meno, pravdepodobne mu bol vystavený pre vykonávanie živnosti (SZčO).
Teda na občana môže byť vystavený ŽL a tento občan môže byť súčasne konateľom v s.r.o. - ale tieto 2 veci spolu nesúvisia.
andi
03.01.08,09:48
Ďakujem. Práve o to mi išlo, lebo konateľ predtým bol SZČO a teraz s tým chce skončiť, takže to bezproblémov môže urobiť.
oliverD
04.01.08,12:54
Dobry den,
rad by som sa opytal, ak idem zakladat s.r.o. pre cudzinca obcana EU, nema na slovensku ani zalozenu zivnost. ma firmu v taliansku ako je to v tomto pripade?
Dakujem Oliver Derčalík
liba2
04.01.08,16:06
oliverD
05.01.08,10:20
dakujem za radu, pomohla mi