Difi
03.01.08,11:57
Ahojte poraďáci! Mám taký problém, že v decembri sme vrátili tovar zahraničnému dodávateľovi, ale oni nám to nechceli dobropisovať, takže sme im vystavili faktúru na tovar za nákupnú cenu v EUR. Teraz neviem, či sme to robili dobre, a vlastne ako mám považovať tú faktúru, či je to dobropis, alebo normálna fakúra a vlastne aký kurz mám použiť?
KEJKA
03.01.08,10:58
Vlastne ste dodali tovar...takže dňom vystavenia faktúry použiješ kurz NBS.
ALBO
03.01.08,11:16
Ahojte poraďáci! Mám taký problém, že v decembri sme vrátili tovar zahraničnému dodávateľovi, ale oni nám to nechceli dobropisovať, takže sme im vystavili faktúru na tovar za nákupnú cenu v EUR. Teraz neviem, či sme to robili dobre, a vlastne ako mám považovať tú faktúru, či je to dobropis, alebo normálna fakúra a vlastne aký kurz mám použiť?

Z pohľadu DPH:
mali vám vystaviť DP §25/1/a), opraviť to máte v DPriz, kedy ste obdržali doklad-to je v odseku3, kurz použijete podľa odseku 7 deň Dpov.
KEJKA
03.01.08,11:33
Ja zasa tvrdím, že ak aj vrátili tovar, kludne to môžu poňať ako vlastnú dodávku a fakturovať ako dodanie vlastného tovaru.
Difi
04.01.08,06:02
Jedná sa o tovar, ktorý bol objednaný od zahraničného dodávateľa s cieľom predaja na území SR, ale nakoľko náš zákazník to stornoval, zahraničný dodávateľ to odkúpil naspäť. Kvôli tomu nám nechceli vystaviť dobropis.
KEJKA
04.01.08,06:41
Jedná sa o tovar, ktorý bol objednaný od zahraničného dodávateľa s cieľom predaja na území SR, ale nakoľko náš zákazník to stornoval, zahraničný dodávateľ to odkúpil naspäť. Kvôli tomu nám nechceli vystaviť dobropis.
nejaká nová otázka?
Difi
04.01.08,06:53
Nie, to sa vzťahuje na "vrátený tovar".