Mickya
03.01.08,13:32
prosím, ktorý postup je správnejší? Zákazník nám ešte vo februári uhradil poplatok za doménu, ale nezaslal hlavnému správcovi domén zmluvu, čiže doménu sme mu nemohli zaregistrovať.
dnes sa ozval, že zmluvu uzavrel.
Problém je v tom, že nám to uhradil v tom februári ešte na starú firmu (na živnosť), teraz sme však založili s.ro., kde už máme všetko rozbehnuté.
Ktorý postup je prosím, správnejší? Mám to zo živnosti dobropisovať (+vrátiť peniaze) a nech to uhradí nanovo do s.r.o.? Alebo mám peniaze prefaktúrovať medzi mojou s.r.o. a živnosťou (živnosť ešte "dožíva")
Ďakujem
Mickya
03.01.08,13:47
prosím, nik nevie? mám už dať vyjadrenie a neviem aké :mee::mee:
liba2
03.01.08,14:12
môj názor: peniaze vrátiť a urobiť všetko na s.r.o.
Danila
03.01.08,14:47
Problém, ktorý zadávateľka uvádza je už dlhšie obdobie. Ten prechod živnosti na s.r.o. tu vôbec nebol presne zadefinovaný a ja ho z dostupných informácií vnímam ako dve podnikateľské aktivity plynúce súbežne. Že SZČO dožíva ešte neznamená, že nežije. Nemáme ani k dispozícii zmluvné vzťahy, kto, komu, čo, a pod. Preto by som neakceptovala jednoznačný postoj peniaze vrátiť, ak bola služba dodaná zo strany SZČO. Príjem by bol SZČO a listom by som oznámila, že došlo k takým a onakým zmenám, na základe ktorých už bude služby poskytovať nový dodávateľ .... atď. Zadávateľkyne informácie nie sú dostatočné k jednoznačným stanoviskám. S.r.o. službu nezabezpečovala, teda s.r.o. neprináleží príjem, pokiaľ sa nejedná o práve taký typ transformácie, ktorý by túto alternatívu umožňoval.
Mickya
04.01.08,10:28
tak sa ospravedlňujem, že som to neuviedla ako som mala.
službu poskytne s.r.o.
už som to dobropisovala, lebo službu vlastne poskytne s.r.o.
Vďaka za pomoc