matejla
03.01.08,11:26
Dobrý deň chcela by som vedieť ak zamestnanec ukončí pracovný pomer dohodou a zamestnávateľ to neakcetuje a dá dvojmesačnú výpovednú lehotu a zamestnanec odíde ku dátumu dohody na čo má nárok zamestnávateľ.
Tweety
03.01.08,10:29
Dobrý deň chcela by som vedieť ak zamestnanec ukončí pracovný pomer dohodou a zamestnávateľ to neakcetuje a dá dvojmesačnú výpovednú lehotu a zamestnanec odíde ku dátumu dohody na čo má nárok zamestnávateľ.
Ak plynie VD počas Výpovede- neviem či ju má a on nezotrvá u zamestnáv. počas nej, zamestnáv. má právo na peň. náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mes., ak sa na tejto náhrade dohodli vPZ, ináč nárok na náhradu nemá. §62ZP odst.3.
Zoltán Kovács
03.01.08,10:30
Dobrý deň chcela by som vedieť ak zamestnanec ukončí pracovný pomer dohodou a zamestnávateľ to neakcetuje a dá dvojmesačnú výpovednú lehotu a zamestnanec odíde ku dátumu dohody na čo má nárok zamestnávateľ.

Ak zamestnávateľ neakceptuje dohodu o ukončení prac.pomeru k určitému dátumu, tak prac.pomer trvá. A potom nastupuje výpoveď s výpovednou lehotou.
matejla
03.01.08,10:35
a čo ak som ako zamestnanec odišla a dnes nastúpim do nového PP.
Zoltán Kovács
03.01.08,10:39
a čo ak som ako zamestnanec odišla a dnes nastúpim do nového PP.

Zamestnanec môže mať viac súbežných prac.pomerov. V pôvodnom zamestnaní ti beží výpovedná lehota. Ak nechodíš do zamestnania, tak ti evidujú absenciu, čo má za následok krátenia dovolenky o 1-2 dni za každý vymeškaný deň. Prípadne zamestnávateľ bude môcť nárokovať náhradu škody, ako bolo uvedené vyššie v príspevkoch.
Infarkt
03.01.08,10:48
a čo ak som ako zamestnanec odišla a dnes nastúpim do nového PP.

To myslíš ako tak, že si sa normálne zdvihla a odišla z práce :confused: Lebo v pôvodnom príspevku uvádzaš nejaké rozviazanie PP dohodou...ale to ti údajne ZĽ neakceptoval...vieš, na ukončenie PP dohodou treba dohodu oboch strán :confused:

To že nastúpiš dnes do iného PP nie je problém...môžeš mať hoci aj 5 PP súbežne... :)


Ak sa zamestnávateľ nedohodol so zamestnancom na ukončení PP dohodou, tak nenastupuje výpoveď s výpovednou dobou... SMITH :confused:

Myslím, že si si to mala nechať vysvetliť pred tým, ako si začala podnikať nejaké kroky so zmenou zamestnávateľa...vystavuješ sa zbytočnému riziku problémov a naťahovačiek... :o


§ 61
Výpoveď

(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.

(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.

(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas troch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.

(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.

§ 62
Výpovedná doba

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

(2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak.

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
Zoltán Kovács
03.01.08,10:53
[quote=Infarkt;600586]
Ak sa zamestnávateľ nedohodol so zamestnancom na ukončení PP dohodou, tak nenastupuje výpoveď s výpovednou dobou... SMITH :confused: AKo možnosť skončenia pracovného pomeru jedine výpoveď keď sa nedohodnú. A samozrejme, že písomná, snáď to nemusím prizvukovať, že výpoveď musí byť písomná.

Myslím, že si si to mala nechať vysvetliť pred tým, ako si začala podnikať nejaké kroky so zmenou zamestnávateľa...vystavuješ sa zbytočnému riziku problémov a naťahovačiek... :o[quote]


.......................................
Infarkt
03.01.08,10:57
Ja si myslím, že jej to treba prízvukovať :) ... lebo mám z tých jej písmenok dojem, že nevie čo činí ;)
matejla
03.01.08,12:07
táto záležitosť sa mna osobne vôbec netýka.
Chobot
03.01.08,12:18
táto záležitosť sa mna osobne vôbec netýka.

Tak prečo sa potom takto pýtaš? :confused::D


a čo ak som ako zamestnanec odišla a dnes nastúpim do nového PP.

Potom sa nečuduj, že si odpovedajúci myslia, že ide o teba.
matejla
03.01.08,12:26
lebo som riešila taký problém so zamestnancov v roku 2006 ale teraz po zmene zákonníka sa to týka mojej známej a keďže už nepracujem s personalistikou tak som nevedela či jej dobre poradím.